Molineux

Chelsea

Odśwież
36
Chelsea pokonała na wyjeździe Wolverhampton, ale może mówić o sporym szczęściu. Gospodarze mieli kilka dobrych okazji do strzelenia gola, a wykorzystali ledwie jedną w 85 minucie. "The Blues" wrócili na prowadzenie za sprawą niezawodnego Franka Lamparda, który wykorzystał dobre podanie Ashleya Cole'a wzdłuż bramki. W ostatniej akcji meczu gości uratował refleks Petra Cecha. Frank Lampard powinien zostać wyrzucony z boiska w 24. minucie, po tym jak jego atak nakładką trafił wprost w nogi Hammilla. Arbiter pokazał zawodnikowi Chelsea zaledwie żółty kartonik.

Tak relacjonowaliśmy spotkanie:

90. min. +3 Cech intuicyjnie broni strzał Fletchera z dwóch metrów, a sędzia kończy mecz!

90. min. Arbiter doliczył trzy minuty.

89. min. Lampard! 1-2! Zespołowa akcja gości wykończona strzałem Lamparda do pustej bramki. Świetną asystą popisał się Ashley Cole!

85. min. Gol! 1-1! Akcja dwóch rezerwowych wykończona przez bocznego obrońcę! Jarvis wrzucił piłkę do Fletchera, a ten zbił ją do stojącego bez opieki na 10 metrze Warda. Obrońca uderzył obok bezradnego Cecha!

84. min. Pierwsza zmiana w drużynie gości. Mata zmieniony przez Josha McEachrana.

82. min. Zawodnicy przenoszą się spod jednego pola karnego pod drugie, jednak nie potrafią stworzyć sobie klarownej sytuacji.

76. min. Trzecia zmiana u gospodarzy. Foley zmienia Edwardsa.

71. min. Edwards chciał zaskoczyć Cecha strzałem głową z kilkunastu metrów. Bramkarz nie miał problemów z interwencją.

68. min. Ramires lepszy od obrońcy w pojedynku sprinterskim, jednak jego strzał z ostrego kąta trafił prosto w Hennesseya. Po raz kolejny prostopadłym podaniem uruchomił Ramiresa Torres.

66. min. Ramires wrzucił piłkę w pole karne, a Torres uderzył z woleja. Wiele metrów nad bramką.

61. min. Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Fletcher za Frimponga.

54. min. Bramka dla Chelsea! Ramires! Czwarty rzut rożny przyniósł oczekiwany efekt. Piłka przypadkowo trafiła do Ramiresa, a ten przyjął ją w asyście Warda. Zdołał się obrócić i strzałem w "okienko" pokonał bezradnego bramkarza gospodarzy.

50. min. Hammill uderzył z półwoleja z linii pola karnego, ale strzelał zdołał zablokować Terry. Gracze gospodarzy sygnalizowali odbicie piłki ręką, ale arbiter nie podyktował "jedenastki".

46. min. Zaczynamy drugą połowę. W szeregu gospodarzy w miejsce Forde'a wszedł Jarvis.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Z dystansu uderzył też Bosingwa, a Hennessey sparował piłkę na rzut rożny. Po jego wykonaniu główkował Terry, ale piłka przeleciała metr nad bramką gospodarzy.

44. min. Frank Lampard spróbował strzału z około 25 metrów. Piłka skozłowała przed bramkarzem, ale nie miał on problemów ze skuteczną interwencją.

37. min. Chelsea cały czas prowadzi grę, ale dwukrotnie po stałych fragmentach to Wolves byli bliżej objęcia prowadzenia. Posiadanie piłki 62% do 38% na korzyść "The Blues".

34. min. Kolejna żółta kartka. Tym razem dla faulującego Romeu. Chelsea raz jeszcze w opałach po stałym fragmencie gry! Tym razem o ponad metr pomylił się najwyżej skaczący do piłki Ward!

32. min. Stały fragment gry dla gospodarzy. Piłka trafia na głowę Johnsona, którego strzał trafia w słupek! Chelsea miała wiele szczęścia!

31. min. Faulowany Doyle rzucił piłką w Cole'a. Kolejny żółty kartonik.

26. min. Posypały się żółte kartki. Najpierw otrzymał ją Hammill za faul na Cole'u, a następnie Johnson podcinający Torresa tuż przed polem karnym.

24. min. Lampard ukarany żółtą kartką za atak nakładką w nogi Hammilla. To powinna być kartka czerwona!

19. min. Chelsea ma przewagę, ale obrona Wolves nie dopuszcza do groźnych sytuacji pod własną bramką.

14. min. Znów Ramires, tym razem przewrotką w zamieszaniu podbramkowym. Hennessey złapał piłkę w dwie ręce.

13. min. Kolejny strzał Chelsea. Tym razem w pole karne wpadł Ramires, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w boczną siatkę.

12. min. Po raz kolejny prostopadłe zagranie Torresa. Tym razem piłka adresowana do Lamparda, którego techniczny strzał ofiarną interwencją zablokował Stearman!

9. min. Torres po przechwycie piłki w środkowym fragmencie boiska próbował lobować bramkarza gospodarzy. Piłkę uderzył tak nieczysto, że ta bliżej miała do przekroczenia linii bocznej.

8. min. Prostopadłe podanie od Torresa otrzymał Mata. Jego strzał zablokował jednak interweniujący na dziesiątym metrze bramkarz gospodarzy Hennessey.

6. min. Bezpardonowy atak Cole'a na nogi Frimponga. Arbiter po raz kolejny nie sięga po kartkę.

4. min. Sprytnym zwodem minął rywala Mata. Ten jednak ratował się faulem i Chelsea będzie miała okazję do wrzucenia piłki w pole karne ze stałego fragmentu gry.

1. min. Rozpoczęli. Strzałem w 20 sekundzie meczu popisał się David Edwards. Interwencja Cecha była jednak skuteczna.

Przed meczem:
W spotkaniu nie wystąpią Didier Drogba i Daniel Sturridge. Jedynym napastnikiem w pierwszej '11' będzie więc Fernando Torres.

Chelsea przeżywa kryzys odkąd 12 grudnia pokonała u siebie Manchester City. Od tej pory piłkarze Villasa-Boasa nie potrafią wygrać z nikim: zremisowali z bijącym się o utrzymanie Fulham, podzielili się punktami w derbach Londynu z Tottenhamem i Fulham, a w ostatniej kolejce przegrali 1:3 z Aston Villą.

Zajmujące szesnaste miejsce w tabeli Premier League Wolverhampton jest rywalem, którego The Blues muszą pokonać. Londyńczycy tracą aż jedenaście punktów do przewodzącego tabeli Manchesteru City. Nie wygrali żadnego z ostatnich pięciu ligowych meczów.