Old Trafford

QPR

Wi�cej o wydarzeniu

A na koniec wygrywa Ferguson

Nie zatrzymał go Arsene Wenger z Arsenalu ani pół tuzina trenerów Chelsea, nie zatrzyma go chyba Roberto Mancini z Manchesteru City. Mistrzem Anglii znów zostaną sąsiedzi z United.

Odśwież
Siedzisz przy wielkanocnym stole? Śledź wyniki w m.sport.pl
47
Piłkarze Sir Aleksa Fergusona od samego początku przeważali, ale nie potrafili znaleźć drogi do bramki QPR. Wszystko zmieniło się w 14. minucie - znajdujący się na spalonym Ashley Young otrzymał podanie od Wayne'a Rooney'a, poczuł, że Shaun Derry na ułamek sekundy położył dłoń na jego plecach i padł na murawę.

Sędzia liniowy nie zauważył spalonego, mimo że znajdował się w idealnej pozycji, a arbiter główny, Lee Mason, wskazał na jedenasty metr i pokazał Derry'emu kompletnie niezasłużoną czerwoną kartkę. Karnego pewnie wykorzystał Rooney.

Po bramce przewaga United tylko rosła. Osłabione QPR rzadko schodziło z własnej połowy i nie stworzyło sobie nawet jednej dobrej sytuacji pod polem karnym bezrobotnego Davida de Gei. Dużo szans mieli za to gospodarze, ale Rafael i Danny Welbeck nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego Paddy'ego Kenny'ego.

Bramkarz QPR skapitulował po raz drugi dopiero w 68. minucie, gdy świetnym strzałem z dystansu pokonał go Paul Scholes, wybrany później oficjalnym zawodnikiem meczu. United mogli jeszcze podwyższyć na 3:0, ale piłka uderzona przez Michaela Carricka trafiła w słupek.

Dla zespołu Sir Aleksa Fergusona jest to ósme zwycięstwo z rzędu. United mają teraz osiem punktów przewagi nad wiceliderem, Manchesterem City, który przegrał 0:1 z Arsenalem. Z kolei QPR wciąż walczy o utrzymanie. Londyńczycy plasują się na 17. miejscu i mają tyle samo punktów, co Blackburn i Wigan z miejsc 18-19.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu!

90. min. +1 Paul Scholes otrzymuje oficjalną ligową nagrodę zawodnika meczu.

90. min. +1 Arbiter dolicza trzy minuty.

90. min. Jeszcze jedna próba Manchesteru, ale Kenny na spółkę z Taiwo świetnie wybijają piłkę dośrodkowaną przez Giggsa.

88. min. Campbell obok bramki, wszyscy czekają już na ostatni gwizdek.

82. min. Groźna indywidualna akcja Welbecka zakończona minimalnie niecelnym strzałem zza szesnastki.

81. min. Ostatnia zmiana Hughesa, DJ Campbell za Bothroyda.

77. min. Carrick trafia w słupek! Potężny, piękny strzał z okolic 30. metra, co za pech!

75. min. I jeszcze jedna zmiana, Phil Jones za Rafaela.

74. min. Rafel ukarnay żółtą kartką. Zmiana w United - Tom Cleverley za Scholesa.

71. min. Dwie zmiany w drużynie Hughesa: Tommy Smith za Taarabta, Shaun Wright-Phillips za Diakite.

69. min. Rzut rożny dla United, po błędzie Taarabta piłka trafia przed pole karne do Rafaela, a ten oddaje do Scholesa, który oddaje świetny, mocny strzał w róg bramki Kenny'ego. United o krok bliżej 20. tytułu!

68. min. GOL! Scholes podwyższa na 2:0!

62. min. Zmiana wśród gospodarzy, Ryan Giggs za Younga.

61. min. Jeszcze jedna świetna interwencja Kenny'ego! Tym razem zatrzymuje Welbecka!

59. min. United marnują idealną okazję na podwyższenie prowadzenia! Rafael wyszedł sam na sam z Kennym po genialnym podaniu Scholesa, ale bramkarz QPR zbił piłkę na słupek!

57. min. Evans zapoczątkował kontrę United świetnym wyjściem spod pressingu, a skończył ją niecelnym strzałem Paul Scholes.

56. min. Goście lekko odżyli, mają kilka kornerów z rzędu.

54. min. Kolejna pomyłka arbitra - Evra wybił piłkę głową na rzut rożny, De Gea zaczyna od bramki. Piłkarze QPR bardzo niezadowoleni.

51. min. W Manchesterze coraz chłodniej, Mark Hughes założył kurtkę, bo poczynania jego piłkarzy raczej go nie zagrzeją... Wciąż całkowita dominacja United.

49. min. Fantastyczne odegranie piętą Younga do Welbecka, ale młody Anglik marnuje bardzo dobrą okazję strzałem nad poprzeczką.

47. min. Goście od samego początku zamknięci we własnym polu karnym, co kończy się golem Welbecka po dograniu Valencii. Sędzia liniowy sygnalizuje jednak spalonego.

46. min. QPR zaczyna drugą połowę.

45. min. Koniec pierwszej połowy Manchester był drużyną lepszą, ale trudno powiedzieć, że prowadzi zasłużenie. Gospodarze zdobyli gola z niesłusznie podyktowanego rzutu karnego. Sędzia skrzywdził QPR podwójnie, bo za rzekomy faul na Youngu, który w omawianej sytuacji znajdował się zresztą na spalonym, czerwoną kartkę dostał Shaun Derry.

44. min. Mogło być 2:0 z dystansu uderzył Scholes. Zabrakło pół metra.

35. min. Rooney próbował przelobować Kenny'ego strzałem z 30 metrów, ale bramkarz gości był czujny i zdołał złapać piłkę.

30. min. W ataku cały czas United. Wygląda na to, że drugi gol dla gospodarzy jest kwestią czasu.

24. min. Rooney dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, Young był sam przed bramkarzem QPR, uderzył głową z pięciu metrów - spudłował.

22. min. Dwa z rzędu rzuty rożne dla gości. Ale obrona Manchesteru spokojnie opanowała sytuację.

19. min. United mogli podwyższyć prowadzenie, ale Young uderzając z rzutu wolnego z 20 metrów trafił w mur.

15. min. 1:0 - rzut karny pewnie wykonuje Wayne Rooney. To jego 22. gol w tym sezonie angielskiej ekstraklasy.

14. min. Fatalna decyzja sędziego - Rooney zagrał do będącego na spalonym Younga, tego lekko złapał za koszulkę Derry. Decyzja - czerwona kartka i rzut karny.

10. min. Buzsaky uderzył na bramkę Manchesteru z około 35 metrów - lekko i bardzo niecelnie.

9. min. Chwila oddechu dla gości - gra wreszcie przeniosła się spod ich pola karnego w środkową strefę boiska.

6. min. Bardzo dobry strzał Rooneya, ale jeszcze lepsza parada Kenny'ego - tylko rzut rożny dla Manchesteru.

5. min. Będzie kolejny rzut wolny dla United. Faulowany był Young. Rooney znów szykuje się do strzału.

3. min. Po uderzeniu Rooneya piłka trafia w mur i mija bramkę - rzut rożny dla gospodarzy. Po chwili kolejny.

3. min. Hill fauluje Welbecka, rzut wolny dla United z odległości około 25 metrów od bramki QPR.

1. min. Mecz rozpoczęty.

Przed meczem: Manchester United wygrał aż 10 ze swych ostatnich 11 meczów i pewnie zmierza po kolejne, już 20. mistrzostwo Anglii w swej historii. QPR broni się przed spadkiem. W ostatnich meczach spisuje się bardzo dobrze - pokonał m.in. Liverpool (3:2) i ostatnio Arsenal (2:1). Ale w międzyczasie przegrał 1:3 z Sunderlandem.