Arsenal

Odśwież
46
Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv [WIDEO]

To był dobry mecz Sunderlandu. Długo wydawało się, że gospodarzy może być stać nawet na zwycięstwo. W pierwszej połowie sędzia nie podyktował dla nich ewidentnego rzutu karnego po podwójnej ręce Mertesackera.

Strzelanie zaczęło się dopiero w 70. min. Mertesacker potknął się o własne nogi, próbując przyjąć piłkę i doznał kontuzji. McClean, który zagarnął piłkę, strzałem wzdłuż bramki, na długi słupek, pokonał Szczęsnego.

Dziesięć minut wcześniej Szczęsny dwa razy w ciągu trzech minut ocalił skórę kolegom. Najpierw obronił trudny strzał, będąc całkowicie zasłoniętym, a potem kapitalnie obronił uderzenie z bardzo bliskiej odległości i rzucił się pod nogi rywalowi, żeby wybić mu piłkę.

Gol wyrównujący padł już pięć minut po bramce dla gospodarzy. Od słupka trafił Ramsey, który zastąpił zniesionego z boiska trzy minuty wcześniej Mertesackera. W 91. min. zwycięstwo dał Arsenalowi Henry, który wszedł na boisko 25 min. wcześniej. Trącił nogą piłkę po krosie Arszawina, który z kolei przebywał na boisku zaledwie od kilku minut.

90. min. +6 Koniec meczu.

90. min. +5 Brzydki faul na Artecie. Został nadepnięty od tyłu.

90. min. +3 Jedna z ostatnich akcji gospodarzy. Henry wybija w trybuny na czas.

90. min. +1 GOL! 1:2! Henry! Arszawin zagrywa krosa z lewego skrzydła, a Henry trąca piłkę nogą! Miał Wenger nosa do zmian.

90. min. +1 Sędzia dolicza cztery minuty.

90. min. Sędzia nie zauważył ręki u gospodarzy i mieli oni dzięki temu znakomitą okazję. Ji, który niedawno wszedł na boisko, skiksował.

89. min. Wrzutka prosto na głowę van Persiego, ale uderzenie niemal prosto w ręce bramkarza.

87. min. Zmiany w obu drużynach. W Arsenalu wejdzie Arszawin.

84. min. Jednak to Arsenal sprawia wrażenie drużyny, której bardziej potrzebne jest zwycięstwo i chcą je odebrać. Ich ataki nie są jednak szczególnie groźne.

81. min. Ataku próbował Henry. Tu w każdej chwili może jeszcze paść gol dla którejś z drużyn.

78. min. Piłka odbija się od zawodników w polu karnym po rzucie wolnym. Akcję kończy nieudany strzał gospodarzy.

77. min. Rosicky podcina rywala. Niemal na linii pola karnego. Żółta kartka.

75. min. GOL! 1:1! Ramsey! Dopiero pojawił się na boisku! Ładne uderzenie tuż sprzed pola karnego, piłka odbiła się od słupka, bramkarz bez szans.

72. min. Mertesacker nadal leży na murawie. Chyba nie udaje, potknął się naprawdę nieprzyjemnie. Jest znoszony na noszach, wchodzi za niego Ramsey.

70. min. GOL! 1:0! McClean! Ależ niesamowita sytuacja! Mertesacker potknął się o własne nogi przy przyjęciu piłki, McClean przejął, wbiegł w pole karne i uderzył wzdłuż bramki obok bezradnego tym razem Szczęsnego.

66. min. Na boisku pojawi się Thierry Henry.

63. min. Szczęsny po raz drugi ratuje Arsenal! Rywale podchodzili pod bramkę z piłką, a on najpierw kapitalnie obronił z bliska, a potem świetnie rzucił się pod nogi rywala i wybił mu piłkę.

60. min. Szczęsny mocno zasłonięty przez kilkunastu graczy w polu karnym, ale wyciągnął się i znakomicie wybronił strzał przy słupku.

58. min. Sunderland prezentuje się dziś na tle Arsenalu naprawdę dobrze. Gospodarze na pewno nie zasłużyli na porażkę.

55. min. Ale Arsenal ponownie przejął inicjatywę. Znowu groźnie pod bramką gospodarzy.

52. min. Piłka odbiła się od Walcotta po rzucie wolnym, spadła pod nogi O'Shea'ego, ale dobitka bardzo aktywnego piłkarza nieznacznie minęła bramkę.

49. min. Wenger chyba kazał swoim podopiecznym przycisnąć. Po słabej pierwszej połowie drugą rozpoczęli piorunująco.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Znakomita akcja Sunderlandu w rewanżu, ale tym razem gospodarze nie wiedzieli, jak ani kto powinien uderzać.

45. min. Sędzia dolicza minutę. Arteta trafia w mur. Twierdzi, że w rękę.

43. min. Żółta kartka za faul na van Persiem, który kapitalnie dryblował tuż przed polem karnym. Świetna sytuacja Arsenalu na koniec połowy.

41. min. Wrzutka z wolnego w pole karne, drobny chaos, piłka spada pod nogi Rosicky'ego na woleja, ale jeden z rywali kapitalnie blokuje jego strzał.

40. min. Brzydki faul na van Persiem. Chyba trochę w ramach rozładowania złości i rewanżu na arbitrze.

39. min. Przeciągłe gwizdy na stadionie. Nic dziwnego - sędzia powinien podyktować rzut karny dla Sunderlandu. Zagranie w pole karne gości, a Metzelder przyjmuje piłkę ręką. Dwa razy w jednej akcji. Sędzia nie reaguje.

38. min. Gracze Arsenalu bawią się piłką w polu karnym rywali. Strzelać jednak nie zamierzają.

35. min. To nie wygląda na mecz, w którym szybko zobaczymy bramki. Na pewno nie w pierwszej połowie.

32. min. I kolejna faza ataków Arsenalu. Nie da się o nich powiedzieć, żeby były zmasowane czy szczególnie imponujące. Przed chwilą mieliśmy dość niecelne uderzenie z woleja po bardzo ładnym dorzuceniu Rosicky'ego.

29. min. I groźna kontra Sunderlandu po stracie Artety. Wrzutka w pole karne z lewego skrzydła okazuje się jednak mocno niemierzona.

26. min. Oxlade-Chamberlain próbował być szybszy od światła. Musi jeszcze trochę popracować.

23. min. Walcott świetnie wbiegł z prawej strony w pole karne i uderzył po ziemi na dalszy słupek. Piłka nieznacznie minęła bramkę.

21. min. Od kilku minut oglądamy zryw Arsenalu. Wygląda jednak na to, że gospodarze go wytrzymają. Póki co bez trudu opierają ataki daleko od pola karnego.

18. min. Żółta kartka dla Richardsona - Sagna mu uciekł. Kibice gwiżdżą, bo poszkodowany chwilę wcześniej popełnił taki sam faul i kartki nie dostał.

15. min. Mieliśmy kolejne rzuty rożne pod bramką "Kanonierów", a do tego małe zamieszanie pod bramką. Sunderlandowi nie spieszyło się jednak z oddaniem strzału. Ostatecznie Szczęsny nie miał kłopotów z ledwo muśniętą piłką.

13. min. I po kilku minutach ataków gości to Sunderland znów naciera. Obrona Arsenalu - jak to obrona Arsenalu - radzi sobie słabo.

10. min. Van Persie uderza z okolic linii pola karnego. Strzał niezły, ale sędzia dostrzega spalonego.

8. min. No i kto by się spodziewał - od trzech minut groźnie pod polem karnym "Kanonierów". Gospodarze nacierają, Koscielny już dwa razy w niebezpiecznej sytuacji ratował się wybiciem na rzut rożny.

5. min. Arsenal atakuje, ale dość ostrożnie. Spokojny początek spotkania.

2. min. Pierwszy gwizdek już za nami - przy piłce "Kanonierzy", który spokojnie rozgrywają piłkę na połowie rywali