White Hart Lane

Arsenal

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Wojciech Szczęsny: Winię siebie

- Jestem bardzo rozczarowany z powodu drugiego gola, nie powinienem dać się pokonać strzałem z takiej odległości. Za tę bramkę obwiniam siebie - powiedział bramkarz Arsenalu Wojciech Szczęsny po niedzielnym meczu z Tottenhamem na White Hart Lane, który klub Polaka przegrał 1:2.

Premier League. Szczęsny: Wiem, jak zatrzymać Adebayora

Bramkarz Arsenalu Londyn Wojciech Szczęsny stanie w niedzielę o 17 oko w oko z napastnikiem Tottenhamu Emmanuelem Adebayorem. - Jestem pewien, że go zatrzymam - mówi młody Polak. Na relację na żywo z meczu Tottenham - Arsenal zapraszamy do Sport.pl.

Odśwież
67
Zasłużone zwycięstwo Tottenhamu, który stworzył sobie o wiele więcej okazji podbramkowych - między innymi dzięki fatalnie dysponowanej obronie Arsenalu, w której zupełnie nie radzili sobie Per Mertesacker i Alex Song. Kiepsko zagrał też Aaron Ramsey, który poza golem wykazał się ogromną niedokładnością i często podejmował złe decyzje.

Szczęsny bronił fantastycznie - na samym początku spotkania wygrał pojedynek sam na sam ze Scottem Parkerem, a potem dwukrotnie zatrzymał Emmanuela Adebayora. Jego błąd przy golu jest jednak niezaprzeczalny - strzał Walkera był bardzo mocny, ale Polak miał wystarczająco dużo czasu, by dobrze się ustawić i wybić piłkę na rzut rożny.

Po tej porażce Arsenal ma na swoim koncie tylko siedem punktów, co daje Kanonierom średnią jednego punktu na mecz. Tottenham utrzymał świetną formę i przesunął się na szóste miejsce w tabeli Premier League.

90. min. +6 Corluka wybija piłkę, a sędzia kończy mecz! Derby dla Tottenhamu!

90. min. +6 Kiepska wrzutka Artety, ale będzie kolejny korner!

90. min. +5 Ostatnia szansa Arsenalu! Rzut rożny, Szczęsny biegnie w pole karne Spurs.

90. min. +3 Song dośrodkowuje z głębi pola wprost w ręce Friedela.

90. min. +2 Arsenal gra bez werwy i charakteru, łatwo traci piłkę i nie stara się jej odzyskać, a piłkarze są zrezygnowani. Wszystko wskazuje na to, że wygra Tottenham. Czy Arsenal stać na wyrównanie?

90. min. +1 Pięć minut doliczonego czasu gry.

90. min. Ostatnia zmiana w drużynie Harry'ego Redknappa: z boiska schodzi Scott Parker, a zmienia go Verdan Corluka.

90. min. Arsenal traci piłkę we własnym polu karnym, ale Modrić strzelał z bardzo ostrego kąta i trafił w boczną siatkę.

89. min. Jeszcze jedno niecelne podanie Ramsey'a. Walijczyk ma szczęście, że strzelił bramkę, która trochę pokryje jego kiepski występ.

88. min. Defoe próbował przelobować Szczęsnego i niewiele mu zabrakło.

87. min. Prosta strata Ramsey'a. Arsenal ma coraz mniej czasu na wyrównanie.

85. min. Jake Livermore zastępuje Adebayora. Były gracz Arsenalu zaliczył asystę, ale powinien też strzelić przynajmniej jednego gola.

83. min. Bale pomknął lewym skrzydłem i wystawił piłkę Defoe, który strzelił mocno w róg bramki. Piękna interwencja Szczęsnego! Ale to nie sprawi, że kibice Arsenalu zapomną o jego pomyłce przy golu...

82. min. Carl Jenkinson spróbował dośrodkować z prawego skrzydła, ale zupełnie mu nie wyszło. Arsenal wygląda bezradnie.

80. min. Tottenham spokojnie się broni i czyha na okazję do kontrataku.

77. min. Andriej Arszawin zmienia Gervinho. Przeciętny występ byłego gracza Lille.

76. min. Mogło być po meczu! Fatalny błąd Songa i Mertesackera sprezentował Bale'owi sytuację sam na sam, ale Walijczyk strzelił obok bramki.

73. min. 2:1 dla Spurs! Walker strzelił z bardzo daleka i nikt nie spodziewał się, że piłka wpadnie do siatki, ale błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który zareagował zbyt późno i piłka przeszła mu przez ręce.

72. min. Yossi Benayoun zmienia Theo Walcotta.

70. min. Sagna opuszcza boisko na noszach, w obronie Arsenalu prawdziwy szpital.

68. min. Na boisko za kontuzjowanego Sagnę wchodzi Carl Jenkinson.

66. min. Sagna doznał kontuzji. Sugeruje, że będzie potrzebował zmiany, to wygląda na skręcony staw skokowy.

65. min. Świetnie poszedł do przodu środkowy obrońca Spurs, Younes Kaboul, ale będąc w dobrej pozycji nie zdecydował się na strzał i stracił piłkę.

63. min. Sandro zmienia zdobywcę bramki, Rafaela van der Vaarta.

62. min. Bardzo niepewnie broni się Arsenal, widać bramki w zgraniu z drużyną u Mertesackera i Coquelina.

57. min. Szczęsny! Fenomenalna interwencja Polaka! Adebayor był z nim sam na sam, miał mnóstwo czasu. Strzelił w róg bramki, ale świetnie wyczuł go bramkarz Arsenalu! Kanonierzy mieli przewagę, ale to Spurs wypracowali sobie stuprocentową sytuację.

54. min. Tottenham miał szansę na zabójczy kontratak, ale Parker zbyt długo zwlekał z podaniem i Adebayor znalazł się na spalonym.

51. min. 1:1! Alex Song dośrodkował piłkę z lewego skrzydła, a pod bramką Friedela najlepiej ustawił się... Ramsey, który musiał tylko przyłożyć nogę. Jeden z najsłabszych graczy Arsenalu wyrównuje stan gry!

50. min. Znów z niezbyt dobrej strony pokazał się Aaron Ramsey, który nie zrozumiał się z van Persiem. Na razie młody Walijczyk nie może zaliczyć tego meczu do udanych.

49. min. Kolejna bomba Bale'a zza pola karnego! Zabrakło naprawdę niewiele, piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

47. min. Bale mógłby wyjść sam na sam ze Szczęsnym, ale źle przyjął dość prostą piłkę.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +3 Koniec pierwszej części gry, która kończy się wynikiem 1:0. Mecz jest wyrównany, obie drużyny miały kilka dobrych okazji podbramkowych. Arsenal mógłby prowadzić, gdyby nie pudło Gervinho przy stanie 0:0.

45. min. +1 Trzy minuty doliczonego czasu gry.

45. min. Kanonierzy przetrwali napór i starają się odpowiedzieć na gol Tottenhamu, ale nie mają żadnych argumentów. Kolejny lekki strzał, tym razem w wykonaniu Walcotta.

43. min. Ramsey miał mnóstwo miejsca przed szesnastką Tottenhamu, ale jego strzał nie sprawił Friedelowi większych kłopotów.

42. min. Tottenham nie czeka i chce podwyższyć prowadzenie! Najpierw groźna wrzutka, a potem potężny strzał Garetha Bale'a. Arsenal w opałach.

40. min. 1:0 dla Tottenhamu! Rafael van der Vaart świetnie przyjął piłkę na klatkę po dośrodkowaniu Adebayora i precyzyjnym strzałem w róg bramki nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu. Obrońcy Arsenalu - głównie Mertesacker - zostawili mu zdecydowanie za dużo miejsca.

38. min. Defoe wrócił na własną połowę i odebrał piłkę Gervinho. Goście starają się podejść wyżej pressingiem i teraz to oni mają przewagę.

37. min. Kolejne fatalne podanie Ramsey'a, tym razem w polu karnym Spurs.

36. min. Modrić fauluje Sagnę, tempo meczu spadło.

34. min. Arsenal wychodził z groźną kontrą, ale źle podał Ramsey.

33. min. Van der Vaart trafia w mur, potem wyjątkowo niecelny przerzut Modricia.

32. min. Żółta kartka dla Mertesackera za faul na Defoe. Tottenham ma dobrą okazję na strzał z około 25. metra.

31. min. Bale wyprzedził Sagnę, ale obrońca Arsenalu nie odpuścił. Rzut rożny dla Spurs.

29. min. Powinno być 1:0 dla Arsenalu! Van Persie przedarł się lewym skrzydłem i wyłożył piłkę Gervinho, a ten miał przed sobą całą bramkę i przestrzelił!

28. min. Piękne podanie Parkera do Modricia, Modrić wypuścił Defoe, a ten świetnie dośrodkował w pole karne. Zupełnie niepilnowany był tam Rafael van der Vaart, ale Holender strzelił prosto w Szczęsnego.

27. min. Przycisnęli gospodarze, kilka groźnych rajdów Bale'a lewym skrzydłem. Chwilę później żółta kartka dla Rafaela van der Vaarta za bardzo spóźniony wslizg na Gibbsie.

25. min. Kyle Walker trafiony łokciem w twarz przez van Persiego podczas walki o górną piłkę, mała przerwa w grze.

23. min. Arteta strzela z ostrego kąta, ale bardzo niedokładnie.

22. min. Van Persie faulowany tuż przed linią pola karnego.

19. min. Markowy rajd Garetha Bale'a lewym skrzydłem, płaskie dośrodkowanie i ekwilibrystyczny strzał van der Vaarta, po którym piłka leci w trybuny.

17. min. Arsenal zadomowił się w polu karnym Kogutów, piłkarze Arsene'a Wengera mieli kilka rzutów rożnych z rzędu.

16. min. Pierwszy strzał Arsenalu mógł zakończyć się golem, piłka uderzona przez Walcotta przeleciała tuż koło słupka Friedela.

15. min. Trochę niedokładności wkrada się w poczynania obu zespołów.

11. min. Dość brzydki faul Parkera na Artecie, ale obyło się bez żółtej kartki.

10. min. Dobry odbiór Kierana Gibbsa, który nie dał się wyprzedzić van der Vaartowi.

8. min. Chwilę wcześniej wydawało się, że Arsenal powoli się rozpędza. Kanonierzy utrzymywali się przy piłce, spokojnie rozgrywali. Wystarczyła jednak jedna kontra Tottenhamu, żeby pod bramką Szczęsnego zrobiło się naprawdę gorąco.

7. min. Szczęsny broni sam na sam z Parkerem! Najpierw błąd Adebayora, który miał świetną szansę na gola, ale źle przyjął piłkę, potem szybka strata Arsenalu pod własną bramką i Parker znalazł się sam na sam z polskim bramkarzem.

4. min. Faul Songa, który w zapaśniczym stylu zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Adebayora.

4. min. Pierwszy strzał Kogutów. Jermaine Defoe główkuje po wrzutce Rafaela van der Vaarta, piłka przelatuje wysoko nad bramką.

2. min. Wysoki pressing Tottenhamu, Arsenal cofa piłkę do Szczęsnego.

1. min. Pierwsze ostrzeżenie dla Arsenalu. Tottenham łatwo przeszedł pod pole karne Szczęsnego, ale Modrić wpadł w pułapkę ofsajdową.

1. min. Zaczęli.

Na newralgicznej pozycji defensywnego pomocnika zagra młodziutki Francis Coquelin, bo Alex Song został przesunięty na pozycję stopera.