podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Uczeń Mourinho przerósł mistrza van Gaala?

Reklamuje się ten mecz jako spotkanie mistrza z uczniem. Pytanie tylko, czy role się nie odwróciły. Louis van Gaal, przebudowując Manchester United, uważnie przygląda się temu, czego dokonał w Chelsea Jose Mourinho - pisze Michał Okoński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" i autor bloga "Futbol jest okrutny". Mecz Chelsea - Manchester United w niedzielę o 17:00. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

• KONIEC MECZU

90. min. + 4

Szlagier 9. kolejki stanął na wysokości swej szlagierowatości. United nie grał źle, Chelsea grała dobrze, United nie grając źle przegrywał, Chelsea grając dobrze wygrywała tylko 1:0, gdy wtem! bohater ostatniej akcji Robin van Persie odwrócił losy spotkania golem w ostatniej minucie, rehabilitując się za wszystkie chybienia, pudła i niemądre zachowania, psując humor Josemu Mourinho i ratując skórę trenerowi Van Gaalowi. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 5

Koniec spotkania! Manchester remisuje z Chelsea 1:1.

• 90. min. + 4

Di Maria wrzucał z wolnego, Fellaini główkował, a dobił, jak rasowy snajper, Robin van Persie!

• GOOOOOOL

1:1! Van Persie!

• 90. min. + 3

Ivanović faulował na skraju pola karnego Di Marię i sędzia pokazał mu żółtą kartkę. A, że gracz Chelsea miał już na swoim koncie żółtą to ogląda czerwoną kartkę i musi opuścić boisko.

Zmiana w drużynie Chelsea: schodzi, bardzo powoli, Willian, wchodzi, też bez pośpiechu, Zouma.

• 90. min. + 2

Di Maria znów dośrodkowywał w pole karne rywali. Piłka przeleciała całe pole karne, ale piłkę przyjął Januzaj. Podał przed pole karne, ale gracze Chelsea nie dopuścili do strzału.

Fabregas wznawia grę, Chelsea spokojnie konstruuje oblężenie, nie, jednak nie tak spokojnie, Filippe Luis traci piłkę oddając ją De Gei, sędzia przedłuża spotkanie o cztery minuty.

• 89. min.

Kolejnej zmiany dokonuje Mourinho. Wchodzi Schurrle, a boisko opuszcza Hazard.

• 87. min.

Hazard fauluje Da Silvę, za co ogląda żółtą kartkę. Di Maria wrzuca piłkę z wolnego, Januzaj uważa się za faulowanego w polu karnym, ale jest w tym osądzie odosobniony.

• 86. min.

Manchester się spieszy i stara się najprostszymi środkami przedostać w pole karne Chelsea. Teraz do dośrodkowania doszedł Robin van Persie, ale przy okazji faulował obrońcę Chelsea i sędzia przerwał akcję.

• 84. min.

Ładna gra Fabregasa z Hazardem, Włącza się Oscar, potem Matić, zmieniamy strony, oblężenie idzie naokoło, ale Rafael broni zawzięcie, Chelsea odrzucona. United pod bramką Chelsea, ale Van Persie nie opanowuje piłki i do bramki zaczyna Courtois.

• 82. min.

Di Maria dośrodkował w pole karne, ale wybili piłkę obrońcy. Po chwili w pole karne Chelsea znów dośrodkowywał Rafael, a do główki doszedł Wilson, ale uderzył nad bramką.

• 80. min.

Ładny rajd i strzał Januzaja przelatuje między nogami Maticia, ale obok słupka też przelatuje, nie z tej strony, która liczy się jako bramka.

• 79. min.

Di Maria dostał piłkę na lewą stronę i dograł ją w pole karne. Van Persie wyprzedził obrońcę i uderzył na bramkę, ale Courtois zdołał odbić jego strzał.

• 77. min.

Żółta kartka dla Fellainiego za pociaganie Hazarda.

• 75. min.

Manchester bardzo długo budował ten atak. Wreszcie Januzaj dostał piłkę na prawej stronie. Złamał akcję do środka i podał przed pole karne do Van Persiego. Holender błyskawicznie uderzył na bramkę, ale było tam wielu zawodników Chelsea i jego strzał został zablokowany.

• 73. min.

Januzaj dośrodkowuje (strzela?) w ramiona Courtoisa. United szybko odzyskuje piłkę i nieśmiało podąża w kierunku pola karnego Chelsea, ale Ivanović dość śmiało ucina te zapędy. Chelsea wychodzi z kontrą, która grzęźnie trochę w środku pola, ale potem odzyskuje wigor. Chelsea wrzuca, United wybija, w końcu piłkę zdobywa De Gea.

• 71. min.

Willian uderzył ładnie zza pola karnego, ale minimalnie się pomylił. De Gea odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Gdyby leciała w światło bramki bramkarz United miałby duże problemy z obroną.

• 69. min.

Ivanović się wziął, zdenerwował, rozpędził, przepięknie pobiegł na bramkę i strzelił całkowicie równolegle do linii bramkowej.