Wi�cej o wydarzeniu

Primera Division. Messi po rezygnacji Guardioli: wiedziałem, że będą czekali na ból

W piątek z funkcji trenera FC Barcelony zrezygnował Pep Guardiola. W konferencji prasowej, na której Hiszpan ogłosił, że rozstaje się z katalońskim klubem, nie było największej Leo Messiego. - Z powodu emocji, nie chciałem uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wiedziałem, że wszyscy będą szukali bólu na twarzach piłkarzy. Nie chciałem tego pokazać - uzasadnił swoją decyzję Argentyńczyk.

Liga hiszpańska. Zwycięstwu na imię José

Zaczął od klęski, półtora roku przegrywał, ale w końcu pobił Barcelonę i niemal na pewno odzyskał dla Realu mistrzostwo. To najlepszy sezon Madrytu od dziewięciu lat. A może być jeszcze lepszy

El Classico. Guardiola gratuluje Realowi mistrzostwa, Mourinho milczy

Po przegranej 1:2 z Realem Madryt, trener FC Barcelony Pep Guardiola pogratulował już rywalom triumfu w tegorocznym sezonie La Liga. Mimo, że do końca rozgrywek pozostały jeszcze cztery kolejki, to strata Katalończyków wynosi aż siedem punktów. Trener gości Jose Mourinho, tak jak zapowiedział, nie udzielił po meczu żadnej wypowiedzi.

• KONIEC

W odróżnieniu od zeszłorocznego granderbiowego maratonu tym razem obyło się bez wojny totalnej. Real rozegrał ten mecz kapitalnie, Barcelona kilkakrotnie nabierała rozpędu, ale za każdym razem piłkarze Mourinho wiedzieli co zrobić, żeby impet traciła. Przez cały mecz wybijali ją z rytmu, a jednocześnie sami co chwilę nękali atakami.

• PILNE

90. min. + 5

Koniec meczu! Real wygrywa El Clasico!

• 90. min. + 5

Ależ okazja! Dośrodkowanie w pole karne Barcelony, do piłki dopada Ronaldo, ale z bliska przerzuca piłkę nad poprzeczką.

• W zasadzie nie powinno nas to szczególnie dziwić, a jednak dziwić nas nie przestaje. Statystyka posiadania piłki - 70-30 proc. dla Barcelony.

• 90. min. + 4

Z rzutu wolnego uderza Cristiano Ronaldo. Piłka mija bramkę gospodarzy o lata świetlne, ale uprzednio dotyka rywala.

Ostatnia zmiana w Realu. Schodzi (bardzo powoli) Benzema, a wchodzi Higuain.

Granero wpada w pole karne Barcelony. Oddaje na skrzydło do Callejona, który wycofuje przed pole karne do Arbeloi. Obrońca Realu pada podcięty. A czas sobie płynie...

• 90. min. + 3

Granero nie potrafi przesunąć się do przodu, ale skutecznie broni się też przed polem karnym Barcelony przed trzema rywalami. W końcu odgrywa do tyłu do Arbeloi, który korzysta z okazji, żeby nadziać się na nogę przeciwnika.

• 90. min. + 1

Świetna akcja Barcelony. Wbiegający w pole karne Messi odgrywa do Pedra, a ten próbuje zagrać z powrotem do Messiego. Podanie świetnie przecina Sergio Ramos.

Real broni się cały czas próbując atakować bramkę Barcelony. Ronaldo przejmuje piłkę, miękko wrzuca w pole karne. Tam nie ma żadnego z piłkarzy Realu, więc piłkę przejmują obrońcy. Ale już atakuje rozpędzony Benzema i natychmiast próbuje piłkę odzyskać.

Sędzia dolicza cztery minuty.

• 89. min.

Rzut rożny dla Realu. Do dośrodkowania dochodzi znowu Cristiano Ronaldo, który jednak główkuje przy asyście obrońców i ta asysta czyni strzał Portugalczyka nieskutecznym.

• 89. min.

Druga zmiana w Realu. Callejon za Oezila.

• 88. min.

Rzut rożny dla Realu. Miękka wrzutka na piąty metro, Ronaldo wyskakuje, ale nie sięga głową piłki. Obrońcy wybijają, ale przejmuje ją Granero. Zbiega na prawe skrzydło i dośrodkowuje raz jeszcze. Obrońcy jeszcze raz wybijają, tym razem na rzut rożny.

• 87. min.

Granero podchodzi do rzutu wolnego. Kopie mocno w pole karne, gdzie piłka natrafia na opór w postaci głowy jednego z graczy Barcelony i opuszcza boisko.

• 86. min.

yellowCard

Khedira łatwo zabiera piłkę Pedro. Natychmiast rozpoczyna kontrę Realu, piłka trafia do Ronaldo, ale nie na długo, ponieważ w Ronaldo trafia także noga Mascherano. Żółta kartka dla zawodnika Barcelony.

• 85. min.

Mascherano otrzymuje podanie na 30 metrze i zamiast podawać do kolegów, których pod polem karnym Realu było naprawdę wielu, skusił się na strzał, który przeleciał wszystkim nad głowami, wszystkim łącznie z kibicami siedzącymi w kilku pierwszych rzędach trybun.

• 84. min.

Sanchez wpada w pole karne, ale Pepe nie daje się oszukać - czeka, aż Sanchez skończy dryblować, a potem wybija mu piłkę spod nóg.

• 83. min.

Coentrao wyprowadza kontrę Realu. Czterech madrytczyków biegnie na trzech rywali. Portugalczyk szybko odgrywa do Benzemy, który może podawać na lewo, na prawo albo strzelać. Uderzenie mogłoby być niezłą opcją, gdyby tylko napastnik gości wybrał opcję dobrego uderzenia. Valdes broni bez problemu.

• 81. min.

Sędzia myli się na niekorzyść Alexisa Sancheza, który przyjmował piłkę będąc w polu karnym Realu, w powietrzu, odwrócony od bramki i przyjmował ją klatką piersiową. Arbiter natomiast uznał, że to była ręka i odgwizdał przewinienie.