City of Mcr. Stadium

Arsenal

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Szczęsny: Musimy być lepsi od Tottenhamu

Wojciech Szczęsny odkłada ambicje o tytule mistrzów Anglii na bok. - Moim głównym celem jest zakończenie sezonu wyżej niż "Spurs". Cokolwiek by się nie działo, nie możemy być od nich gorsi! - mówi angielskiemu "Daily Mail".

Ilu w Anglii jest bramkarzy lepszych od Wojciecha Szczęsnego

Rok temu Wojciech Szczęsny w meczu z Manchesterem United debiutował w Premier League. Dziś jest pewniakiem w Arsenalu. - Trudno powiedzieć, kto jest dziś najlepszym golkiperem w lidze angielskiej, ale Polak na pewno jest w ścisłej czołówce - mówi Sport.pl angielski dziennikarz zajmujący się Premier League.

Premier League. Po meczu City-Arsenal: Szczęsny chwali, Szczęsny chwalony

- To był dobry pokaz futbolu, ale za wynik możemy się wstydzić! Pokłony dla Joe Harta! - tak skomentował na Twitterze przegrany przez Arsenal Londyn 0:1 mecz z Manchesterem City Wojciech Szczęsny. Choć polski bramkarz ?Kanonierów? wyróżnił golkipera rywali, sam też może być z siebie zadowolony, bo zebrał mnóstwo pochwał od brytyjskiej prasy i kibiców

Odśwież
62
Drużyna z Manchesteru przeważała przez prawie cały mecz i zasłużyła na zwycięstwo. W ostatnich minutach do huraganowych ataków rzucili się jednak "Kanonierzy" i tylko szczęściu oraz bramkarzowi City zawdzięcza, że gościom nie udało się wyrównać.

Szczęsny spisywał się znakomicie i kilka razy w efektowny sposób uratował swój zespół przed utratą bramki.

Pokonany został tylko raz, w 53. min. Obrona Arsenalu odpuściła sobie krycie Balotellego na lewym skrzydle. Włoch spokojnie wbiegł z boku w pole karne, uderzył z ostrego kąta, a Polak nie złapał piłki. Odbił ją przed siebie, gdzie do pustej bramki dobił ją z najbliższej odległości Silva.

90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +4 Kapitalne uderzenie Vermaelena zza pola karnego. Podkręcona piłka mija nieznacznie słupek!

90. min. +3 Arszawin nie trafia w piłkę. Miał dużo czasu, żeby złożyć się do tego woleja.

90. min. +2 Manchester spokojnie rozgrywa piłkę w polu karnym. Uderzenie z ostrego kąta, ale obok bramki Szczęsnego.

90. min. +1 Sędzia dolicza cztery minuty.

90. min. Dobre wystawienie piłki do Vermaelena przed pole karne. Potężne uderzenie z woleja tuż pod poprzeczkę, Hart fantastycznie broni!

89. min. Zamieszanie w polu karnym City. Piłka do Arszawina, a Rosjanin z ostrego kąta uderza obok słupka.

86. min. Druga zmiana w City. Dżeko za Nasriego.

85. min. Kapitalny rajd Richardsa i zagranie w środek pola karnego do niepilnowanego Aguera, ale Argentyńczyk w ogóle nie wystartował do piłki!

82. min. Ostatnia zmiana w Arsenalu. Chamakh za Mertesackera.

81. min. Arszawin dostał kapitalne podanie w pole karne od Gervinha. Nie opanował jednak piłki.

80. min. Aguero bardzo mocno uderza z ostrego kąta. Szczęsny na rzut rożny.

79. min. Ramsey świetnie, technicznie próbował wypuścić van Persiego, ale Holender - miał prawo - kompletnie się tego nie spodziewał.

77. min. Piłka odbiła się od ręki Richardsa w polu karnym. Ciężko powiedzieć czy rzut karny Arsenalowi się należał, ale chyba tak, skoro Richards natychmiast zaczął nieudolnie udawać wielce kontuzjowanego.

74. min. Żółta kartka dla Artety za dyskusje z arbitrem.

73. min. Zmiana w Manchesterze. Milner za Balotellego.

72. min. Bardzo brzydki faul Aguera na Vermaelenie. Zasłużona żółta kartka.

71. min. Szansa Arszawina! City wychodzi jednak z własnego pola karnego obronną ręką.

70. min. Vermaelen uderza z rzutu wolnego. Obok bramki, ale było jakieś delikatne otarcie o nogę rywala.

69. min. Druga zmiana w Arsenalu. Arszawin za Walcotta.

67. min. Znakomity refleks Harta, broni strzał głową z dwóch metrów! Okazuje się jednak, że i tak był spalony.

66. min. Potężne uderzenie Zabalety z dystansu. Piłka huknęła w słupek i wróciła przed pole karne z taką samą siłą!

64. min. Gervinho przeprowadził kapitalną akcję, podał znakomicie w polu karnym do van Persiego, ale Hart pewnie złapał piłkę po mocnym uderzeniu Holendra.

63. min. Kolejna świetna akcja City. Rozklepana obrona, Nasri podaje z prawej strony bramki wzdłuż linii, ale nieco za mocno, przez co do piłki nie zdążyli ani Silva, ani Balotelli. A mieli przed sobą tylko bramkę.

62. min. Zamieszanie przed polem karnym. Obrońcy Arsenalu nie radzą sobie z wybiciem piłki. Dopada do niej Aguero i piekielnie mocno uderza. To mogły być nawet milimetry obok słupka.

61. min. Kapitalna klepka City. Yaya Toure uderza z woleja z ok. 25 m. Strzał zablokowany.

59. min. Aguero jest zły, że sędzia bardzo późno odgwizdał spalonego. Ale miał rację.

56. min. Spalony! Świetną piłką dostał van Persie, kapitalnie przerzucił ją nad Hartem do bramki, ale liniowy ma rację - był minimalny spalony.

54. min. Szybka próba odrobienia wyniku. Ładne uderzenie, ale Hart przenosi piłkę nad poprzeczką.

53. min. GOL! 1:0! Silva! Piłka na lewe skrzydło do Balotellego. Nie było tam żadnego obrońcy Arsenalu. Balotelli spokojnie zbiegł w pole karne i uderzył z ostrego kąta. Szczęsny mógł mieć kłopoty ze złapaniem piłki, ale na pewno nie powinien odbić prosto przed siebie do rywala. Obrońcy nie wybijają, Silva dobija do pustej bramki.

50. min. Silva drybluje w polu karnym zamiast podawać do znakomicie ustawionego kolegi.

47. min. Zmiana w Arsenalu. Miquel za Djourou.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Sędzia dolicza dwie minuty.

45. min. Koscielny rękami chwyta nogi Aguera i przewraca go na ziemię. Żółta kartka.

44. min. Van Persie leży na murawie. Arsenal na pewno przeżywa chwile grozy. Chyba jednak nic mu nie będzie.

42. min. Jeszcze raz Szczęsny! Podjął znakomitą decyzję, aby wybiec przed pole karne i wybić piłkę. Zdążył minimalnie przed graczem Manchesteru!

41. min. Aguero odebrał piłkę obrońcy pod polem karnym Arsenalu, świetnie wpadł w pole karne, ale Szczęsny kapitalnie wyczuł, w którą stronę będzie strzelał.

39. min. Arteta brzydko sfaulowany przez Barry'ego. Żółta kartka.

38. min. Nasri dostał ładne podanie od Barry'ego i znowu poczuł konieczność wrzucenia piłki w pole karne. Tam było jednak mnóstwo zawodników "Kanonierów".

35. min. Piłka spadła tuż przed bramką City pod nogi Ramseya, który nie zdołał jednak w nią trafić. Koscielny walczył do końca, próbował uderzyć wślizgiem, ale Hart złapał piłkę.

32. min. Balotelli nie spodziewał się w polu karnym efektownego zagrania między nogami rywala od Nasriego.

30. min. Nasri chyba niepotrzebnie dośrodkował. Mógł podać do dobrze ustawionego przed polem karnym Toure.

27. min. Ramsey zagrywa prostopadłą piłkę do Gervinha. Zdecydowanie zbyt słabo, zdecydowanie zbyt oczywiste zagranie.

24. min. Piłka spadła w polu karnym Arsenalu obok dwóch obrońców i Balotellego. Trudno powiedzieć, dlaczego Mertesacker jej nie przejął. Balotelli uderzył z trzech metrów, ale Szczęsny rzucił się świetnie w odpowiednią stronę.

22. min. Toure ładnie rozprowadza piłkę przed polem karnym Arsenalu, ale nie udaje się podać do nikogo w polu karnym tak, żeby piłki nie przejęli obrońcy.

20. min. Ładna akcja City, ale żaden z piłkarzy nie wybierał się, żeby wybiec przed obrońców i tak naprawdę nie było do kogo podać. W końcu piłkę otrzymał więc Szczęsny.

18. min. Ramsey uderza z zaskoczenia, Hart broni w identyczny sposób.

17. min. Song ładnie podał do Gervinha w pole karne, a uderzenie Gervinha Hart wybronił bardzo ładnie i bardzo szczęśliwie.

15. min. Djourou ładnie minął Nasriego, ale Nasri wrócił za nim i świetnie odebrał mu piłkę.

12. min. I kolejne uderzenie na bramkę Szczęsnego. Na szczęście z ostrego kąta, nieprzesadnie mocno. Polak łapie.

11. min. Sędzia cofa się do faulu Songa na Silvie tuż po jego pięknym podaniu. Żółta kartka.

10. min. Świetna piłka do Aguera w pole karne od Silvy. Hiszpan kapitalnie ograł dwóch obrońców, ale nie miał już miejsca, żeby uderzyć. Odegrał więc piłkę innemu koledze, któremu odskoczyła ona przy przyjęciu.

9. min. Kapitalna akcja Barry;ego i Zabalety, który fantastycznie wrzucił piłkę przed obrońców. Aguero wybiegł sam na sam ze Szczęsnym i, mając obrońców na plecach i bramkarza tuż przed nogami, uderzył wysoko nad bramką.

8. min. Trochę gry w środku pola. To gospodarze mają jednak przewagę.

6. min. Nasri wrzuca z wolnego bardzo głęboko w pole karne. Szczęsny łapie piłkę.

5. min. Arteta brzydko sfaulował uciekającego mu Balotellego. Nie spodziewał się, że ma asekurację. Sędzia nie daje kartki.

3. min. Pierwsza groźna, dynamiczna akcja City. Wymiana podań piłkarzy ofensywnych formacji i obrońcy wybijają tuż przed polem karnym.

1. min. Początek spotkania.

17:05 Za pięć minut początek meczu.