WE ARE THE CHAMPIONS !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ARSENAL TYLKO ARSENAL A NO I LECH I NIECIECZA :D

Oceniono 8 razy 4

WBA nie ma nic do stracenia , ani do zyskania. Arsenal wygra.

• afctid

Oceniono 8 razy 6

Jeśli zdobędziemy 3 miejsce to po tak cięzkim sezonie będe najszczęśliwszy w świecie :)

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Szczęsny od 5 tygodni gra z bólem

Arsene Wenger po zwycięskim meczu z West Bromwich Albion potwierdził doniesienia medialne, że od 5 tygodni Wojciech Szczęsny zmaga się z bólem ramienia. Ostatnie spotkania grał na środkach przeciwbólowych..

Odśwież
34
Arsenal, aby mieć pewne miejsce w Lidze Mistrzów, musiał spotkanie z West Bromwich Albion wygrać. O ostatnie miejsce podium stoczyli bój z Tottenhamem, który przed rozpoczęciem kolejki tracił do londyńczyków tylko jeden punkt, a także Newcastle.

Kanonierzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie. W 4. minucie Yossi Benayoun wykorzystał błąd bramkarza, nie ostatni tego dnia. Fulop zamiast przyjąć piłkę od obrońcy, daje sobie ją odebrać piłkarzowi Arsenalu, a trafia na pustą bramkę.

Gospodarze 7 minut później doprowadzili do remisu. Shane Long ograł w sytuacji "sam na sam" Wojciecha Szczęsnego. Na 2:1 podwyższył w 11. minucie Graham Dorrans. Arsenal zajmował czwarte miejsce, bo w Londynie prowadził Tottenham

Na nieco ponad kwadrans do końca pierwszej połowy remis podopiecznym Wengera dał Santos. Brazylijczyk potężnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Fulopa. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Dokładnie w 10. minucie drugiej części spotkania zwycięstwo londyńczykom dał Koscielny. Po raz kolejny w bramce WBA popełnił Fulop. Golkiper wybił dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost we Francuza. Obrońca piętką skierował piłkę do siatki.

Arsenal bez względu na wynik sobotniego finału Ligi Mistrzów między Bayernem Monachium a Chelsea Londyn ma szanse zagrać w Champions League. Jeśli The Blues wygrają z monachijczykami, podopieczni Wengera zmierzą się w eliminacjach najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych świata, jeśli wygra klub z Niemiec, Kanonierzy będą mieli zapewnione miejsce w LM.

90. min. +5 Arsenal Londyn wygrywa z West Bromwich Albion i na pewno zagra w Lidze Mistrzów.

90. min. +4

90. min. +1 Gibbs popisuje się świetną interwencją w polu karnym Arsenalu. Schraner wychodził już sam na sam, ale obrońca czystym wślizgiem zabrał mu piłkę.

90. min. Arbiter dolicza aż 5 minut.

87. min. Tuż przed polem karnym Szczęsnego faulowany przez Gibbsa Odemwingie. Poszkodowany wykonuje rzut wolny, miękko wrzuca piłkę, ale koniec końców trafia ona w ręce Polaka.

82. min. Gdyby Odemwingie doszedł do piłki w polu karnym, a brakowało centymetrów, bo musnęła czubek buta, byłoby naprawdę groźnie. Jednak naciskany przez obrońców, nie zdołał opanować futbolówki.

80. min. Zmiany: Za Dorransa w WBA wchodzi Scharner. w Arsenalu Aaron Ramsey za zdobywcę bramki Santosa

79. min. Kontratak Aresnalu, we trzech biegną w pole karne. Atak zakończony strzałem van Persiego wprost w nogi Andrewsa

71. min.

71. min. Keith Andrews strzelał w środek bramki. Doskonałą interwencją popisał się Szczęsny.

67. min.

67. min. Gibbs za Gervinho. To znaczy, że Wenger zamierza bronić wyniku.

63. min.

61. min. Było naprawdę blisko! Strzał głową z linii bramkowej wybił v. Persie.

55. min. Rzut rożny dla Arsenalu i gol!!!!! Koscielny!!!. Piłka wpada w pole karne, Fulop piąstkuje ją wprost na Francuza, a ten piętą kieruje futboloówkę do bramki!!!!

52. min. West Bromwich znów przed szansą. Graham Dorrans myli się bardzo. Piłka przelatuje obok bramki Szczęsnego.

48. min. Arsenal w ofensywie. Rzut rożny dla Kanonierów. Dośrodkowuje van Persie. Piłka przelatuje nad polem karnym, nikt nie oddaje strzału.

46. min. Zaczęli!

I połowa

45. min. +1 Kontratak Arsenalu. Gervinho popędził prawą stroną, wyprzedził obrońców i strzałem z prawej strony trafił w boczną siatkę.

39. min. Brutalny faul Van Persiego na McAuley'u. Holender powstrzymał wychodzącą kontrę i obejrzał żółtą kartkę

36. min. Rzut wolny dla Arsenalu, ale piłka kilkukrotnie wrzucana w pole karne, nie przynosi żadnego efektu

28. min. Arsenal wyrównuje!! Andre Santos ucieka obrońcom i zza pola karnego potężnie uderza na bramkę gospodarzy. Fulop sięga piłki, ale nie zdołał zmienić jej toru lotu na tyle, by nie wpadła przy słupku!!

27. min.

28. min. Van Persie faulowany tuż przed polem karnym, ale jego uderzenie z rzutu wolnego prosto w mur, który blokuje piłkę

25. min. Podanie na lewą stronę pola karnego do Benayouna, jednak zanim zdołał oddać strzał z najbliższej odległości, został zablokowany przez dwóch obrońców WBA

16. min.

15. min. Niesamowite rzeczy w West Bromwich!!! Arsenal z piłkarskiego nieba spadł nagle do piekła. Graham Dorrans fantastycznie przyjął górną piłkę bitą z głębi pola, tak że całkowicie zmylił dwóch asystujących mu obrońców. Przepiękne uderzenie zza pola karnego nie dało najmniejszych szans Szczęsnemu, gdy piłka wpadła tuż przy słupku

11. min. WBA wyrównuje!!! Shane Long wychodzi na sytuację "sam na sam" ze Szczęsnym, a ten mimo że wyszedł z bramki nie zdołał odbić piłki uderzonej przy samym słupku. Powtórka pokazuje, że Szkot był na granicy spalonego

5. min. Po chwili blisko gola wyrównującego, ale Szczęsny nie dał się zaskoczyć! Strzał bardzo ostrego kąta sparowany przez Polaka i piłka wychodzi na róg

4. min. Arsenal już na prowadzeniu!! Do bramki trafia Yossi Benayoun, który bez większych problemów wykorzystuje błąd bramkarza Martona Fulopa. Nie przyjmuje on piłki wycofywanej przez obrońcę, a Benayoun wybija mu ją spod nóg, po czym pozostając samemu przed bramką, wbija do niej piłkę!!

2. min.

Przed meczem:

Arsenal Londyn (jego bramkarzami są Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański), z dorobkiem 67 punktów zajmuje miejsce na podium. O jeden punkt mniej ma Tottenham Hotspur, który podejmie Fulham. Z kolei Newcastle United zgromadziło 65 oczek i zagra na wyjeździe z Evertonem. Do Ligi Mistrzów wejdą trzy pierwsze zespoły, czwarty zagra w kwalifikacjach.