podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Hiszpańskie media: Tiger drasnął lidera, Barcelona ma już mistrzostwo

Hiszpańskie media po niedzielnym meczu Barcelony z Atletico (4:1) zgadzają się, że mistrzostwo Hiszpanii jest już rozstrzygnięte. Messi zneutralizował ukąszenie Tigera (przydomek Radamela Falcao), a Barca cieszy się podwójnie, bo 600 kilometrów dalej dostała prezent od Królewskich. Można powiedzieć, że jest już mistrzem Hiszpanii - triumfuje kataloński Sport.

Primera Division. Falcao, czyli tygrys na wybiegu

Poza boiskiem Falcao to zakonnik, na nim - bezlitośnie skuteczny napastnik. I największy rywal Messiego w walce o tytuł króla strzelców ligi hiszpańskiej. W niedzielę mecz Barcelona - Atletico, relacja na żywo w Sport.pl od 21.

• KONIEC

W ramach promocji dostaliśmy dzisiaj aż dwa mecze w jednym. Pierwsze 45 min. opowiadało wciągającą historię dwóch znakomitych drużyn, które prowadzą ze sobą fantastyczny bój, dając kibicom rozrywkę na najwyższym światowym poziomie. Drugie 45 min. to już mroczna i nudna historia drużyny, która z jakichś nadprzyrodzonych przyczyn jest w stanie zniszczyć każdego i drużyny, która z jakichś niezrozumiałych przyczyn zniszczyła się sama. Dziękujemy za udział w relacji.

• 90. min. + 2

Koniec meczu.

Jeden z kibiców wpada na murawę, żeby z bliska sprawdzić czy Messi jest prawdziwy. Jest prawdziwy. Tak samo jak stewardzi wynoszący kibica.

• 90. min. + 1

Villa zbiega z lewego skrzydła przed pole karne, po czym uderza. Diaz rzuca mu się pod nogi i podbija piłkę. Gdyby strzał leciał w bramkę - mógłby zaskoczyć Courtoisa, ale że nie leciał - zaskoczył tylko linię końcową.

Sędzia litościwie dolicza tylko dwie minuty.

• 88. min.

Atletico już miało wychodzić z akcją, bo Iniesta zagrał na ślepo "Ljuboję", licząc na zaliczenie ładnej asysty, gdy Godin we własnym polu karnym postanowił zagrać "Iniestę". Jego próba odegrania piętą do kolegi została natychmiast przecięta przez Messiego, który podciął potem piłkę nad bramkarze, zdobywając drugą bramkę w tym meczu.

• GOOOOOOL

88. min.

4:1! Messi!

• 87. min.

Arda Turan przedziera się prawym skrzydłem, Falcao przyjmuje piłkę, ale mimo całej serii zwodów nie udaje mu się ustawić twarzą do bramki. W końcu poddaje się i oddaje piłkę Juanfranowi, który oddaje strzał. Czy raczej oddaje piłkę kibicowi siedzącemu w ostatnim rzędzie.

• 86. min.

Thiago (z Barcelony, ten przez "th") trafia łokciem w część twarzową Gabiego i przysposabia w ten sposób żółtą kartkę.

• 85. min.

Ostatnia zmiana w Barcelonie. Za Adriano wchodzi Dani Alves.

• 84. min.

Tiago przed polem karnym podaje krótko do Kokego, który bardzo chciał, żeby piłkę dostał Falcao. Na jego szczęście, nie udało mu się do niego podać, bo Falcao był na niepodważalnym spalonym. Próba wrzutki z lewej strony zakończyła żywot jako paniczna próba utrzymania piłki w boisku.

• 83. min.

Atletico atakuje trzema zawodnikami broniącą się siedmioma Barcelonę. Zakończenie tej akcji podpowiada bezduszna matematyka.

• 82. min.

Ładna dwójkowa kontra, w którą zaangażowany był m.in. Villa. Napastnik Barcelony jeszcze nie jest rozgrzany - w pewnym momencie odgrywa zdecydowanie za słabo i okazję (której nie chce wykorzystać) na kontrę ma Atletico.

• 81. min.

W bramkach między nimi remis, ale to Falcao powinien chyba jednak bardziej patrzyć w ziemię.

• 80. min.

Barcelona dochodzi do wniosku, że do niczego jej niepotrzebne dośrodkowanie w pole karne i zamiast tego przechodzi płynnie od rzutu rożnego do rozgrywania długiej akcji. Piłka z lewego skrzydła trafia na prawe, w końcu dopada do niej Iniesta, po czym mocno uderza, ale Courtois odbija piłkę.

• 80. min.

Druga zmiana w Barcelonie. Villa za Pedra.

• 79. min.

Thiago po ślicznym rozegraniu podaje na lewe skrzydło do Iniesty, który zbiega do linii końcowej, czeka, aż dopadnie go trzech rywali, po czym spokojnie odbija piłkę od nogi jednego z nich na rzut rożny.

• 78. min.

Nie brzmi ani nie wygląda to jak fizyka kwantowa. Xavi na prawe skrzydło do Pedra, który od razu wrzuca w pole karne. Może fizyka kwantowa nie zakończyłaby się jednak łatwym wybiciem przez obrońcę.

• 77. min.

Ten mecz powoli zaczyna wyglądać jak argument za tym, żeby sędzia miał prawo odliczać minuty. Piłkarze Atletico jakby uznali, że już nie wyrównają i czekają tylko aż będzie można rozejść się do domów.