Chelsea

Odśwież
26
Zobacz bramki z tego mecz na Z czuba.tv »

Pierwszą połowę tego spotkania można by w zasadzie przemilczeć. Brak składnych akcji, brak celnych strzałów, co więcej, mało walki i dynamicznej gry choćby w środku pola - tak wyglądała ta część. Większość drugich czterdziestu pięciu minut była podobna, właściwie tylko oprócz sytuacji, po których padły gole. W 59. minucie długim krzyżowym podaniem popisał się Ashley Cole, Daniel Sturridge przyjął piłkę z prawej strony pola karnego i od razu na drugi kontakt z ostrego kąta uderzył obok bezradnego Aliego Al-Habsiego.

Gdy wydawało się, że w meczu dwóch słabo grających zespołów Chelsea uda się dowieźć zwycięstwo do końca, w 88. minucie gospodarze wyrównali. Po szybkiej wymianie piłek z lewej strony dośrodkował James McCarthy. Wydawało się, że Petr Cech złapie piłkę, ta jednak wyślizgnęła mu się z rąk i do pustej bramki wepchnął ją Jordi Gomez.

Chelsea pozostaje po tym meczu na trzecim miejscu, w niedzielę może zostać jednak dogoniona przez Arsenal i prześcignięta przez Tottenham.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. Cztery minuty dłużej potrwa ten mecz.

88. min. GOL!!! Kapitalna akcja gospodarzy. Wymiana piłek na jeden kontakt z lewej strony, McCarthy dośrodkowuje w pole karne, tam piłka wypada Cechowi z rąk i Jordi Gomez pakuje ją do pustej bramki

80. min. Ostatnia zmiana w zespole Chelsea. Florent Malouda zmienia zdobywcę jak dotąd jedynego gola, Daniela Sturridge'a.

76. min. Ivanović źle zagrywa do Cecha, bramkarz Chelsea co prawda zdążył wyprzedzić Rodallegę, ale wybił piłkę prosto pod nogi Jordi Gomeza. Hiszpan uderzył na pustą bramkę, ale ostatecznie Ivanović wybił głową piłkę z linii bramkowej na rzut rożny, naprawiając tym samym swój błąd.

72. min. Podwójna zmiana w zespole Wigan. Za Jonesa i Sammona wchodzą Franco Di Santo i Hugo Rodallega.

66. min. Druga zmiana w tym meczu, za Matę na boisku pojawia się John Obi Mikel.

65. min. Figueroa pociągnął z piłką kilkadziesiąt metrów, dobiegł do linii pola karnego, potężnie uderzył po ziemi, ale Cech zdołał sparować strzał Honduranina.

59. min. GOL!!! Długie krzyżowe podanie Ashleya Cole'a, Sturridge przyjmuje piłkę z prawej strony pola karnego i od razu na drugi kontakt z ostrego kąta uderza obok bezradnego Al-Habsiego.

55. min. Kalou ładnie przedziera się lewą stroną, mija Caldwella, wykłada piłkę na piąty metr Drogbie, ale ten uderza ponad bramką.

52. min. Moses wpada w pole karne, zakłada "sombrero" Terry'emu, ale, będąc sam kilka metrów przed Cechem, fatalnie kiksuje.

47. min. Ładna próba z dystansu Jordi Gomeza, ale piłka trafia tylko w boczną siatkę bramki Cecha.

46. min. Zaczynamy drugą połowę. Jedna zmiana w Chelsea - za Romeu wszedł Kalou. Wigan nadal gra w wyjściowym składzie.

Do przerwy oglądaliśmy mecz kompletnie bez historii. Jako ciekawszą można wymienić chyba tylko sytuację Didiera Drogby, w której piłka po strzale szczupakiem napastnika Chelsea przeleciała minimalnie obok słupka bramki Aliego Al-Habsiego.

45. min. +1 Meireles potężnie strzela z woleja zza pola karnego, ale pechowo dla gości piłka trafiła w Drogbę i wyszła za linię końcową.

45. min. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

41. min. McCarthy atakuje lewą stroną, wycofuje przed pole karne do Mosesa, ten potężnie uderza, ale lecąca w światło bramki piłka trafia w ramię Ivanovicia. Gospodarze oczywiście domagali się rzutu karnego, ale wydaje się, że Serb trzymał rękę przy ciele.

38. min. Sturridge wycofuje piłkę przed pole karne do Bosingwy, a ten dośrodkowuje na dalszy słupek. Nabiegający na niego Drogba uderza szczupakiem, tuż obok bramki.

33. min. Potężny strzał z prawie trzydziestu metrów Mosesa, tuż nad poprzeczką.

23. min. Źle wybita przed pole karne przez obrońców Wigan piłka spada pod nogi Romeu, ten potężnie uderza z pierwszej, ale Al-Habsi świetnie paruje futbolówkę do boku. Chyba nawet niepotrzebnie, bo zdaje się, że nie leciała w światło bramki.

14. min. Potężny strzał z dystansu Terry'ego, ale piłka jednak przeleciała dobre dwa metry od słupka bramki Al-Habsiego.

10. min. Pierwsza groźniejsza akcja w tym meczu. Piłka trafiła w polu karnym do Sturridge'a, ale angielskiego napastnika dobrze zablokował Figueroa.

1. min. Goście z Londynu rozpoczynają mecz.