City of Mcr. Stadium

Chelsea

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Tevez wraca do składu City

Carlos Tevez znalazł się na ławce rezerwowych Manchesteru City na mecz Premier League z Chelsea Londyn. Argentyńczyk powraca do drużyny po półrocznej banicji. Relacja z meczu Z czuba i na żywo na Sport.pl od 20:45.

• KONIEC

W drugiej połowie hit postanowił pokazać wszystkim, że może być hitowy jak diabli, a przy okazji opowiedzieć dużo różnych fabuł. Jeśli ktoś ma ochotę na film sportowy ma opowieść o drużynie, która była o krok od poważnego utrudnienia sobie walki o tytuł, ale się przełamała i zwycięstwo wyrwała. Dla miłośników opowieści z morałem mam historię syna marnotrawnego i jego kapitalnej asysty przy zwycięskim golu. Dla zwolenników thrillerów szpiegowskich mieliśmy historię podejrzanego karnego. A to wszystko w raptem 90 minut (plus to, co doliczył sędzia). Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc.

• 90. min. + 5

Koniec meczu.

• 90. min. + 4

Aguero postanowił dobić rywala sam. Rozpędza się (jakże by inaczej), mija Davida Luiza, osłania piłkę przed Cahillem i uderza. Piłka leci jednak obok słupka.

• 90. min. + 3

Clichy najpierw odzyskuje, a potem traci piłkę pod własnym polem karnym. Wrzutka w pole karne City mogła być groźna, ale ta perspektywa nie spodobała się Zabalecie, który dobrze wybił głową.

• 90. min. + 2

City bronić wyniku postanowiło w ten sposób, że atakuje bramkę Chelsea. Prostopadłe podanie do Dzeko, Cahill wybija piłkę, ale przejmuje ją Aguero. Ładnie rozgrywa z Nasrim i Tevezem, piłkarze Chelsea biegają za nimi, ale nie są w stanie odebrać im piłki. Znaczy - działa.

... w którym piłkarze Chelsea bardzo ładnie przerzucali piłkę z lewej strony na prawą. Ostatnie, mocne podanie po ziemi na prawą stronę do Ramiresa okazało się jednak za mocne dla Brazylijczyka.

• 90. min. + 1

Gracze City próbują utrzymać piłkę pod polem karnym tak długo, jak się da. Dało się prawie przez minutę. A potem ruszył kontratak...

Sędzia dolicza cztery minuty.

• 89. min.

Wrzutka w pole karne City, ale piłkarze Chelsea zapominają się rozpędzić. Joe Hart wychodzi z bramki i spokojnie łapie piłkę.

• 88. min.

Drogba dostaje dobre, prostopadłe podanie w pole karne. Cole świetnie wybija mu spod nóg na rzut rożny. Akcja kończy się zdziwioną miną Drogby, bo rzutu rożnego nie ma.

• GOOOOOOL

85. min.

goal

Nasri zagrywa do ustawionego tyłem do bramki Teveza i wbiega w pole karne, przebiegając tak blisko sędziego, żeby zgubić pilnującego go Lamparda. Tevez od razu odgrywa do tyłu, Nasri przyjmuje i przerzuca piłkę nad kładącym mu się pod nogami Cechem!

• 85. min.

Nie zgadniecie - kolejna wrzutka w pole karne Chelsea. Aguero dośrodkowuje z prawego skrzydła. Bosingwa wybija kopnięciem z wyskoku.

• 84. min.

Niespodziewany zwrot akcji: Clichy nie wrzuca na głowę Luiza - Clichy wrzuca w ręce Cecha.

• 83. min.

Nasri wrzuca z rzutu rożnego, Cech piąstkuje. Piłka spada pod nogi Barry'ego, który chce ponownie odegrać do Nasriego, a przy okazji zahaczyć nogą Lamparda. Udaje mu się jedno i drugie.

• 82. min.

Napisalibyśmy, że City zaczęło oblężenie, ale City oblegało bramkę Chelsea przez większość meczu. Wrzutka w pole karne, obrońcy wybijają. Piłkę przejmuje Barry i miękko dogrywa na prawe skrzydło do Aguero. Argentyńczyk nie zauważa jednak rozpędzonego Maty, który obiega ziemię dookoła i zaskakuje Aguero od drugiej strony.

• 81. min.

To dziwne, że gracze City tak bezmyślnie traktują piłkę, a ta ciągle do nich wraca. Pozycje? Nikt się nie wystawia. Wrzutki? Kompletnie nieprzygotowane. Akcje? Bez pomysłu. Ale co chwilę gospodarze dostają kolejną szansę. Nie wyglądają jednak, jakby mieli którąś wykorzystać.

• 79. min.

Szybka akcja Chelsea. Ładny zwód Lamparda przed polem karnym i uderzenie z całej siły w dwóch blokujących dostęp do bramki obrońców. Po chwili identycznie poprawia kolejny zawodnik gości. I rusza kontra City.

• 80. min.

Tevez wykłada piłkę przed pole karne, do piłki dopada Nasri i uderza mocno po ziemi. Wygląda na to, jakby liczył, że Cech wypuści piłkę pod nogi nadbiegającego Teveza. Ale Cech nie wypuszcza.

• GOOOOOOL

78. min.

goal

Cech rzuca się w jedną, Aguero strzela w drugą stronę. Remis!

• 77. min.

KARNY DLA CITY! Zabaleta uderza, Essien zasłania się rękami i dostaje w nie piłką. Sędzia dyktuje karnego, Essien wygląda, jakby zamierzał zacząć się kłócić, kiedy tylko minie mu szok. Czyli jakoś pod koniec przyszłego tygodnia.