City of Mcr. Stadium

Manchester United

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Liam Gallagher: Mancini jest super. Prawie jak ja

- Kocham go, jest super, jest prawie tak super, jak ja - powiedział po derbach Manchesteru Liam Gallagher i obiecał, że jeśli City wygra ligę, przeniesie się z powrotem do Manchesteru. Na widok Vincenta Kompany'ego krzyknął ?niech żyje Belgia? i podbiegł, żeby go wyściskać.

Premier League. Mancini: Zostały dwa mecze. Niedawno w dwóch meczach straciliśmy wszystko

- Byliśmy na czele przez 28 kolejek i uważam, że zasłużyliśmy na jeszcze jedną szansę - powiedział po powrocie na pozycję lidera na dwie kolejki przed końcem sezonu trener Manchesteru City, Roberto Mancini. - Ale to dwa mecze, wszystko może się zdarzyć. Sześć tygodni temu byliśmy cztery punkty przed United. W dwóch meczach straciliśmy wszystko - przypomina.

• KONIEC

Manchester City zaprezentował się znacznie lepiej od lokalnego rywala i panującego mistrza i zasłużenie wygrał. Mimo że to United powinien atakować, znacznie bliżej strzelenia drugiego gola byli przez cały czas gospodarze. Na dwie kolejki przed końcem sezonu na fotel lidera wraca więc po długiej przerwie Manchester City dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Cała nadzieja United leży teraz w trudniejszym kalendarzu City, któremu pozostały jeszcze mecze z walczącym o eliminacje Ligi Mistrzów Newcastle United i walczącym o utrzymanie QPR. United zagra jeszcze ze Swansea i Sunderland. Walka o mistrzostwo w Anglii jest zatem w końcówce sezonu nieco bardziej klarowna, niż w Polsce, ale na pewno nie mniej emocjonująca. Dziękujemy za udział w relacji.

• PILNE

90. min. + 6

Hart wykopuje piłkę, sędzia kończy mecz. Na dwie kolejki przed końcem Manchester City obejmuje prowadzenie w Premier League!

• 90. min. + 5

Wrzutka z rzutu rożnego od razu wybita na aut, który został wykonany już znacznie lepiej. Piłkę dostał niepilnowany na linii pola karnego Rooney, ale obrońcom udało się do niego doskoczyć i zablokować strzał. Po jeszcze jednym dośrodkowaniu faulowany zostaje Hart.

• 90. min. + 4

Jeszcze jedna akcja United. Podanie na lewe skrzydło do Evry. Zabaleta robi to, co robił przez cały mecz - blokuje.

• 90. min. + 3

Ostatnia zmiana w Man City. Za Nasriego wchodzi Milner.

Gracze United po raz kolejny postanawiają przerwać swoją kontrę nieprzyzwoicie niecelnym podaniem.

• 90. min. + 2

Toure wpada między trzech rywali. Wyglądało na to, że ich ogra, ale zmienił zdanie - zamiast tego postanowił potknąć się o wystawioną nogę Valencii. Dostał rzut wolny. A czas sobie płynął...

• 90. min. + 1

Sędziemu najwyraźniej mecz się podoba. Dolicza pięć minut.

Toure zgarnął piłkę na lewej stronie, gdy już opuszczała linię boczną, bez trudu ograł Smallinga i zagrał do stojącego pięć metrów przed bramką Nasriego. Nasri mógł od razu uderzyć i zakończyć mecz, ale wolał próbować (i nie umieć) ogrywać jeszcze dwóch obrońców. Jeśli City tego nie wygra, pretensje można będzie mieć tylko do graczy z definicji odpowiedzialnych za zdobywanie bramek.

• 89. min.

Rozegranie Jonesa z Valencią, podanie w pole karne do Welbecka, który oddaje Valencii. Dośrodkowanie Ekwadorczyka idealnie trafia między Rooneya i Younga - akurat w takie miejsce, żeby żaden z nich nie miał szans sięgnąć piłki.

• 88. min.

Nasri podał w pole karne do Aguera, ale ten nie zdołał zgarnąć piłki, która była już nieco za nim. Dopadł do niej na linii pola karnego Clichy i z całej siły przyłożył. De Gea mocno wybił przed siebie. Piłka wróciła do Clichy'ego, który ładnie ograł rywala i odegrał piłkę do kolegów, którzy znowu próbowali wejść z piłką do bramki.

• 87. min.

Rzut wolny dla City z boku pola karnego. Nasri dośrodkowuje, Ferdinand wybija piłkę. Young rozpoczyna kontratak, ale natychmiast go kończy trafiony rozpędzonym Barrym.

• 85. min.

Aguero ładnie znalazł delikatnym podaniem w polu karnym Nasriego, który został jednak wypchnięty przez Ferdinanda, a następnie długo ochraniał przed rywalem piłkę przy chorągiewce. W końcu najbardziej podobny do Snoop Dogga obrońca świata zdołał wybić na aut.

• 84. min.

Rzut wolny dla United tuż przy linii bocznej. Young dośrodkowuje, Kompany wybija piłkę. Valencia ją przejmuje, ale po podaniu w pole karne Jones zamiast za nią gonić woli potykać się o Clichy'ego.

• 83. min.

Ostatnia zmiana w United. Young za Naniego.

• 82. min.

Druga zmiana w City. Richards za Silvę.

• 82. min.

Yaya Toure przejmuje piłkę w okolicach linii środkowej. Biegnie przez pół boiska, ogrywa Ferdinanda, po czym uderza z 16 m. Zahipnotyzowany strzałem De Gea się nie rusza. Piłka mija słupek.