Oceniono 2 razy -2

City to taki klub w,którym gdyby nie pieniądze było był słabo.

• juhasen

Oceniono 6 razy -2

City wygra w derbach i wygra Premier League dzięki bilansowi bramkowemu. Życzę United ponownego grania w Lidze Europejskiej. CCCCCCCCIIIIIIIIIIIIIIIIIITTTTTTTTTTTTTYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wi�cej o wydarzeniu

Liga angielska. Derby o mistrzostwo

0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3 i 4:4 - na taką huśtawkę naraziły fanów Manchester Utd. i Everton. Przewaga lidera nad City spadła do 3 punktów.

Odśwież
55
Manchester United miał szansę choć na chwilę osiągnąć osiem punktów przewagi nad Manchesterem City, ale po niesamowitym meczu zremisował 4:4 z Evertonem.

Zaczęło się od gola Nikicy Jelavicia w 33. min. Później goście musieli jednak gonić, przegrywając 1:3 i 2:4. W 84. min. wyrównał Steven Pienaar. To był szósty gol w ciągu 25 minut.

United ma teraz 83 pkt po 35 spotkaniach. City ma sześć punktów mniej, ale gra z Wolverhamptonem o godz. 17.

City staje przed niebywałą szansą na powrót do walki o mistrzostwo. W następnej kolejce - w poniedziałek 30. kwietnia - zagra z Manchesterem United na własnym stadionie. Jeśli wygra, wyprzedzi lokalnych rywali i wróci na prowadzenie dwie kolejki przed końcem.

Wayne Rooney, Danny Welbeck i Nani jeszcze przed upływem godziny wyprowadzili gospodarzy na prowadzenie.

Marouane Fellaini w 66. min. strzelił na 3:2. Trzy minuty później Rooney podwyższył prowadzenie, a w 83 min. Jelavić ożywił nadzieje gości.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +6 Koniec meczu.

90. min. +5 Ależ okazja MU! Piłka spadła nagle do Ferdinanda, który z linii pola karnego przyłożył potężnie pod poprzeczkę, a Howard kapitalnie paruje na rzut rożny.

90. min. +3 Rozpoczęło się oblężenie w wykonaniu Manchesteru. Tyle że "Czerwone Diabły" nie potrafią skonstruować sensownego ataku.

90. min. +1 Sędzia dolicza pięć minut. Zdecydowanie więcej, niż powinien.

90. min. Everton nadal naciera! Nie zamierza zadowolić się remisem.

89. min. Zmiana w Manchesterze. Hernandez za Valencię.

89. min. Valencia rusza z kontrą, ale Cahill świetnym wślizgiem wybija mu piłkę.

88. min. Jelavić próbuje szczęścia z dystansu. Sporo się myli.

86. min. Zmiana w Manchesterze. Jones za Scholesa.

85. min. GOL! 4:4! Pienaar! Kapitalna akcja Evertonu. Dobre podanie w pole karne do Fellainiego, który posyła fenomenalne podanie do środka między trzema obrońcami, przy okazji dobrze dryblując, a Pienaar trafia z dziesięciu metrów!

84. min. Zmiana w Evertonie. Cahill za Distina. A więc stawiają na atak!

83. min. GOL! 4:3! Jelavić! Manchester cały czas nie może być spokojny! Akcja trochę z niczego, piłka trafia do Jelavicia w polu karnym i ten trafia z 10 m.

81. min. Niezła akcja gospodarzy zakończona ślicznym szczupakiem Naniego, który trafia w słupek w okolicach spojenia z poprzeczką!

79. min. Obrońcy MU mają teraz ręce pełne roboty. Ataki przeniosły się zupełnie w pole karne gospodarzy. Nie są jednak bardzo groźne.

76. min. Zamieszanie w polu karnym United. Ostatni strzał oddał Jelavić i choć uderzenie zmierzało w okolice okienka, to nie trafiło w bramkę.

74. min. Everton jeszcze próbuje. De Gea łapie piłkę po wrzutce.

72. min. Ferguson już zadowolony. Na tyle, że uśmiecha się i żartuje, przepychając sędziego bocznego.

69. min. GOL! 4:2! Rooney! Welbeck rozgrywa z Rooneyem, który w końcu uderza bez trudu z dziesięciu metrów. Obrońcy mogli spisać się lepiej.

68. min. Kolejna niezła akcja gości. Podanie do środka do Pienaara, który uderza potężnie i świetnie podkręca piłkę. De Gea łapie.

67. min. GOL! 3:2! Fellaini! Wrzutka Hibberta z prawej strony, a Fellaini świetnie składa się do woleja i trafia tuż przy słupku!

64. min. Zmiana w Evertonie. McFadden za Osmana.

61. min. GOL! 3:1! Nani! Świetna klepka w polu karnym, Welbeck ładnie odgrywa na koniec Naniemu, a ten przerzuca piłkę nad kładącym się przed nim bramkarzem.

59. min. Żółta kartka dla Neville'a za faul na Welbecku.

57. min. GOL! 2:1! Welbeck! Przepiękne uderzenie w okienko z 15 m! Jest jednak kontrowersja - goście długo nie potrafili wybić piłki z okolic własnego pola karnego, a sędzia nie chciał przerwać akcji, mimo że jeden z graczy Evertonu dłuższy czas leżał na murawie.

55. min. Gospodarze atakują lewym skrzydłem. Wrzutka w pole karne dobrze przecięta przez Jagielkę.

51. min. Osman zderzył się nieprzyjemnie z Evrą i potrzebna jest interwencja lekarzy. Evra czuje się nieco lepiej, ale też jest opatrywany.

49. min. Wrzutka w pole karne Manchesteru, mogło być groźnie, ale uderzenie głową było bardzo niecelne.

47. min. I bardzo szybka żółta kartka dla Evry.

46. min. Zaczęła się druga połowa.

45. min. +4 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +3 Ależ blisko zdobycia gola Welbeck! Po strzale z bliska piłka minimalnie mija bramkę.

45. min. +2 Trochę zbyt pochopna żółta kartka dla Distina.

45. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

43. min. Szansa Naniego! Everton jednak się ratuje.

41. min. GOL! Rooney! 1:1! Wrzutka w pole karne z lewego skrzydła trafia na głowę pędzącego w pole karne napastnika, który uderza z bliskiej odległości.

37. min. Okropny faul na Evansie. Sędzia niczego nie zauważył. Potrzebne są nosze, ale możliwe, że obrońca wróci na murawę.

34. min. Ależ blisko szybkiego wyrównania! Potworne zamieszanie w polu karnym Evertonu, ale Howard złapał piłkę, zanim Scholes zdołał wepchnąć ją do bramki.

33. min. GOL! Jelavić! 0:1! Wrzutka z prawej strony na dalszy słupek, gdzie Jelavić przeskakuje Rafaela i świetnym uderzeniem głową ładuje piłkę pod poprzeczkę przy przeciwległym słupku, przerzucając de Geę!

32. min. Nani bliski uszczęśliwienia kibiców na stadionie. Ciągle jednak utrzymuje się bezbramkowy remis, który cieszy lokalnych kibiców - tyle że City.

28. min. Wrzutka w pole karne Evertonu - prosto w ręce Howarda.

24. min. Niemal całkowitą przewagę osiągnęły już "Czerwone Diabły". Bardzo groźnych ataków jednak nie ma, a sporadyczne kontry gości mogą zaskoczyć.

20. min. Rooney dobrze do ofensywnie usposobionego Rafaela, który przeprowadza rajd w polu karnym, ale piłka przy tym odskakuje i zbiera ją Howard.

18. min. I odpowiedź Evertonu. Niezła akcja Jelavicia, ale jego zagranie w pole karne zostało świetnie zablokowane.

16. min. Robi się coraz groźniej pod bramką liverpoolczyków. Przed chwilą w starciu przed polem karnym ucierpiał nieco Welbeck.

14. min. Rafael popędził prawą stroną i wrzucił w pole karne. Piłka nie trafiła jednak do żadnego z jego kolegów.

12. min. I jeszcze raz Nani. Howard bez trudu łapie jednak piłkę.

10. min. Po kilku mniej ciekawych minutach zaatakowały "Czerwone Diabły". Nani uderzał z dystansu, ale nie trafił w bramkę.

6. min. I kolejne uderzenie w wykonaniu gości. Obok słupka bramki MU.

5. min. Goście zgubili obrońców Manchesteru i jeden z nich wyszedł niemal sam na sam z bramkarzem! Nie udało się jednak strzelić gola.

4. min. Pierwsza akcja "Czerwonych Diabłów". Goście szybko odebrali im piłkę, potem jednak ją stracili, ale w końcu udaremnili atak.

2. min. Gorąco pod bramką gospodarzy! Po ataku Evertonu piłka opuszcza jednak w końcu boisko.