St. James' Park

Arsenal

Odśwież
42
Od pierwszej minuty spotkania lepiej prezentowali się goście z Londynu. Nie mieli jednak zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Kilka razy zatrudniany był Wojciech Szczęsny, który wyłapywał dośrodkowania lub piąstkował piłkę.

W drugiej części spotkania gracze Arsenalu próbowali atakować. Gervinho i Arszawin siali zamęt pod bramką Newcastle, jednak zawsze brakowało ostatniego podania. W 75. minucie po upadku Gervinho w polu karnym zaczęły się przepychanki. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wymierzył cios Joeyowi Bartonowi za co ujrzał czerwoną kartkę. Sytuację chciał wyjaśnić Wojciech Szczęsny i za przebiegnięcie przez całe boisko zobaczył żółty kartonik.

Za tydzień Arsenal podejmuje na własnym boisku wzmocniony przed sezonem Liverpool, a Newcastle jedzie do Sunderlandu.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

90. min. +5 Koniec meczu. Newcastle bezbramkowo remisuje z Arsenalem.

90. min. +3 Ostatnia zmiana w Arsenalu. Djourou wchodzi za Ramseya.

90. min. +1 Vermaelen otrzymuje żółtą kartkę.

90. min. Sędzia doliczył 4 minuty.

85. min. Zmiana w Arsenalu. Boisku opuszcza Rosicky, a w jego miejsce wchodzi Frimpong.

81. min. Zmiana w Newcastle. Schodzi Cabaye, a w jego miejsce na boisko pojawia się Lovenkrands.

77. min. Żółtą kartkę dostał również Wojciech Szczęsny za przebiegnięcie całego boiska.

76. min. Barton ukarany żółtą kartką.

76. min. Gervinho otrzymuje za ten cios czerwoną kartkę.

75. min. Bijatyka na boisku. Leży Barton uderzony przez Gervinho.

73. min. Zmiana w zespole Newcastle. Za Ameobiego wchodzi Leon Best.

71. min. Raz po raz Gervinho nęka rywali szybkimi akcjami po skrzydłach, ale tak jak w pierwszej połowie brakuje tego ostatniego podania.

67. min. Żółta kartka dla Tiote.

64. min. Powinno być 1:0! Przed znakomitą okazją stanął Walcott, strzelił jednak zbyt lekko, a bardzo dobrze zachował się na linii bramkowej Tim Krul.

61. min. Pierwsza zmiana w zespole Arsenalu. Za Arszawina wchodzi Walcott.

55. min. Dobre uderzenie z rzutu wolnego Van Persiego. Piłka poleciała minimalnie nad poprzeczką holenderskiego bramkarza Newcastle.

54. min. Gra nieco się zaostrzyła. Przed polem karnym Krula faulowany Sagna.

51. min. Kolejny żółty kartonik. Tym razem ukarany Rosicky.

48. min. Kieran Gibbs ukarany żółtą kartką.

46. min. W przerwie nastąpiła jedna zmiana. W drużynie Newcastle w miejscy Demby Ba wszedł były gracz Manchesteru United Gabriel Obertan.

46. min. Gwizdek sędziego i rozpoczynamy drugą połowę spotkania.

Przerwa.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy spotkania.

45. min. +1 Żółta kartka dla Colocciniego.

45. min. Pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty.

44. min. Kontra Newcastle, dośrodkowanie w pole karne i bardzo dobrze piąstkuje Wojciech Szczęsny.

43. min. Fantastyczne podanie Arszawina do Van Persiego, jednak Holender zachował się jak trampkarz i nie opanował piłki.

39. min. Gracze Arsenalu łatwo dostają się w pole karne rywala, ale gdy już się tam znajdą brakuje im pomysłu na wykończenie akcji.

34. min. Strzał z 40. metrów Ryana Taylora mógł zaskoczyć Szczęsnego, jednak piłką minęła słupek dobry metr.

31. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Rosickiego, minął się z piłką Krul i z linii bramkowej wybił piłkę obrońca Newcastle.

29. min. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany został Alex Song.

22. min. Strzał z pierwszej piłki Gutierreza mocny, ale bardzo niedokładny.

19. min. Szansa dla Arsenalu. Piłka po zamieszaniu znalazła się pod nogami Van Persiego, ale po jego strzale piłka minęła słupek o pół metra.

18. min. Znowu świetnie Szczęsny. Dobre wyjście Polaka przed pole karne i wybicie piłki na aut.

17. min. Groźne dośrodkowanie z prawej strony gracza "Srok" i dobra interwencja czujnego bramkarza reprezentacji Polski.

13. min. Świetny rajd Arszawina prawą stroną, zagranie do Gervinho, ale piłkę wybija spod nóg napastnika Cabaye.

10. min. Pierwsze dziesięć minut pod dyktando Arsenalu, ale nie londyńczycy nie potrafią przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę Newcastle.

5. min. Pierwszy kontakt z piłką Wojtka Szczęsnego, który wyszedł do niegroźnego dośrodkowania.

2. min. Od groźnego ataku zaczęli gracze Arsenalu. Strzał Ramseya był jednak za słaby i od bramki rozpocznie Tim Krul.

1. min. Mecz rozpoczynają gospodarze.