Chelsea

Odśwież
55
Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +5 Arbiter gwiżdże po raz ostatni, Chelsea wyjeżdża ze Sports Direct Arena z kompletem punktów! Mecz był fenomenalny i równie dobrze mógł się skończyć remisem 5:5. Z jednej strony boiska Newcastle obijało słupki i poprzeczki, a Terry musiał wybijać piłkę z linii bramkowej. Z drugiej Krul kilkukrotnie bronił sytuacje sam na sam i też musiał skorzystać z pomocy słupka. Wynik nie oddaje przebiegu meczu, ale to on liczy się w tabeli Premier League. Newcastle spada z czwartego miejsca, bo właśnie tam wskakuje Chelsea.

90. min. +4 Brutalny faul Ryana Taylora na Sturridge'u. Obrońca NUFC ukarany żółtą kartką.

90. min. +3 Sturridge zszedł do lewej nogi i uderzył w róg bramki zza pola karnego. Krul wyciągnął się tak, jak tylko mógł, ale nie sięgnął piłki.

90. min. +2 Jeszcze jeden gol dla Chelsea, jest już 3:0!

90. min. +1 Cztery minuty dolicza sędzia.

89. min. Torres wyszedł sam na sam, ale tak długo zwlekał ze strzałem, że dogonili go obrońcy. Wydawało się, że akcja jest już skończona, ale Hiszpan wycofał piłkę do Kalou, który zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się od obrońcy, zmyliła Krula i wpadła do siatki. 2:0!

89. min. GOOL! Chelsea podwyższa prowadzenie!

86. min. Torres podał do Sturridge'a, który próbował pokonać Krula z ostrego kąta, ale od początku był skazany na porażkę. Torres prosił o powrotne podanie.

85. min. Żółta kartka dla Sturridge'a za wykopanie piłki po gwizdku.

83. min. Sturridge marnuje sam na sam! Torres zostawił mu piłkę, Anglik znalazł się wprost przed Krulem i tak jak w pierwszej połowie uderzył prosto w niego!

79. min. Poprzeczka znów ratuje Chelsea! Shola Ameobi przyjął piłkę przed polem karnym gości, obrócił się i przymierzył w okolice okienka, ale The Blues jeszcze raz mieli mnóstwo szczęścia!

79. min. Jeszcze jedna zmiana Villasa-Boasa, Torres za Drogbę.

75. min. Zmiana w Chelsea: Kalou za Matę.

74. min. Terry wybija piłkę z linii! Błąd Cecha, który nie zdołał wypiąstkować jej z przedpola. Futbolówka trafiła do Sammiego Ameobi, który od razu uderzył na bramkę, ale dobrze ustawił się tam John Terry!

72. min. Indywidualna akcja Sturridge'a, który zaangażował dwóch obrońców Newcastle i nagle podał do Maty, który znalazł się tuż przed Krulem. Były gracz Valencii był jednak tak odchylony, że mógł tylko musnąć piłkę czubem buta i nie trafił w bramkę.

71. min. Sammy Ameobi zmienia Lovenkrandsa.

67. min. Ashley Cole rzucił się głową do piłki, którą Demba Ba chciał uderzyć wolejem. To mogło się skończyć bardzo niedobrze, ale na szczęście dla Anglika Ba w ostatniej chwili odsunął nogę i trafił go tylko w plecy.

66. min. Chelsea gra bardziej zachowawczo niż w pierwszej połowie, ale Newcastle boi się odsłonić, więc chwilowo mecz nie jest najciekawszy.

62. min. Lampard rozsiadł się między Torresem a Maloudą i wygląda na niezbyt zadowolonego.

60. min. Meireles zmienia Franka Lamparda.

59. min. Cole popełnił błąd w ustawieniu, dzięki czemu Obertan miał mnóstwo miejsca na skrzydle i z łatwością wbiegł w pole karne, ale jego dośrodkowanie było fatalne!

59. min. Do zmiany szykuje się Raul Meireles.

55. min. Co się wyprawia w Newcastle! Rzut rożny dla gospodarzy, a Drogba prawie trafia do własnej bramki - piłka odbita od jego głowy uderza w poprzeczkę! Chelsea od razu wychodzi z kontrą 2 na 2, Sturridge świetnie podaje do Ramiresa, który przegrywa z Krulem sytuację sam na sam! Ten mecz to reklamówka Premier League.

52. min. Drogba miał fantastyczną sytuację! Ivanović dośrodkował z prawego skrzydła na daleki słupek, napastnik Chelsea zgasił piłkę klatką i mógł strzelić tam, gdzie tylko chciał... ale spudłował!

51. min. Gospodarze ostrzeliwują pole karne Chelsea kolejnymi dośrodkowaniami, wreszcie okazję na strzał miał Ameobi, ale został zablokowany.

49. min. Chaotyczny początek drugiej połowy zarówno ze strony Newcastle, jak i Chelsea.

46. min. Zaczynamy drugą połowę! Shola Ameobi zmienia Hatema Ben Arfę.

14:50 Sympatyków Premier League może zainteresować informacja, że Martin O'Neill został właśnie oficjalnie potwierdzony jako nowy menedżer Sunderlandu.

14:45 Powtórki faulu Luiza na Dembie Ba pokazują, że napastnik Newcastle znajdował się na minimalnym spalonym, więc teoretycznie nie należała się ani kartka, ani nawet rzut wolny dla gospodarzy.

47. min. +2 Pierwsza połowa kończy się strzałem Juana Maty, który trafił Stevena Taylora w krocze. Obrońca Newcastle jęknął tak głośno, że można było go usłyszeć nawet w transmisji telewizyjnej... Po 45. minutach zasłużone prowadzenie Chelsea, które mogłoby być wyższe, gdyby nie świetna postawa Tima Krula - choć warto odnotować, że w czwartej minucie meczu David Luiz powinien zobaczyć czerwoną kartkę. Najlepsi na boisku są Mata i Sturridge.

45. min. +1 Dwie minuty doliczonego czasu.

41. min. Mogło być 2:0! Newcastle straciło piłkę na własnej połowie, a Lampard błyskawicznie uruchomił Sturridge'a, który w bardzo dogodnej pozycji strzelił w róg bramki Krula. Uderzenie było jednak zbyt lekkie i bramkarz Newcastle nie miał dużych problemów, by sobie z nim poradzić.

39. min. Perfekcyjne dośrodkowanie Maty z lewego skrzydła, a Drogba wygrywa pojedynek powietrzny i strzałem pod poprzeczkę nie daje Krulowi żadnych szans!

38. min. GOOOL! Chelsea prowadzi 1:0!

35. min. Groźnie pod bramką Chelsea, Ba trafia w słupek!

30. min. Piękny trick Maty na lewym skrzydle, a chwilę później niezwykle precyzyjne dośrodkowanie do wychodzącego sam na sam Drogby. W ostatniej chwili piłkę sprzed nosa wybił mu Ryan Taylor.

28. min. Coloccini oddaje Ryanowi Taylorowi opaskę kapitana i schodzi z boiska. Na murawie pojawia się James Perch.

26. min. Perch za chwilę zmieni kontuzjowanego Colocciniego. To kluczowa postać w obronie Newcastle, ciekawe jak gospodarze sobie bez niego poradzą. W dotychczasowych meczach Alan Pardew nie miał problemów z kontuzjami obrońców - zawsze stawiał czwórkę Simpson - Steven Taylor - Coloccini - Ryan Taylor.

25. min. Odpowiedź Newcastle! Wrzutka z lewego skrzydła, Demba Ba uderzył piętą z powietrza tuż pod poprzeczkę - Cech cudem wybił piłkę na rzut rożny!

23. min. Niesamowite, jak wiele miejsca Sturridge ma na prawej stronie. Ryan Taylor zapędził się do przodu, Newcastle straciło piłkę, którą Romeu od razu oddał Sturridge'owi. Anglik wbiegł w pole karne i strzelił, ale minimalnie niecelnie - w boczną siatkę.

22. min. Jeszcze raz Sturridge, ale tym razem fatalnie się pomylił! Mata znalazł go pięknym podaniem, a napastnik Chelsea w sytuacji sam na sam strzelił wprost w Krula!

20. min. Groźny strzał Sturridge'a zza pola karnego, ale piłka minęła bramkę. Na razie Sturridge jest zdecydowanie najlepszym piłkarzem The Blues w tym meczu.

16. min. Sturridge trafia w słupek! Ryan Taylor zupełnie sobie z nim nie radzi. Młody Anglik po raz kolejny okiwał lewego obrońcę NUFC prostym zwodem i zdecydował się na strzał. Krul miał mnóstwo szczęścia, bo piłka najpierw trafiła w słupek, a potem odbiła się od jego pleców i wyszła na rzut rożny.

14. min. KRUL BRONI STRZAŁ LAMPARDA! Bramkarz Newcastle rzucił się w swoją lewą stronę, dokładnie tam, gdzie uderzył Lampard!

13. min. Karny dla Chelsea! Kontra gości, Mata wypuścił Sturridge'a, który został sfaulowany w szesnastce Newcastle przez Cabaye'a!

10. min. Dobra akcja Sturridge'a, który wbiegł w pole karne Newcastle, minął obrońcę i szukał dośrodkowaniem Ramiresa. Świetnie ustawiony był jednak Coloccini.

8. min. Gospodarze poczuli krew i narzucili wysoki pressing. Alan Pardew wciąż kłóci się z sędzią technicznym o kolor kartki dla Luiza.

7. min. Specjalista Newcastle od rzutów wolnych, Ryan Taylor, trafia w mur.

4. min. Lovenkrands wypuścił Dembę Ba sam na sam z Cechem, a David Luiz powalił go tuż przed polem karnym. To powinna być czerwona kartka, ale obrońca Chelsea zobaczył tylko żółtą! Gospodarze są wściekli!

4. min. Coloccini kończy długi, groźny rajd Ramiresa.

2. min. Chelsea zaczęła mecz wymieniając wiele podań i utrzymując się przy piłce, ale obrona Newcastle jest dobrze ustawiona i bardzo szczelna.

1. min. Zaczęli!

13:47 Trwa minuta oklasków poświęcona tragicznie zmarłemu Gary'emu Speedowi.

Chelsea przyjeżdża do Newcastle rozbita trzema porażkami w trzech ważnych meczach. Najpierw podopieczni Andre Villasa-Boasa przegrali w lidze z Liverpoolem, potem ulegli Bayerowi Leverkusen w Lidze Mistrzów, a kilka dni później znów polegli z Liverpoolem, tym razem w ćwierćfinale Carling Cup.

The Blues spadli na piąte miejsce w tabeli Premier League. Dzisiaj mogą wrócić do strefy premiowanej grą w Lidze Mistrzów, bo do czwartego Newcastle tracą tylko punkt. Ale jeśli przegrają, może wyprzedzić ich Liverpool i Arsenal.