Wolverhampton

0 3

Molineux

Arsenal

• Arsenal od pierwszych minut narzucił rywalom swój styl gry i szybko wyszedł na prowadzenie. "Kanonierom" pomógł w tym Sebastien Bassong, który w ósmej minucie sfaulował w polu karnym piłkarza rywali, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Robin Van Persie. Za to przewinienie piłkarz gospodarzy obejrzał dodatkowo czerwoną kartkę

Dwie minuty później "Kanonierzy" prowadzili już 2:0, gdy Theo Walcott na pełnej szybkości wymienił piłkę z Van Persiem i pewnym strzałem pokonał bramkarza Wolverhampton.

W drugiej połowie dwa razy wykazać musiał się Wojciech Szczęsny, który najpierw w 60. minucie wykazał się fantastycznym refleksem przy strzale głową Kevina Doyle'a, a w doliczonym czasie gry obronił jeszcze uderzenie zza pola karnego.

Wynik meczu ustalił w 69. minucie Yossi Benayoun, który pewnie wykorzystał podanie od Alexa Songa. Dla "Kanonierów" zwycięstwo w tym meczu pozwoliło odskoczyć na pięć punktów od Tottenhamu, z którym Arsenal walczy o trzecie miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów bez eliminacji.

Udział w LM mają już zapewniony obie drużyny z Manchesteru, ale wciąż nie wiadomo, która z nich zakończy sezon na pierwszym miejscu. Prowadzące w tabeli "Czerwone Diabły" niespodziewanie przegrały na wyjeździe z Wigan po bramce w 50. minucie Shanua Maloney'a.

Goniący lokalnych rywali Manchester City pokonał z kolei aż 4:0 z West Bromwich Albion, a jedną z bramek zdobył Carlos Tevez, który pojawił się w składzie "The Citizens" po raz pierwszy od czerwca. Dwie pierwsze bramki dla podopiecznych Roberto Manciniego strzelił Sergio Aguero, a wynik spotkania ustalił David Silva.

• korespondencja

Swoje mecze zakończyły także Manchestery - City wygrał ostatecznie 4:0 z WBA, a United nie zdołali wyrównać i przegrali 0:1 z Wigan. Strata "The Citizens" do "Czerwonych Diabłów" zmalała tym samym do pięciu punktów.

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

W ostatnich sekundach Szczęsny broni jeszcze groźny strzał rywali z pola karnego!! Chwilę później sędzia kończy spotkanie pewnie wygrane przez drużynę gości

• 83. min.

Okazja dla Arsenalu!!!!! Van Persie podciąga piłkę niemal pod linię końcową, wycofuje delikatnie do nadbiegającego Ramseya, ale jego strzał z najbliższej odległości blokuje Hennessey!!

• 72. min.

Akcja za akcję na stadionie w Wolverhampton!! Najpierw strzał Van Persiego zablokowany przez obrońcę, a po chwili po drugiej stronie boiska defensor Arsenalu blokuje uderzenie Kevina Doyle'a

• GOOOOOOL

69. min.

goal

Arsenal podwyższa na 3:0!!! Alex Song drybluje po lewej stronie pola karnego i podaje na przedpole do Baneyouna. Ten decyduje się na strzał i nie daje szans bramkarzowi rywali

Manchester United traci bramkę w Wigan!! Maloney zdobywa gola w 50 minucie spotkania, a tymczasem City punktuje WBA - trzy gole w odstępie zaledwie dziesięciu minut zdobyli Aguero, wracający do składu Carlos Tevez oraz David Silva

• 60. min.

Niesamowita obrona Szczęsnego!!! Polak wykazał się fantastycznym refleksem przy strzale głową Kevina Doyle'a!!

• 57. min.

Matthew Jarvis drybluje na lewym skrzydle, ale jego płaski strzał na bramkę Szczęsnego niecelny. Chwilę później żółtą kartkę za faul ogląda Zubar z Wolves

• 55. min.

Van Persie pięknie obsłużony w polu karnym przez kolegę z drużyny, ale strzał Holendra z ciężkiej pozycji, przechodzi minimalnie obok słupka

• 50. min.

Ramsey w szalonym rajdzie na bramkę rywali, ale jego próbę strzału w ostatniej chwili zablokował defensor Wolves. Próba podania do Benayouna w wykonaniu Ramseya niecelna

Sędzia rozpoczął już drugą połowę spotkania - przy piłce "Kanonierzy"

• 45. min. + 2

Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania, po której Arsenal zasłużenie prowadzi 2:0. Szczęsny poza wyłapaniem jednego rzutu rożnego, był bezrobotny

W Wigan tymczasem "Czerwone Diabły" wciąż bezradne w starciu z gospodarzami. Podopieczni Alexa Fergusona nie zdołali jeszcze nawet oddać strzału na bramkę i w tym meczu bez bramek. City cały czas prowadzi z WBA 1:0

• 40. min.

Żółta kartka dla Kevina Doyle'a za brutalny faul na Artecie. Piłkarz Wolves długo protestuje nie godząc się z decyzją arbitra

• 39. min.

Arsenal w końcu zaatakował odważniej, ale wrzutka Sagny z prawego skrzydła zbyt mocna i piłka wychodzi za linię końcową

• 35. min.

Arsenal konstruuje atak w środku boiska, jednak nie wykazuje zbyt dużej chęci do przesuwania się z piłką do przodu.

• 29. min.

Andre Santos strzela na bramkę gospodarzy, jednak niecelne uderzenie i piłka mija bramkę

• 24. min.

Okazja dla gospodarzy, ale po rzucie rożnym strzał głową zablokowany przez obrońcę i piłka przechodzi tuż obok słupka bramki Szczęsnego. Kolejny korner kończy się, gdy Polak pewnie chwyta futbolówkę po dośrodkowaniu

• 16. min.

Przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Yossi Benayoun, ale Izraelczyk nie trafił w światło bramki