Espanyol Barcelona

0 4

Wi�cej o wydarzeniu

Liga hiszpańska. Szpital w Realu

Ricardo Carvalho jest kolejnym zawodnikiem, z usług którego nie będzie mógł skorzystać Jose Mourinho w niedzielnym wyjazdowym meczu ligowym Realu Madryt z Espanyolem.

Odśwież
32
Zobacz efektowną wygraną Realu na Z Czuba.tv »

Królewscy prowadzili od siedemnastej minuty. Przez kolejne kilkadziesiąt minut nic nie zapowiadało jednak, że wygrają tak wysoko - Espanyol grał czujnie w obronie, a momentami wręcz dominował na boisku. Były chwile, w których wszyscy piłkarze Realu przebywali na własnej połowie.

Gospodarzom zabrakło jednak skuteczności, a Real cierpliwie czekał na swoje okazje i pewnie je wykorzystał. Po godzinie gry swojego drugiego gola strzelił Higuain, a w końcówce bramkę strzelił rezerwowy Callejon. Jeszcze później hat-tricka skompletował Higuain.

Po zwycięstwie nad Espanyolem Real ma trzynaście punktów - o jeden mniej od Barcelony, która jest liderem. Espanyol z sześcioma punktami na koncie pozostaje na dwunastej pozycji.

90. min. +3 Koniec meczu, zwycięstwo Realu Madryt!

90. min. +1 Trzy minuty doliczonego czasu gry.

89. min. 4:0, hat-trick Higuaina! Napastnik Realu wykorzystał sytuację sam na sam podbijając piłkę nad bramkarza.

86. min. Garcia walczy o honorową bramkę dla Espanyolu, ale świetnie broni Iker Casillas.

82. min. Callejon podwyższa na 3:0! Ronaldo popisał się fenomenalną szybkością, oszukał obrońcę i wyłożył piłkę koledze z drużyny, który strzelił swojego pierwszego gola w barwach Realu.

78. min. Mógł być piękny gol dla Realu! Cristiano Ronaldo podbił piłkę, a Marcelo uderzył nożycami. Piłka skozłowała i przeleciała niewiele nad poprzeczką bramki Espanyolu.

77. min. Callejon zmienia Mesuta Oezila.

72. min. Gospodarze mieli świetną szansę na kontaktowego gola, ale Weiss przestrzelił z najbliższej odległości.

67. min. Espanyol naciskał, ale to Real Madryt strzelił gola! Piękny strzał Higuaina w samo okienko bramki Alvareza i jest już 2:0.

61. min. Mecz wciąż jest bardzo wyrównany. Brakuje przede wszystkim okazji podbramkowych.

56. min. Mocne uderzenie Romarika zza pola karnego, ale zabrakło mu dobrych paru metrów.

53. min. Real miał szansę po stracie Deportivo na własnej połowie, ale Cristiano Ronaldo przekombinował. Królewscy uspokajają grę, w końcu wyszli spod pressingu Espanyolu.

49. min. Espanyol aktywnie zaczął drugą część gry, przycisnął Real i nie schodzi z połowy przeciwnika.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy, która kończy się kontrowersją: Cristiano Ronaldo nastrzelił rękę rywala w polu karnym. Do przerwy Królewscy prowadzą, ale ich gra nie zachwyca.

42. min. Casillas czubkami palców broni strzał Garcii! Błąd sędziego, który nie przyznał gospodarzom oczywistego rzutu rożnego.

38. min. Romaric - który ma już żółtą kartkę - mógł wylecieć z boiska, bo przejechał się po stopie Sergio Ramosa. Mina Jose Mourinho zdradza, co myśli o tym portugalski trener...

36. min. Chwilami wszyscy piłkarze Realu znajdują się na swojej połowie. Espanyol nie odpuszcza.

34. min. Groźnie pod bramką Realu! Dopiero Sergio Ramos zablokował strzał Thievy'ego z bliskiej odległości. Rożny dla gospodarzy, ale dobrze bronią Królewscy.

33. min. Mocny strzał Diarry zza pola karnego. Piłka przeleciała ok. metr obok słupka bramki Espanyolu.

31. min. Rzut rożny dla Espanyolu, ale Romaric faulował w polu karnym. Nie dość, że z kornera nic nie wyszło, to jeszcze gracz gospodarzy został ukarany żółtą kartką.

28. min. Ładny zwód Cristiano Ronaldo i żółta kartka dla Lopeza, który zagrał w myśl zasady, że piłka może przejść, ale rywal - nie.

22. min. Kibice Espanyolu klaszczą podczas trwania 21. minuty ku czci Daniego Jarque, który zmarł w 2009 roku.

17. min. Odpowiedź Realu! Gonzalo Higuain wykorzystuje podanie Cristiano Ronaldo i pewnie wykorzystuje sytuację sam na sam. Piłkarze Espanyolu byli zupełnie rozkojarzeni, Ronaldo i Higuain mieli przed sobą tylko dwóch obrońców.

16. min. Romaric! Gracz Deportivo zauważył, że Casillas jest zbyt wysunięty i prawie strzelił gola z połowy boiska! Pomylił się tylko minimalnie.

13. min. Real założył bardzo wysoki pressing, ale mógł wiele na tym stracić. Espanyol łatwo przedostał się na połowę Królewskich, ale jeden z piłkarzy zbyt wysoko podniósł nogę i sędzia podyktował rzut wolny dla gości.

9. min. Espanyol próbuje postawić Realowi trudne warunki, bardzo zagęszcza grę.

6. min. Tym razem Kaka próbuje zagrozić Espanyolowi. Po akcji Brazylijczyka piłka wychodzi na rzut rożny, ale Królewscy nie wykorzystali kornera tak dobrze, jak chciałby tego Jose Mourinho.

3. min. Real zaczyna od mocnego uderzenia. Dosłownie: Cristiano Ronaldo uderzył z taką siłą, że Alvarez piąstkując piłkę zbił ją na słupek i miał szczęście, że nie wpadła do bramki.