• KONIEC MECZU

90. min. + 5

Koniec meczu!

• 90. min. + 3

Kolejna interwencja Boruca. Tym razem strzał rywala był dość prosty do zatrzymania. W miarę lekki i w środek bramki

• 82. min.

Southampton otrząsnęło się z przewagi rywali. Teraz gra toczy się głównie w środku pola, Boruc może trochę odsapnąć. Czy zdoła zachować czyste konto do końca meczu? Wiele na to wskazuje

• 74. min.

Kolejna szansa dla Evertonu. Mirallas przyjęciem zwiódł obrońcę, ale z kilku metrów uderzył obok bramki. Southampton już praktycznie wyłącznie w defensywie

• PILNE

68. min.

Kolejna fantastyczna parada Boruca! Tym razem Polak w efektowny sposób zatrzymał mocny strzał Anichebe. Napastnik gości był praktycznie sam na sam z Borucem

• 61. min.

Ależ kiks Jelavicia! Kapitalne dośrodkowanie do Chorwata, ten miał przed sobą tylko Boruca, ale... nie trafił w piłkę

• 56. min.

Szybkie tempo na początku drugiej połowy, ale mnie sytuacji bramkowych. Jak na razie to Everton miał szanse na prowadzenie, ale świętych ratował Boruc

• PILNE

51. min.

Kapitalna interwencja Boruca! Dośrodkowanie w pole karne, piłkę otrzymał Fellaini, Belg uderzył w "krótki róg", ale Polak świetnie obronił nogami. Po chwili Boruc znów obronił strzał Fellainiego.

Zaczynamy drugą połowę

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy meczu

• 43. min.

Pech Lamberta! Kapitalna centra z lewej strony, główka rosłego napastnika i piłka o kilkanaście centymetrów mija bramkę Howarda

• 41. min.

Artur Boruc wreszcie w akcji. Polak dobrze wyszedł na 7. metr przed bramkę i zatrzymał szarżującego rywala

• 40. min.

Kolejna szansa dla Southampton. Tym razem piłka zostaje wybita z linii bramkowej Evertonu. The Toffees w głębokiej defensywie

• 38. min.

To powinien być gol dla gospodarzy! Doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego, Lambert uderzał dosłownie z pięciu metrów, ale trafił w Howarda. Po chwili Amerykanin zatrzymał też dobitkę rywala. Southampton tłamsi piątą siłę ligi!

• 36. min.

Kolejna kontrowersja. Tym razem to Lambert padł w polu karnym, ale w tej sytuacji chciał naciągnąć sędziego na "jedenastkę"

• 31. min.

Kontrowersja! Yoshida pada w polu karnym po starciu z Distinem. Obrońca Evertonu wyraźnie pchnął Japończyka, ale sędzia uznał, że nie ma podstaw do odgwizdania rzutu karnego

• 27. min.

Kolejna świetna akcja Lamberta. Napastnik bezlitośnie "nawinął" Jagielkę, ustawił sobie piłkę na lewą nogę, ale uderzył prosto w Howarda. Powinno być 1:0 dla Świętych

• 20. min.

Kibice bardzo liczą na skuteczność Lamberta. 30-latek czterokrotnie sięgał po koronę króla strzelców – od czwartej ligi do Championship

• 20. min.

Fantastyczne uderzenie Ricky'ego Lamberta. Najskuteczniejszy (wraz z Defoe) Anglik w Premier League trafił z rzutu wolnego w słupek.

• 13. min.

Szybka odpowiedź gospodarzy! Potężne uderzenie z dystansu Gastona Ramireza i Tim Howard musiał wybić piłkę na rzut rożny