Betis Sewilla

0 3

Wi�cej o wydarzeniu

Liga hiszpańska. Kontrowersje w meczu Realu. "Tak, tak, niech Madryt wygra"

Rzadko zdarza się, by arbiter główny musiał zostać zmieniony z powodu kontuzji. Jeszcze rzadziej jego zmiennik w ciągu zaledwie 45 minut podejmuje dwie decyzje, które wywołują ogromne kontrowersje. W Sewilli w meczu Realu Madryt z Betisem sędzia Gorka Sagues Oscoz nie podyktował dwóch karnych dla gospodarzy i według większości hiszpańskich mediów pomógł Realowi w odniesieniu zwycięstwa.

Odśwież
45
Barcelona swój mecz rozegra jednak dopiero w niedzielę.

Mało brakowało, a miałaby szansę odrobić nieco punktów do Realu. "Królewscy" nie zagrali imponująco. Do ostatniej chwili musieli drżeć o wynik.

Zwłaszcza w 93. min., gdy ręką w polu karnym odbił piłkę co najmniej jeden gracz wicemistrzów Hiszpanii. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego i m.in. dzięki dwóm bramko Cristiana Ronalda gracze ze stolicy zachowali - a chwilowo właściwie nawet powiększyli - przewagę nad Barceloną.

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +3 Należał się rzut karny Betisowi! Najpierw Marcelowi - być może - udało się schować rękę, ale Sergio Ramos dostępu do bramki bronił już bez wątpienia ręką! Sędzia jednak nie podyktował "jedenastki"!

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

89. min. Ostatnia zmiana w Realu. Benzema za Oezila.

86. min. I kolejna próba Cristiano Ronaldo. Ładnie się zastawiał, ale nie dotarł do piłki.

83. min. Tym razem to Casillas i obrońcy "Królewskich" muszą na ślepo się bronić.

82. min. Kolejna ładna parada Fabricia.

80. min. Podanie do Cristiano Ronaldo na prawą stronę pola karnego. Portugalczyk świetnie przyjmuje i natychmiast uderza. Piłka przelatuje jednak obok dalszego słupka bramki gospodarzy.

78. min. Kolejna zmiana w Realu. Zmęczonego Higuaina zastępuje Callejon.

75. min. Zmiana w Realu. Kakę zastąpi Granero.

74. min. Betis nie pozostaje dłużny. Mocne uderzenie, ale obok bramki.

73. min. GOL! 2:3! Cristiano Ronaldo! Rzut rożny. Fabricio trąca piłkę ręką, ale wybija ją wprost pod nogi Cristiano Ronaldo, który natychmiast uderza z całej siły. Bramkarz nie miał szans.

70. min. Xabi Alonso z rzutu wolnego, ale gracze gospodarzy znowu pewnie wybijają.

67. min. Niby Real cały czas atakuje, ale jego ataki wcale nie zagrażają bramce Betisu. Trzeba czegoś lepszego, żeby pokonać - lub chociaż zagrozić - Fabriciowi.

64. min. Nadal bez zmian w Sewilli. Real jednak męczy się i stara o gola.

61. min. I szansa Marcela. Nadal jednak nic z tego.

59. min. A teraz znowu bardzo niebezpiecznie w polu karnym Realu! Strzał z kilku metrów udanie - i przypadkowo - zablokowany. Było jednak naprawdę gorąco.

57. min. Teraz dośrodkowanie w pole karne Betisu. Małe zamieszenie i kolejny rzut rożny. Była niezła szansa dla "Królewskich".

55. min. GOL! 2:2! Montero! Wrzutka z rzutu rożnego, Arbeloa klatką piersiową odbija mocno przed siebie, czyli prosto do Montera, który bardzo mocno uderza.

52. min. GOL! 1:2! Cristiano Ronaldo! Długie podanie w pole karne, Marcelo ładnie zgrywa do środka do Portugalczyka, a ten zachowuje zimną krew i pokonuje bramkarza gospodarzy.

49. min. Również dość spokojny początek drugiej połowy. Ale Real atakuje.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

43. min. Świetne prostopadłe podanie Marcela, Cristiano Ronaldo sam na sam z bramkarzem, ale nie zdążył odpowiednio przygotować się do strzału i bramkarz bez trudu obronił.

42. min. W odpowiedzi kontra Realu! Trochę za mocne podanie do Higuaina, ale Argentyńczyk miał już naprawdę ostry kąt i nie zdołał uderzyć.

41. min. Ależ groźnie znowu pod bramką Realu! Uderzenie gospodarzy odbija się od poprzeczki!

38. min. A teraz także żółta kartka dla Higuaina.

37. min. Kaka oparł się i zatrzymał uciekającego mu rywala. Sędzia chyba jednak za szybko pokazał mu żółtą kartkę.

35. min. Higuain ledwo zdążył wrócić na plac gry, a już ponownie został faulowany. Kontratak "Królewskich" zatrzymany, kartki jednak nie będzie.

33. min. Od minuty Higuain leży na murawie. W końcu podnosi się, cały czas jest opatrywany, zaraz opuści boisko. Powinien jednak za chwilę na nie wrócić.

31. min. Trochę zamieszania w linii obrony i groźnie w polu karnym Realu. W końcu udaje się jednak wybić piłkę na aut.

28. min. Kaka próbuje uderzenia, sytuacja była dogodna, ale Brazyljczyk mógł spisać się lepiej. Fabricio pewnie łapie piłkę.

25. min. GOL! 1:1! Higuain! Dostał dobre podanie w pole karne i uderzył naprawdę dobrze, z całej siły. Fabricio nie miał szans przy tym potężnym strzale.

22. min. Nie jest to sytuacja dla Realu nowa. Wicemistrzowie Hiszpanii często zaczynają od przegrywania, żeby potem spokojnie wygrać mecz. Ale dziś ten mecz tak spokojnie nie wygląda.

19. min. Nic szczególnie ciekawego się nie dzieje. Cały czas to madrytczycy atakują częściej, ale zdarzające się co jakiś czas kontry gospodarzy są znacznie groźniejsze.

16. min. Real atakuje częściej. Ale ataki z pierwszych minut wyglądały groźniej. Teraz sytuacja jest kontrolowana.

13. min. Real nie imponuje, za to kolejna groźna kontra gospodarzy. Tym razem obrońcy sobie radzą.

10. min. GOL! 1:0! Molina! Kontra wreszcie się udała. Świetne, szybkie wyprowadzenie akcji, Molina dobrze przyjął piłkę i ładnie pokonał bezradnego Casillasa.

8. min. Teraz nieco więcej gry w środku pola. Betis stara się grać kontrą.

5. min. Pierwsze groźne uderzenie. Strzał Cristiano Ronaldo muśnięty przez bramkarza i będzie rzut rożny.

3. min. Real od początku rzucił się do ataku. Na razie strzały mijają jednak bramkę Fabricia.

1. min. Początek spotkania.

21:55 Do Realu wraca kontuzjowany Karim Benzema. Zacznie jednak mecz na ławce rezerwowych. A początek - już za pięć minut.