Arsenal

Odśwież
28
Bramki z meczu Norwich - Arsenal na ZCzuba.tv

Od początku meczu piłkarze Norwich byli zepchnięci do defensywy przez zaciekle atakującą drużynę Arsenalu. Gospodarze nie tylko się jednak bronili, ale także kontratakowali. Jedna z kontr przyniosła im bramkę. Wojciech Szczęsny nie miał przy tej akcji nic do powiedzenia, w odróżnieniu od obrońców, którzy w tej sytuacji nie popisali się.
Nie minęło dużo czasu, a Arsenal przeprowadził bardzo efektowną i efektywną akcję, po której z najbliższej odległości Van Persie skierował piłkę do pustej bramki. Piłkarze zeszli do szatni przy stanie 1:1.
Po przerwie obraz gry nie zmienił się, choć nieco częściej przy piłce utrzymywali się piłkarze Norwich, którzy z występu i gry z Arsenalem mogą być zadowoleni. Mecz skończyli jednak jako przegrani. Arsenalowi za sprawą świetnej akcji indywidualnej Van Persiego udało się udokumentować przewagę, którą miał w całym meczu.

93. min. KONIEC MECZU! Arsenal wygrywa 2:1 po dwóch bramkach Van Persiego! Piłkarze Norwich mimo wyniku mogą być zadowoleni ze swojej gry.

93. min. Szczęsny staje na wysokości zadania, wyłapuje ni to dośrodkowanie ni to strzał na długi słupek, choć szukający główki zawodnicy Norwich mu tego nie ułatwiają.

92. min. Norwich ma rzut wolny z nieco ponad 20 metrów na zakończenie meczu. Z boiska schodzi jeszcze Walcott.

88. min. Zdecydowanie końcówka tego meczu nie należy do nudnych! Teraz Walcott decyduje się na zaskakujący strzał z prawej strony pola karnego i trafia w spojenie!

87. min. Piłkarz Norwich przewraca się w polu karnym. Sędzia jednak dobrze interpretuje sytuacje, co pokazują powtórki i daje mu żółtą kartkę.

86. min. Szczęsny znów się kiwa! Osamotniony polski bramkarz dużo ryzykuje, ale świetnie zwodzi napastnika Norwich.

83. min. Mecz od pewnego czasu się zaostrza. Zwłaszcza piłkarze Norwich nie przejmują się bezpieczeństwem piłkarzy Arsenalu. Teraz niebezpiecznie nakładką zaatakowany został Kościelny. Tym razem obeszło się jednak bez żółtej kartki.

76. min. Kilka bardzo dobrych interwencji bramkarza gospodarzy Ruddiego. Tymczasem Szczęsny wciąż pozostaje bezrobotny. Pomocnik Norwich decyduje się na strzał z dystansu, nie dość jednak, że jest słaby to jeszcze mija bramkę o kilka metrów.

73. min. Fragment bardzo dobrej gry Norwich. Długo utrzymywali się przy piłce budując pozycyjny atak, który zdawało się, że przyniesie duże zagrożenie dla bramki Szczęsnego. Arsenalowi udało się jednak odzyskać piłkę.

65. min. Dobra okazja dla Norwich. Gospodarze przeprowadzają szybką akcję w stylu Arsenalu. Po prawej stronie urywa się skrzydłowy, zagrywa wzdłuż końcowej linii do wyprzedzającego obrońcę Arsenalu napastnika. Ten jednak tylko nieznacznie trąca piłkę nie zmieniając toru jej lotu prawie w ogóle.

60. min. GOOOLLL DLA ARSENALU!!!! Znowu Van Persie! Napastnik Arsenalu zrobił to znakomicie. Zaczęło się od straty Norwich w środku pola. Arsenal zaatakował w przewadze liczebnej. Piłka dotarła do wbiegającego sam na sam w pole karne Holendra. Ten niespodziewanie przeniósł piłkę idealnie tuż nad kucającym bramkarzem. 2:1 dla Arsenalu!

56. min. Świetna sytuacja tym razem dla Gervinho. Dostał świetną prostopadłą piłkę w pole karne, zdawało się, że minął bramkarza i że jego strzał wpadnie do pustej bramki, ale w ostatnie chwili wspaniałym rzutem bramkarz Ruddy ratuje Norwich przed stratą bramki.

54. min. Niewiele brakowało! Walcott popędził do świetnego krzyżowego podania po prawym skrzydle, zagrał mocno z linii końcowej na prawy słupek do Ramseya, ten dobrze uderza. Piłka prześlizguje się po siatce, ale po zewnętrznej stronie bramki.

52. min. Dobra interwencja Szczęsnego. Norwich miał rzut wolny z 20 metrów. Dobre i dość mocno uderzenie ląduje w rękach dobrze ustawionego polskiego bramkarza.

50. min. Dobra sytuacja Gervinho! Główkuje z 5 metrów, ale świetnie interweniuje bramkarz Norwich.

48. min. Dobra akcja dwójkowa Walcotta i Van Persiego. Zdawało się, że ten drugi wyjdzie sam na sam, ale był na półmetrowym spalonym.

46. min. Piłkarze rozpoczynają drugą połowę.

W PRZERWIE: Arsenal nieprzerwanie atakuje i wywiera presje na gospodarzach. Ci, choć cofnięci, nie zamierzają czekać na wykonanie egzekucji, groźnie kontratakując. Właśnie po jednej z takich kontr i akcji indywidualnej grający dzisiaj świetnie Morison zdobywa bramkę. Do tego dochodzi pełna poświęcenia dobra gra w defensywie - obrońcy Norwich kilkakrotnie wybijali piłkę z linii. Jednak w 26. minucie byli bezradni, gdy Van Persie miał wyłożoną przez Walcotta i Gervinho piłkę metr od pustej bramki. Przy równie dobrej grze w defensywie Norwich i równie kiepskiej obrońców Arsenalu, nawet przy tak wielkiej rozbieżności w sile ofensywnej następna połowa może także dać remis.

45. min. +1 Oba zespoły przeprowadziły jeszcze akcje skrzydłem. Najpierw Walcott popędził po lewej, znów imponując szybkością. Nie miał jednak wsparcia kolegów. Pierwszą połowę zakończyła bliźniacza akcja Morisona po lewej stronie Norwich. Zaraz po niej rozlega się gwizdek sędziego.

40. min. Arsenal wciąż stara się atakować, jednak Norwich defensywnie ustawione już od początku meczu, cofnęło się jeszcze bardziej po strzelonej bramce i kiedy londyńczycy wyrównali niewiele zmieniło się ich nastawienie.

26. min. GOOOLLL DLA ARSENALU!!!!!!!!! Zaciekłe ataki Arsenalu w końcu przynoszą skutek. Znakomita akcja piłkarzy z Londynu. Walcott z łatwością mija prawego obrońcę, zagrywa spod końcowej linii wzdłuż bramki, na pierwszym metrze przepuszcza ją między nogami Gervinho kompletnie myląc obronę i bramkarza. Piłka dociera do Van Persiego, który nie może nie strzelić. 1:1!

16. min. GOOOLLL DLA NORWICH!!!!! S. Morison! Napastnik Norwich otrzymuje długą piłkę i ściga się po nią z obrońcami. Wydaje się, że opanowali sytuacje, ale Morison nie odpuszcza, przepycha się między stoperami, dopada do piłki i strzela z bliskiej odległości obok bezradnego Szczęsnego.

12. min. Theo Walcott strzela z linii pola karnego, piłka mija bramkarza i zmierza do bramki obok dalszego słupka, a tam jak spod ziemi wyrasta obrońca Norwich i wybija piłkę z linii!

6. min. Świetny strzał Van Persiego z dystansu! Uderza tuż nad ziemią, piłka lekko kozłuje i mija prawy słupek o centymetry.

2. min. Od początku Arsenal zaciekle atakuje. Niewiele brakowało, a Van Persie już wyprowadziłby go na prowadzenie.

1. min. Zaczynamy mecz!