podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Mourinho: "Miłość Chelsea i Lamparda zakończyła się"

W weekendowym hicie Premier League Manchester City zremisował z Chelsea Londyn 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył były piłkarz "The Blues? Frank Lampard. - Miłość Chelsea i Lamparda zakończyła się. Kiedy decydujesz się na przejście do jednego z głównych rywali, to wiadomo, że takie historie są nieważne - powiedział po spotkaniu Jose Mourinho.

Zmierzch City i Toure, czyli walcząc o reputację

Jak wiele może zmienić jedno krótkie lato. Gdy Manchester City wygrywał w maju mistrzostwo Anglii, Yaya Toure był noszony na rękach za dwadzieścia goli i kilkadziesiąt świetnych występów. O trzeciej w tabeli Chelsea mówiono, że właśnie w drugiej linii jest najsłabsza. W niedzielę na Etihad role będą odwrócone. Początek meczu o godzinie 17.

• KONIEC

"Można zobaczyć swoją dziewczynę z innym za rękę, ale serce zawsze gdzieśtam za boli" powiedział Przemysłąw Rudzki po meczu idealnie go podsumowując. City od początku atakowało, starało się, miało więcej okazji (i rzutów rożnych), ale sprawy skomplikowała czerwona kartka Zabalety. Pięć minut później Andre Schurle strzelił gola, a trzy minuty później trener Pellegrini wypuścił w bój Franka Lamparda. I to właśnie on zdobył wyrównującą bramkę - nie wyglądał na przesadnie szczęśliwego z tego powodu, wszystkim zrobiło się nagle jakoś nieswojo, niezręcznie i trochę głupio, no ale Lampard sam się z Chelsea nie sprzedał, więc jest w tym jakiś chichot historii. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 4

Chelsea próbowała jeszcze przeprowadzić akcje, która dałaby bramkę na wagę trzech punktów, ale bramka Laparda pobudziła graczy Manchesteru, którzy w końcówce nie odpuścili. Koniec spotkania.

• 90. min. + 2

Rzut wolny dla Chelsea, przy piłce Drogba i Schurle, strzela Drogba, ale baaaaardzo niecelnie. City rusza na połowę gości, Lampard decyduje się na strzał z dystansu, piłka mija słupek o kilka..., no powiedzmy, dziesiąt, centymetrów.

• 89. min.

Kolejna okazja Manchesteru! Milner zagrał w pole karne, piłkę wybili obrońcy, ale dopadł do niej Lapard i uderzył. Tym razem niecelnie.

• 86. min.

Jose Mourinho dostał cios od swojego ulubieńca, na włąsnej piersi wyhodowanego Lamparda, więc posyła w bój innego "syna" - Didiera Drogbę. Zmienia on Diego Costę.

• 85. min.

City musiało się doczekać na tę bramkę, ale, że nóż wbija sam Lampard? No cóż, co miał zrobić, Silva zaczął akcję, Milner świetnie podał do Lamparda, a ten wykończył z kamienną, trochę smutną twarzą. I oczywiście nie cieszył się z bramki.

• GOOOOOOL

85. min.

1:1! Lampard!

• 84. min.

Czternasty rzut rożny dla Manchesteru, ale znów bez zagrożenia pod bramką Chelsea.

• 81. min.

Zrobiło się szybko, dynamicznie, i trochę niedokładnie. Silva dostaje dobrą piłkę, uderza bez zbędnych namysłów, ale tylko w boczną siatkę.

• 80. min.

Costa w słupek! Toure stracił piłkę i z kontratakiem ruszył zespół Mourinho. Fabregas dograł do Costy, a ten uderzył bez zastanowienia na bramkę. Trafił tylko w słupek.

• 78. min.

Ostatnia zmiana w City: schodzi Kolarov, a na boisku pojawia się Frank Lampard. Robi się trochę niezręcznie.

• 77. min.

I znowu kartka, tym razem dla Ivanovica za powalenie Toure. City konstruuje atak pozycyjny, ale nie bardzo mu to wychodzi - do braki zaczyna Courtois.

• 76. min.

Diego Costa pognał na bramkę Manchesteru, ale momentalnie osaczyli go obrońcy Manchesteru i odebrali piłki. Dodatkowo snajper Chelsea zebrał porcję gwizdów od fanów Manchesteru.

• 74. min.

A teraz z kolei Pellegrini musi zmienić bardziej ofensywnie: schodzi Fernandinho, wchodzi Jesus Navas.

• 71. min.

Diego Costa rozegrał piłkę na prawo do Hazarda, a Belg posłał piłkę wzdłuż bramki. Schuerrle wbiegł na dłuższy słupek i z najbliższej odległości pokonał bramkarza Manchesteru.

• GOOOOOOL

71. min.

0:1! Schuerrle!

• 70. min.

No i musi być zmiana w City - schodzi Edin Dżeko, wchodzi Bacary Sagna.

• 69. min.

Teraz Chelsea mozolnie buduje atak pozycyjny. Wreszcie Fabregas próbował zagrać prostopadłe podanie między obrońcami, ale to mu się nie udało bo obrońcy odczytali jego intencje i nie przepuścili piłki pod bramkę.

• 66. min.

City w natarciu, Mangala szaleje, Aguero posyła śliczne podania, ataki pozycyjne budowane z precyzją i cierpliwością, z determinacją i pomysłem, tylko, ze ciągle nic z tego nie wychodzi. Cierpliwości nie ma za to Diego Costa, który łapie Zabaletę za gardło po tym, jak był przez niego faulowany. Zabaleta sugeruje, że Costa ma coś z głową, a sędzia sugeruje, że Zabaleta powinien się przejść na trybuny. W sumie to nawet nie sugeruje, tylko nakazuje, druga żółta kartka dla Zabalety i City będzie musiało sobie radzić w dziesiątkę.