Old Trafford

Chelsea

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Villas-Boas broni Fernando Torresa

Chelsea Londyn przegrała w 5.kolejce Premier League z Manchesterem United 1:3. Siedem minut przed zakończeniem spotkania znakomitą okazję do strzelenia drugiej w tym meczu bramki miał Fernando Torres. Hiszpan nie trafił do pustej bramki, jednak trener Andre Villas-Boas nie skrytykował go publicznie. - To nic dramatycznego - skomentował po meczu.

Liga angielska. Diabły nie do zatrzymania

W sierpniu Manchester United rozbił czwarty w poprzednim sezonie Arsenal, w niedzielę bez problemów pokonał trzecią Chelsea 3:1. Mistrzowie Anglii nie stracili jeszcze punktu i prowadzą w Premier League.

Odśwież
36
Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 8. minucie, gdy Smalling wykończył głową podanie z rzutu wolnego i trafił do siatki. Gol został jednak niesłusznie uznany, gdyż trzech piłkarzy MU było wówczas na spalonym.

Ostatnie osiem minut meczu dobiło gości, gdy najpierw Nani trafił w samo okienko, a tuż przed przerwą zamieszanie w polu karnym wykorzystał Wayne Rooney, który trafił do siatki.

Tuż po wznowieniu gry Fernando Torres dał nadzieję londyńczykom wyrównując po sytuacji "sam na sam" z De Geą. Wynik do końca meczu nie uległ już jednak zmianie, mimo że obie strony miały wyborne sytuacje na zdobycie gola. Rzutu karnego nie wykorzystał bowiem Rooney, a na puste bramki nie trafiali Torres i Dymitar Berbatow.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

95. min. Koniec meczu na Old Trafford!

91. min. W doliczonym czasie gry Manchester mógł jeszcze dobić Chelsea, gdy na Cecha wybiegło "sam na sam" dwóch piłkarzy gospodarzy. Wayne Rooney podał na bok do Berbatowa, a ten z ostrego kąta strzelił na bramkę. W ostatniej chwili gości uratował jednak obrońca, który wślizgiem wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki

83. min. Nieprawdopodobne pudło Fernando Torresa!!!! Hiszpan wypuszczony na wolne pole znajduje się z piłką sam na sam z De Geą. Fantastycznym zwodem mija bramkarza i gdy pozostało mu już tylko wbić piłkę do pustej bramki, chybia z kilku metrów. Tego się nie dało nie strzelić!!!

79. min. Kontuzjowany Hernandez opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Bułgar Dymitar Berbatow

77. min. Manchester był blisko podwyższenia wyniku, jednak po dośrodkowaniu z lewej strony Rooney chytrym technicznym strzałem trafia w słupek. Na dobitkę dobiega Hernandez, jednak z najbliższej odległości trafia mocno w boczną siatkę

72. min. Wymarzona okazja dla Chelsea - Torres przedryblowuje dwóch obrońców przed polem karnym po czym strzela mocno na bramkę - De Gea broni, a do odbitej piłki znów dopada Hiszpan, jednak dobitka z woleja wysoko nad poprzeczką

62. min. Zmiany Manchesterze - z boiska schodzą Chris Smalling i Anderson, a w ich miejsce Antonio Valencia i Michael Carrick

57. min. Rzut karny dla MU po faulu od tyłu Terry'ego na Nanim. Do jedenastki podchodzi Rooney, jednak podbiegając do piłki poślizgnął się i przeniósł piłkę daleko od bramki!!

46. min. Wspaniałe otwarcie drugiej połowy w wykonaniu Chelsea! Podanie z głębi pola od Nicolasa Anelki do uciekającego Fernando Torresa. Hiszpan znajduje się sam na sam z De Geą i przerzuca piłkę nad bramkarzem MU kierując ją do bramki

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy meczu. Manchester United deklasuje Chelsea 3:0 po bramkach Smallinga, Naniego i Rooneya.

45. min. Rooney podwyższa na 3:0! Duże zamieszanie w polu karnym i kiedy już wydawało się, że obrońcy Chelsea poradzili sobie z zagrożeniem, piłka przypadkowo trafiła pod nogi Anglika, który z najbliższej odległości zapakował piłkę do bramki Cecha.

40. min. Próbował Ramires. Nad bramką.

38. min. Chelsea nie gra źle, powinna już zdobyć bramkę, atakuje, ale to Manchester prowadzi 2:0. Czy podopieczni Villasa-Boasa są w stanie otrząsnąć się po takim nokaucie?

37. min. 2:0! Nani! Kapitalna akcja Portugalczyka. Nani zszedł z prawego skrzydła do środka pola i z 20 metrów przymierzył prosto w okienko bramki Cecha, który drugi raz w tym meczu wyjmuje piłkę z siatki.

35. min. Okres przewagi MU. Gospodarze bawią się piłką w środku pola.

32. min. Sturridge ładnie wypracował sobie pozycję do strzału, ale piłkę ma De Gea.

26. min. Nieprawdopodobne! Torres wyszedł sam na sam z De Geą, dostrzegł lepiej ustawionego Ramiresa i oddał mu piłkę. Ten mając przed sobą tylko bramkarza i dużą część pustej bramki, trafił właśnie w De Geę. Powinno być 1:1.

24. min. Za mocne podanie Hernandeza. Piłkę ma Cech.

22. min. Pomysłowa akcja The Blues, zakończona trudnym strzałem Lamparda. Obok bramki.

20. min. Bardzo dobry, szybki mecz w Manchesterze. Chelsea chce odrobić straty, ale to może skończyć się szybką kontrą MU.

19. min. Rooney nie zdecydował się na strzał, a na rozegranie akcji, co w efekcie nic nie dało.

18. min. Rzut wolny dla Manchesteru z 35 metrów. Do strzału przygotowuje się Rooney.

14. min. Dużo się dzieje na Old Trafford. Po rzucie rożnym głową próbował Ivanović. Piłkę ma De Gea.

14. min. Tym razem Lampard próbował z dystansu. Tylko rzut rożny dla Chelsea.

12. min. Ależ blisko był Torres! Hiszpan przejął piłkę w strefie obronnej MU, wyprzedził obrońcę, miał przed sobą tylko De Gea, ale nie trafił w bramkę.

11. min. Najaktywniejszym piłkarzem w drużynie Chelsea jest na razie Sturridge, który wywalczył kolejny rzut rożny.

8. min. Manchester United prowadzi 1:0! Yound dośrodkowuje z rzutu wolnego prosto na głowę Smallinga, który z bliskiej odległości pokonuje głową Cecha. Powtórki pokazują jednak, że w momencie podanie 3 zawodników MU było na spalonym... Sędzia bramkę uznaje.

4. min. Sturridge próbował zza pola karnego, tym razem nie trafił w bramkę.

3. min. Składna akcja Chelsea zakończona groźnym uderzeniem Sturridge'a. De Gea broni nogami.

2. min. Hernandez nie doszedł do prostopadłego podania.

1. min. Początek meczu!

Manchester United zdobył do tej w lidze komplet punktów i przewodzi tabeli. Chelsea w pierwszej kolejce zremisowała bezbramkowo ze Stoke i do Czerwonych Diabłów traci 2 punkty (3 miejsce w tabeli).