City of Mcr. Stadium

Newcastle

Odśwież
51
Na pierwszego gola ponad 47 tysięcy kibiców zgromadzonych na Etihad Stadium musiało czekać aż do 40. minuty spotkania. Wtedy ręką w polu karnym Newcastle zagrał Ryan Taylor, a jedenastkę pewnie wykorzystał Mario Balotelli. Chwilę później na 2:0 po kolejnym błędzie Taylora podwyższył Micah Richards.

W drugiej połowie City grało spokojniej i nie forsowało tempa. Mimo to obie drużyny wypracowały sobie kilka świetnych okazji. Najlepszą miał Hatem Ben Arfa, który trafił w słupek.

W 71. minucie City podwyższyło prowadzenie. Gospodarze otrzymali kolejny rzut karny, tym razem za faul Ben Arfy na Richardsie. Piłkę do siatki wpakował Sergio Aguero. W końcówce honorowego gola dla NUFC strzelił wprowadzony z ławki rezerwowych Dan Gosling.

Manchester City umocnił swoją pozycję w tabeli Premier League i jest teraz jedynym niepokonanym zespołem w Anglii. Z kolei Newcastle grozi utracenie czwartego miejsca.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu! Manchester City może dopisać sobie kolejne trzy punkty, a dla Newcastle jest to pierwsza porażka w tym sezonie.

90. min. +1 Mocne podanie Johnsona wzdłuż bramki Krula. Silvie wystarczyło muśnięcie piłki, by strzelić gola, ale Hiszpan nie dał rady.

90. min. +1 Cztery minuty doliczonego czasu gry.

89. min. Błąd Lescotta, po którym Demba Ba znalazł się w sytuacji sam na sam z Hartem. Napastnik Srok musnął piłkę i zderzył się z bramkarzem, a futbolówkę do pustej bramki wbił wprowadzony wcześniej z ławki Dan Gosling.

89. min. Gol dla Newcastle!

88. min. Nasri próbował lobem znaleźć Silvę w polu karnym Newcastle, ale ta akcja była aż zbyt koronkowa.

85. min. Gareth Barry zmienia zmęczonego Yaya Toure.

83. min. Na Etihad Stadium dzieje się już niewiele. Newcastle wyraźnie podłamane trzecim golem gospodarzy.

79. min. Jeszcze jedna zmiana. Dan Gosling wszedł za Sammiego Ameobi.

76. min. Zmiana również w Newcastle: Lovenkrands za Ben Arfę.

76. min. Aguero schodzi z boiska. Wszedł za niego Adam Johnson.

74. min. Kontuzja Aguero, będzie potrzebna zmiana.

72. min. 3:0, Sergio Aguero! Tak jak Balotelli w pierwszej połowie - pewny strzał w prawy róg bramki Krula.

71. min. Karny dla City! Ben Arfa powalił Richardsa.

69. min. Zmiana. David Silva wchodzi za Balotelliego.

68. min. Odpowiedź City: Clichy podaje do Aguero, który ma przed sobą pustą bramkę... ale sędzia kończy akcję, bo obrońca gospodarzy był na spalonym.

67. min. Świetna okazja dla Newcastle! Hart obronił strzał Guthriego i miał szczęście, że piłka nie trafiła do jednego z piłkarzy Newcastle znajdujących się w polu karnym.

66. min. Aguero strzela gola, ale był na spalonym.

65. min. Dobry przechwyt Milnera w polu karnym City.

62. min. Aguero postanowił samemu przejść defensywę gości. Okiwał dwóch, trzech przeciwników, ale wtedy wyrósł przed nim Krul i zabrał mu piłkę.

60. min. Ben Arfa trafia w słupek! Fatalnie spisali się obrońcy City, którzy pozwolili przeciwnikowi łatwo wbiec w pole karne. Ben Arfa uderzył lekko w róg bramki Harta, ale minimalnie niecelnie.

56. min. Niesamowita akcja City. Aguero, Nasri i Toure wymieniali piłkę tak, jakby grali na konsoli. Ostatecznie Aguero starał się podbić piłkę nad Krulem, ale bramkarz Newcastle zachował czujność i odbił piłkę, którą przechwycili jego obrońcy.

54. min. Kolejny pojedynek Colocciniego z Toure i kolejny raz obrońca Newcastle radzi sobie wzorowo.

52. min. Toure dobrze przepchnął się w polu karnym Newcastle i wywalczył rzut rożny. Na uwagę zasługuje też idealny wślizg Colocciniego.

48. min. Kontra City. Balotelli ładnie znalazł Nasriego, ale podanie było minimalnie za mocne.

46. min. Newcastle zaczęło drugą połowę meczu.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy. City prowadzi po dwóch błędach Taylora w końcówce.

45. min. +1 Dwie minuty doliczonego czasu gry.

45. min. Fatalny błąd Taylora, który chwilę wcześniej zagrał ręką w polu karnym i doprowadził do jedenastki. Tym razem obrońca Newcastle nieporadnie przyjął piłkę w polu karnym, dzięki czemu wyprzedził go Micah Richards i wpakował piłkę do bramki Krula!

44. min. 2:0!!!

43. min. Balotelli cieszył się w swoim stylu: z założonymi rękami i poważną miną patrzył na bramkarza i reakcję kibiców.

42. min. GOOL! Balotelli spokojnie umiesza piłkę w prawym dolnym rogu bramki!

41. min. Rzut karny dla City za zagranie ręką Taylora!

38. min. Ba świetnie odnalazł się w polu karnym, ale strzelił obok słupka.

37. min. Najlepszy okres w grze Newcastle, goście wywalczyli kolejny rzut rożny.

34. min. Mogło być 1:0 dla Newcastle! Pierwsza składna akcja gości. Ben Arfa wyłożył piłkę Dembie Ba, ale Hart świetnie sparował jego strzał na rzut rożny. To była najbardziej klarowna sytuacja w tym spotkaniu!

31. min. Ofensywne wypady Newcastle ograniczają się do dalekich podań w stronę Demby Ba. Na razie nie przynosi to żadnych efektów.

29. min. Milner dośrodkowuje do Balotelliego, ten strzela głową pod poprzeczkę, ale pięknie broni Krul!

27. min. Niebezpiecznie w polu bramkowym Krula! Richards dośrodkował głową i spowodował wielkie zamieszanie, w którym najlepiej odnaleźli się obrońcy Newcastle.

23. min. Ba leży na murawie po zderzeniu głową z Lescottem.

21. min. Aguero odwrócił się z piłką przed polem karnym Newcastle, jednak strzelił nad bramką Krula.

19. min. Kontra City. Balotelli próbował rozegrać dwójkową akcję z Aguero, ale podanie Argentyńczyka było niecelne.

15. min. Pierwszy kwadrans sobotniego szlagieru Premier League nie zachwycił. Obie drużyny grają bardzo ostrożnie.

12. min. Dobrze broni się Newcastle. Gospodarze nie potrafią na dłużej zagościć pod polem karnym rywali.

10. min. Milner próbował strzału zza pola karnego, ale został zablokowany. City zwiększa tempo.

9. min. Pierwsza groźna akcja gospodarzy. Newcastle zgubiło krycie Micaha Richardsa na prawej stronie, ale jego dośrodkowanie do Balotelliego zostało w ostatniej chwili zablokowane.

7. min. City spokojnie rozgrywa piłkę w obronie i stara się powoli wchodzić na teren rywala.

4. min. Wyrównany początek spotkania, Newcastle nie dało zepchnąć się do defensywy.

2. min. Spotkanie na ławce rezerwowych zaczął Edin Dżeko. Do składu Manchesteru City wrócił za to kapitan Vincent Kompany, który wcześniej pauzował za czerwoną kartkę.

1. min. Początek meczu!