Levante

1 0

Wi�cej o wydarzeniu

Primera Division. Levante cierpi, ale Real pokonało

Tydzień ?Królewscy? cieszyli się z dwupunktowej przewagi nad Barceloną. W niedzielę przegrali w Levante 0:1, a trener José Mourinho obwinił o porażkę sędziego i Samiego Khedirę, który dostał czerwoną kartkę

Liga hiszpańska. Mourinho znalazł winnych porażki

- Oni prowokowali, symulowali, a sędzia im na to pozwalał. Do tego nie podyktował karnego dla nas, co oznaczałoby również drugą żółtą kartkę dla obrońcy Levante. To mogło wszystko zmienić - mówi Jose Mourinho po ligowej porażce Realu Madryt z Levante 0:1.

Odśwież
26
Real mógł wyjść na prowadzenie w pierwszej połowie, gdy doskonałe sytuacje zmarnowali Karim Benzema, Kaka i Angel Di Maria.

Pod koniec pierwszej połowy stało się coś, co ustawiło ten mecz. Po starciu Di Marii z jednym z zawodników rywali "Królewscy" stracili Samiego Khedirę, który odepchnął piłkarza Levante. Niemiec obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

W drugiej części spotkania Real atakował jednak bardzo niemrawo, a gospodarze wyprowadzali bardzo groźne kontry. Jedna z nich zakończyła się golem, który dał Levante trzy punkty. Podanie Jabiego Venty wykończył Arouna Kone, który wpakował piłkę tuż pod poprzeczkę.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

91. min. Koniec meczu. Do ostatnich sekund Real szarżował, ale ostatecznie sensacyjna wygrana Levante stała się faktem

86. min. Znów okazja dla Levante - Carlos Aranda zmylił przy bocznej linii obrońcę Realu i pognał w kierunku bramki. Po krótkim rajdzie strzela mocno na bramkę, ale Casillas był na posterunku i odbił piłkę przed siebie

76. min. Real w desperacji... Ronaldo strzela z bardzo dalekiego dystansu i bardzo niecelnie

68. min. Levante na prowadzeniu!!! Znów kontra w wykonaniu gospodarzy, Javi Venta z prawego skrzydła zagrywa do środka do Kone, który atomowym strzałem z najbliższej odległości pakuje piłkę pod poprzeczkę!!!

66. min. Groźna kontra Levante, gdy gospodarze biegli dwóch na jednego. Juanlu jednak zamiast odegrać do lepiej ustawionego partnera zdecydował się na strzał, po którym piłka minimalnie minęła słupek bramki Casillasa

63. min. Ronaldo dostaje piłkę przed polem karnym, wbiega w nie, jednak strzał zablokowany przez asystującego obrońcę. Rzut rożny dla gości bez zagrożenia bramkowego

60. min. Trochę przypadkowy strzał głową Levante z narożnika pola karnego, jednak Casillas pewnie chwyta piłkę

59. min. Druga zmiana w Realu - za Kakę wchodzi Higuain

51. min. Cristiano Ronaldo strzela mocno zza pola karnego, ale bramkarz był na posterunku i łapie piłkę

46. min. Rozpoczęła się już druga część spotkania. Mourinho postanowił wpuścić na boisko Cristiano Ronaldo, który zmienił Benzemę

I połowa:

46. min. Koniec pierwszej połowy

41. min. Faulowany jako pierwszy był Di Maria, który natychmiast wstał i równie osto sfaulował rywala. Po chwili zbiegli się wszyscy piłkarze obu drużyn, a Di Maria udając, że dostał w twarz, upadł na murawę. Doskoczył do niego jeden z piłkarzy Levante, którego brutalnie odepchnął Khedira. Za to właśnie Niemiec opuścił boisko. Żółte kartki obejrzało w sumie pięciu piłkarzy

39. min. Zamieszanie tuż przy linii bocznej. Sędzia rozdaje żółte kartki na prawo i lewo, a czerwoną otrzymuje Sami Khedira!!

34. min. Bramkarz Levante znów odważnie wychodzi i zostawia bramkę pustą. Piłka trafia do stojącego przed polem karnym Benzemy, ten strzela mocno jednak nad bramką

31. min. Mecz trochę stracił tempo, Real atakuje jakby bez przekonania, Marcelo fauluje w polu karnym obrońcę

23. min. Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy, gdy bramkarz Munua traci piłkę daleko od bramki. Futbolówka trafia do Benzemy, jednak obrońcy pod nieobecność bramkarza zdołali zamurować bramkę i zablokować strzał Francuza

21. min. Okazja dla Levante po kontrze, jednak po strzale z ostrego kąta jednego z piłkarzy gospodarzy piłka wychodzi na róg

13. min. I znów okazja dla "Królewskich"! Di Maria przejmuje piłkę w polu karnym rywali, podaje natychmiast do Kaki, a ten strzela z pierwszej piłki. Munua był jednak na posterunku i pewnie łapie piłkę

11. min. Real znów o krok od zdobycia gola, piłka z boku do Kaki, który stojąc kilka metrów przed bramką, przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką

9. min. Benzema trafia do siatki rywali, jednak sędzia słusznie bramki nie uznał, gdyż piłkarze "Królewskich: byli na spalonym w momencie bicia piłki z rzutu wolnego

7. min. Gra toczy się jak na razie w środku boiska, żadnej ze stron nie udało się jeszcze zagrozić bramce rywali, choć wyraźną inicjatywę mają goście

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami. Od pierwszych minut Real kontroluje sytuację rozgrywając piłkę na połowie rywali

19:59 Piłkarze wychodzą już na boisko, tymczasem w pierwszym składzie "Królewskich" brakuje Cristiano Ronaldo, który doznał kontuzji kostki w ostatnim meczu Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb. Na ławce zasiadł również Mesut Oezil