Britannia Stadium

Arsenal

Odśwież
38
Reprezentant Polski nie miał na Britannia Stadium łatwego życia. Wielokrotnie musiał interweniować na przedpolu i walczyć z twardo grającymi w powietrzu rywalami. Ale w 10. minucie przed własną bramką właśnie go zabrakło. Po dośrodkowaniu Etheringtona, Crouch wygrał pojedynek główkowy z obrońcą i oddał mocny strzał. Szczęsny stał na linii, ale nawet nie próbował interweniować. Piłka wpadła tuż przy jego lewym słupku i gospodarze objęli prowadzenie.

W przeciwieństwie do Stoke, Arenal grał kombinacyjną piłkę. W pierwszej połowie dwoma świetnymi centrami w pole karne popisał się Rosicky. Jedną z nich na gola zamienił Van Persie, który Begovicia pokonał lekkim strzałem z kilku metrów.

Po zmianie strony tempo meczu nadal było bardzo wysokie, ale oba zespoły miały ogromne problemy ze stwarzaniem sobie okazji. Gracze Arsenalu próbowali strzelać z dystansu, ale nie trafili nawet w bramkę. Stoke posyłało mnóstwo piłek w pole karne Szczęsnego, który z każdą kolejną interwencją na przedpolu czuł się coraz pewniej i nie popełnił żadnego błędu.

Dzięki remisowi Kanonierzy powiększyli przewagę nad czwartym Newcastle, które w sobotę przegrało z Wigan. Chelsea i Tottenham, które również biją się z londyńczykami o trzecią pozycję swoje mecze rozegrają w niedzielę.

Koniec spotkania! W drugiej połowie nie zobaczyliśmy bramek

90. min. +4 Niedokładne podanie Songa. Bramkarz Stoke ma piłkę w rękach i chyba za chwilę arbiter gwizdnie po raz ostatni

90. min. +1 Ostatnie sekundy należą do gospodarzy. Najpierw zagotowało się pod bramką Szczęsnego po wrzutce z autu Delapa. Arsenal uratowało przytomne wybicie piłki przez Sagnie. Kilka sekund później blisko bramki był Walters, ale zamiast strzelać lewą nogą, uderzył prawą i futbolówka nawet nie doleciała do bramki

89. min. Vermaelen strzela prostym podbiciem z rzutu wolnego, ale piłka mija bramkę Stoke o dobry metr

87. min. Miękkie podanie w pole karne, van persie przewraca się bez kontaktu z przeciwnikiem, ale piłkę przejmuje Sagna. Francuz strzela prosto w Begovicia

82. min. Stoke w końcu przeprowadziło składny atak. Huth podał do Jerome'a, a ten po chwili z ostrego kąta huknął prosto w Szczęsnego. Strzał był silny, polski bramkarz nawet nie miał czasu, aby zastanawiać się czy piłkę łapać, tylko instynktownie odbił ją przed siebie

80. min. Diaby pchał się z piłką środkiem boiska,a po chwili chciał się popisać prostopadłym zagraniem. W podanie włożył jednak zbyt dużo mocy i futbolówka wylądowała w rękach bramkarza

77. min. Wilson posyła piłkę spod linii bocznej w kierunku pola karnego, ale futbolówka leci bardzo długo i spada dopiero pod linią boczną z drugiej strony boiska

75. min. Benayoun pada w polu karnym i domaga się jedenastki sugerując, że był pchany przez Whelana. Sędzia gwiżdże i dyktuje...rzut rożny

73. min. Tym razem z dystansu strzelał Ramsey, piłka w końcu minęła obrońców, ale też przeleciała obok bramki

72. min. Van Persie z całej siły strzela prosto w mur, po chwili z jeszcze większą mocą uderza Vermaelen i trafia prosto w Shawcrossa

71. min. Będzie okazja dla Arsenalu. Tuż za polem karnym faulowany był Vermaelen i będzie rzut wolny

69. min. Kolejne wyjście Szczęsnego. Tym razem bramkarz reprezentacji Polski poturbował Kościelnego. Francuz padł na ziemię, złapał się za twarz, ale na szczęście po chwili wstał i już biega po murawie

67. min. Żółta kartka dla Songa. Po zmianie stron mecz jest dużo słabszy. Nie brakuje walki, ale jest też dużo niedokładności

64. min. Roscicky szukał prostopadłym podaniem van Persiego, ale zagranie zatrzymało się na nogach obrońcy

63. min. Żółta kartka dla Benayouna za brzydki faul w środku boiska

57. min. Benayoun odważnie wpada w pole karne, ale zatrzymuje się na nogach obrońcy. Jedenastki jednak nie ma, bo piłkarz Stoke trafił w piłkę

55. min. Vermaelen uderza na bramkę Begovicia, ale bramkarz Stoke nawet nie musiał interweniować

53. min. Zagranie w pole karne w kierunku Waltersa. Irlandczykowi na drodze znów staje Szczęsny, który po raz kolejny wybija piłkę jak najdalej od własnej bramki

50. min. Sagna strzela głową, ale w sam środek bramki i Begović nie ma kłopotów z interwencją

49. min. Dwie centry w pole karne Szczęsnego - najpierw Etheringtona, potem Pennanta. Polak dwa razy dobrze wychodzi z bramki i piąstkuje futbolówkę

47. min. Strzał van Persiego zablokowany, poprawka Gervinho przeleciała nad poprzeczką

46. min. Druga połowa

45. min. Koniec pierwszej połowy
Arsenal szybko stracił bramkę, ale równie szybko zdołał się podnieść. Mecz w pierwszej połowie mógł się podobać. Piłkarze obu zespołów starają się grać w szybkim tempie. Nieco więcej groźnych okazji stworzyli sobie goście. Wojciech Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy, przy golu Croucha mógł jednak zachować się lepiej

44. min. Zagranie z rzutu rożnego na trzeci metr przed bramkę Szczęsnego. Polak wychodzi z bramki dość niepewnie, ale na szczęście skutecznie piąstkuje piłkę poza pole karne

41. min. Kontra Arsenalu - Rosicky chciał jak najszybciej posłać piłkę do wychodzącego na czystą pozycję van Persiego, ale zagranie zewnętrzną częścią stopy Czecha było zbyt mocne

36. min. Szczęsny interweniuje na piętnastym metrze, wpada na Waltersa i obaj padają na murawę. Piłkarz Stoke ma do Polaka pretensje, ale nie było mowy ani o faul ani o żadnej złośliwości

32. min. Piłkarze obu drużyn nie zwolnili tempa, ale od kilkunastu minut nie potrafią stworzyć groźnych okazji. Arsenal jest dłużej przy piłce, Stoke po stracie gola gra trochę bojaźliwie

28. min. Była szansa dla Arsenalu. Van Persie podał do Gibbsa, ale ten zamiast oddać piłkę stojącemu przed bramkę do Ramseya trafił w obrońcę

22. min. Gervinho wypuszczony w bój z obrońcą wywalczył sobie pozycję do oddania strzału, ale uderzył wysoko nad bramką. Stoke po zdobyciu gola na boisku nie istnieje

19. min. I znów akcja skrzydłem, dośrodkowanie i Gervinho minął się z piłką. Akcja przeniosła się na lewą stronę, po chwili podanie w pole karne otrzymał van Persie, ale tym razem zamiast do bramki trafił w nogi Hutha

15. min. Gol! 1:1 Arsenal wyrównuje! Kolejna dokładna centra Rosickiego. Ogromy błąd obrońców Stoke, którzy kompletnie nie zauważyli wbiegającego przed bramkę van Persiego. Gracz gości tym razem uderzał nogą i Begović był bezradny

13. min. Sytuacja Arsenalu. Ramsey strzelał zza pola karnego, ale piłkę minęła słupek o kilkacentmetrów

10. min. Gol! 1:0 dla Stoke Dośrodkowanie w pole karne i tym razem Crouch się nie pomylił. Szczęsny został w bramce i tylko przyglądał się jak wysoki snajper kieruje piłkę głową do siatki. Wydaje się, że Polak mógł zachować się lepiej

8. min. Kolejna świetna okazja gości. Rosicky precyzyjnie dośrodkował na trzeci metr, gdzie wbiegł van Persie. Holender uderzył tuż przy słupku, ale Begović kapitalnie wybił piłkę na rzut rożny.

6. min. Początek z lekką przewagą gospodarzy. Przed momentem głową uderzał Crouch. Anglik nie trafił jednak w bramkę i po chwili groźną akcję przeprowadzili londyńczycy. Benayoun był sam przed bramkarze, ale uderzał z ostrego kąta i golkiper nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

1. min. Początek meczu.