Old Trafford

Arsenal

Wi�cej o wydarzeniu

Liga angielska. 3. kolejka. Manchester zmiótł Arsenal

W najczarniejszych koszmarach fani londyńczyków nie widzieli takiej katastrofy. Nie skończył się sierpień, a Arsenal traci do?Czerwonych Diabłów? osiem punktów. W niedzielę na Old Trafford mistrzowie Anglii wygrali 8:2.

Odśwież
52
Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv »

Po meczu:

Manchester United prowadzenie objął w 22. minucie. Błąd obrońców wykorzystał Danny Welbeck i głową pokonał Wojciecha Szczęsnego. Arsenal mógł wyrównać pięć minut później, ale karnego nie wykorzystał Robin Van Persie. Jego strzał obronił David De Gea. Chwilę później było już 2:0. Cudownym uderzeniem w samo okienko popisał się Ashley Young. Na 3:0 w 41. minucie podwyższył strzałem z rzutu wolnego Wayne Rooney. Arsenal zdołał jedynie odpowiedzieć golem Theo Walcotta w doliczonym czasie pierwszej połowy.

Druga połowa to nadal dominacja gospodarzy. W 64. minucie Rooney po raz drugi pokonał Szczęsnego z rzutu wolnego. Trzy minuty później świetnie podał do Naniego, a Portugalczyk został sam w polu karnym i delikatną podcinką pokonał Szczęsnego. W 70. minucie polskiego golkipera pokonał płaskim strzałem Park Ji-Sung.

Arsenal było stać na druga bramkę. Gola w 74. minucie po podaniu Jenkinsona zdobył Robin Van Persie. Asystujący Jenkinson trzy minuty później zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. W 82. minucie hat-tricka skompletował Rooney, który pewnie wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul Walcotta na Evrze. Kanonierów w doliczonym czasie gry dobił Young, który po raz drugi trafił w okienko.

90. min. +4 Koniec meczu, Arsenal rozbity!

90. min. +3 Park w dogodnej sytuacji i strzela nad bramką.

90. min. +1 8:2! Precyzyjne uderzenie Younga z narożnika pola karnego w samo okienko. Szczęsny znowu nie sięgnął piłki. Nie miał szans.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

89. min. Świetne dośrodkowanie z prawej strony, ale Hernandez nie dochodzi do piłki.

85. min. Kibice Manchesteru śpiewają w kierunku menedżera Arsenalu Arsene'a Wengera: "Zostaniesz zwolniony następnego ranka!".

82. min. Rooney pewnie pokonuje Szczęsnego. Piłka w lewym rogu, bramkarz w prawym.

80. min. Karny dla United! Evra fauluje Walcotta.

78. min. Rooney z rzutu wolnego z 18 metrów, tym razem niecelnie.

77. min. Druga żółta kartka dla Jenkinsona, który sfaulował wychodzącego sam na sam Hernandeza. Arsenal w "10".

76. min. Tym razem z dystansu uderza Walcott. W sam środek bramki, De Gea bez problemów łapie piłkę.

74. min. 6:2! Jenkinson głową w polu karnym zgrywa do Van Persiego, a ten potężnym uderzeniem z woleja pokonuje De Geę.

72. min. Rzut wolny dla Arsenalu, najwyżej do piłki wyskoczył Koscielny, ale minimalnie chybia.

70. min. 6:1! Park Ji Sung płaskim strzałem pokonuje Szczęsnego.

69. min. Mogło być 6:1! Rooney cudownie uderzył lobem z dystansu i trafił w słupek!

68. min. Strzelec bramki Nani schodzi z boiska. Pojawia się na nim Park Ji-Sung. Schodzi też Anderson, a za niego Giggs.

67. min. Pogrom Arsenalu! 5:1! Rooney cudownie podaje do Naniego, Portugalczyk został sam w polu karnym i delikatną podcinką pokonuje Szczęsnego.

64. min. 4:1! Znowu Rooney z rzutu wolnego. Tym razem z 20 metrów. Szczęsny nawet nie drgnął.

62. min. Anderson uderza z lewej strony, ale broni Szczęsny. Piłka wraca do zawodnika Manchesteru, który podaje do Younga, ale ten z bliska kiksuje.

61. min. Hernandez chciał sprytnie przelobować Szczęsnego, ale bramkarz Kanonierów na posterunku.

59. min. Piękna akcja Manchesteru. Cleverley znajduje się w sytuacji sam na sam po podaniu od Hernandeza i uderza za lekko. Szczęsny nie miał problemów z obronieniem tego strzału.

56. min. Arszawin wpada w pole karne i zamiast podać do będącego na czystej pozycji Walcotta zdecydował się na strzał. Nie trafił w światło bramki.

53. min. Świetna okazja Arsenalu. Van Persie w polu karnym z powietrza uderza z pierwszej piłki, ale De Gea wyciągnięty jak struna świetnie broni.

50. min. Dynamiczny rajd Naniego prawy skrzydłem. Portugalczyk jednak fatalnie dośrodkowuje.

48. min. Dobra interwencja Szczęsnego. Polak broni płaski strzał Younga. Piłka zmierzała do bramki tuz przy słupku.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa

45. min. +4 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +3 3:1! Rosicky prostopadle zagrywa do Walcotta, skrzydłowy Arsenalu z ostrego kąta uderza po ziemi, a De Gea przepuszcza piłkę między nogami.

45. min. +2 Rooney zauważył, że Szczęsny wyszedł daleko z bramki i spróbował go przelobować z kilkudziesięciu metrów. Polak zdołał wrócić.

45. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

41. min. 3:0! Rzut wolny z 17 metrów. Rooney uderza precyzyjnie w prawy róg bramki, Szczęsny dosięga piłki, ale nie daje rady jej wybić.

39. min. Rzut wolny dla Manchesteru z 25 metrów. Nani uderza wysoko nad bramką.

36. min. Kontuzja Welbecka. Napastnik Manchesteru naciągnął mięsień dwugłowy. Zmienia go Hernandez.

32. min. I od razu sytuacja z drugiej strony. Rooney dośrodkowuje na głowę Welbecka, ten próbuje uderzyć "szczupakiem". Piłka mija prawy słupek bramki Kanonierów.

31. min. Okazja Arsenalu. Van Persie uderza, ale jego strzał broni De Gea.

28. min. 2:0! Young z 20 metrów uderza przepięknie. Piłka trafia w samo okienko. Szczęsny bez szans.

27. min. Van Persie marnuje rzut karny! De Gea świetnie wyczuł Holendra i sparował piłkę na rzut rożny.

26. min. Rzut karny dla Arsenalu! Evans fauluje Walcotta!

22. min. 1:0! Anderson lobem podaje w pole karne do Welbecka, Djourou i Koscielny popełniają błąd nie wybijając piłki i napastnik Manchesteru głową pokonuje Szczęsnego.

20. min. Szczęsny chwyta piłkę po dośrodkowaniu Naniego. Piłka odbiła się jeszcze od Traore.

18. min. Rzut rożny dla Arsenalu. Dośrodkowuje Van Persie, do piłki dochodzi Koscielny, ale głową uderza bardzo niecelnie.

15. min. Żółta kartka dla Arszawina za brutalny faul na Jonesie.

14. min. Uderza Cleverley, ale piłka trafia w nogi jednego z obrońców.

10. min. Znowu Welbeck. Tym razem świetnie ogrywa Koscielnego, podaje do Younga, ale ten nie dochodzi do piłki.

7. min. Young świetnie podał do Welbecka, młody napastnik Manchesteru uderza jednak niecelnie.

6. min. Arszawin próbował prostopadle zagrać do Van Persiego, Holender uprzedzony przez Jonesa.

3. min. Akcja Smallinga, który wykłada piłkę Cleverleyowi, ale ten uderza niecelnie.

1. min. Początek meczu!

Przed meczem:

Manchester United ten sezon zaczął świetnie. Po dwóch meczach ma komplet punktów. Zupełnie inne nastroje panują w Londynie. Kanonierzy mają na swoim koncie tylko jeden punkt. Na dodatek stracili w tym tygodniu Samira Nasriego, który odszedł do Manchesteru City i w swoim debiucie w meczu z Tottenhamem zaliczył trzy asysty.

Zapraszamy również na relację meczu Manchesteru z Arsenalem z punktu widzenia kobiet na Ciacha.net.

"> Co za wpadka Finów! Trener koszykarskiej Legii chciał wyjść z konferencji [WIDEO]