Craven Cottage

Chelsea

Odśwież
77
Koniec meczu. Chelsea nie może być usatysfakcjonowana tym wynikiem - remis to tylko jeden odrobiony punkt do Tottenhamu. Ale The Blues mogą winić tylko siebie - byli mało kreatywni, ich pomysły na ataki były zbyt czytelne dla rywala, który z kolei grał dzisiaj świetny mecz. Imponująco zaprezentował się 18-letni Szwajcar Kerim Frei, który był nie do zatrzymania na lewym skrzydle, bardzo ruchliwy był też John Arne Riise. Dempsey, który nieco przespał pierwszą część spotkania przypomniał o sobie we właściwym momencie strzelając bramkę na 1:1. Gdyby nie doświadczenie obrońców Chelsea Fulham mogłoby nawet wygrać to spotkanie.

94. min. Sędzie kończy spotkanie.

93. min. Chelsea nie jest zadowolona z remisu, ale nie ma pomysłu na rozegranie piłki. Nie pozwala jednak też już dochodzić do sytuacji Fulham.

91. min. Strzał Torresa - rzut rożny. Schwarzer z problemami, ale przykrywa piłkę całym ciałem.

90. min. Cech wybija piłkę daleko i celnie, po chwili ta do niego wraca. Sędzia przedłuża mecz o 3 minuty, Chelsea gra desperacko i 'na aferę'.

89. min. Rzut rożny dla Chelsea. Piłka musnęła jednego z graczy Fulham i jeszcze jedne rzut rożny. Wybity daleko, ale piłkę przejmuje Lampard, który rozgrywa przez Cecha.

88. min. Kerim Frei schodzi z boiska żegnany owacjami - to był świetny występ młodego Szwajcara.

87. min. Jeszcze Dembele, ale Sa był na spalonym.

85. min. Mogło być 2:1! Zagranie Dempseya, ale Riise źle uderzył. Po chwili rzut rożny i kolejna, genialna interwencja Cecha, który na linii broni potężny strzał głową.

84. min. Ne ulega wątpliwości, że Fulham zasłużyło na tego gola.

83. min. Drogba zmienia Ramiersa.

82. min. Dwie bliźniacze akcje po stałych fragmentach gry - za pierwszym razem świetnie interweniował Cech wybijając piłkę, uderzaną głową przez Orlando Sa (który dopiero chwilę przebywał na boisku) z linii, ale za drugim zawaliła cała obrona Chelsea i Clint Dempsey daje remis swojemu zespołowi.

81. min. Fenomenalna interwencja Cecha, ale chwilę później gooooool! Clint Dempsey!

81. min. Zbyt czytelnie i powoli gra Chelsea w ataku - Fulham po raz kolejny przejmuje inicjatywę.

79. min. Ależ prosta strata Chelsea pod polem karnym i kontra Fulham, ale interweniuje Bertrand.

78. min. Znów Demsey, do Duffa, ten dośrodkowuje, ale wciąż brakuje dobrego ustawienia w polu karnym Chelsea, która lepsza jest dziś w defensywie niż w ataku.

76. min. Dempsey do Freia - zabrakło dokładności.

75. min. Dośrodkowanie Duffa, ale Ivanović uprzedził Diarrę. Fulham jednak nie przestaje nacierać.

73. min. Murphy schodzi z boiska. Zastąpi go Etuhu.

73. min. Terry rozpoczyna rozegranie, ale piłkę przejmują gracze Fulham. Teraz oni postanawiają poszanować piłkę.

72. min. Dempsey wywalczył rzut wolny, ale nic z niego nie wyszło dla Fulham, które więcej ma dzisiaj z gry, niż ze stałych fragmentów.

70. min. Zmiana w Chelsea: Juan Mata za Meirelesa.

69. min. Kontra Torresa - przechwycona, Arne Riise strzela z dystansu - za szybko, niecielnie.

68. min. Rzut rożny dla Fulham - Murphy wrzuca na dalszy słupek, ale Cech już tam jest.

67. min. Dempsey do Riisego, ten do Freia, który wywalczył aut.

65. min. Chelsea konstruuje atak pozycyjny, szanuje piłkę starając się uspokoić, tę bardzo intensywną od kilku minut grę. Kalou przyspiesza, wpada pod pole karne, uderza, ale piłka odbija się jeszcze od Riisego i gola nie ma.

63. min. Ale to Chelsea przed szansą - szybka kontra, faul Murphy'ego i Frank Lampard strzela, a raczej wrzuca z rzutu wolnego w pole karne, ale Diarra wyczuł jego intencje i wybija piłkę.

62. min. Piłka znów powędrowała na skrzydło do Freia a ten przepięknym prostopadłym podaniem posyła piłkę do Riisego, który fałszem podkręca piłkę i staje przed szansą na wspaniałego gola - ale strzela niecelnie. Fulham coraz groźniejsze.

61. min. Cech od bramki, z sentymentu chyba wybija do Damiena Duffa. Fulham zaczyan pd autu, na skrzydle znów groźny Frei, ale górą tym razem Ivanović.

60. min. Faul na Freiu. Krótkie rozegranie rzutu wolnego, Lampard zabiera się z piłką, ale szybszy i silniejszy od niego Dembélé

58. min. Meireles chciał podać zaskakująco, podał do Diarry. Kontra Fulham, ale Dempsey zablokowany, i znów atakuje Chelsea. Strasznie dużo dzieje się teraz na Craven Cottage, a akcja błyskawicznie przenosi się z jednego pola karnego pod drugie.

56. min. A szybki, zaledwie 18-letni Kerim Frei znów daje popis swoich umiejętności. Okiwał kilku zawodników Chelsea, ale nie nadążyli za nim koledzy z drużyny - kontra przerodziła się w atak pozycyjny Fulham, a ten został przerwany przez Terry'ego i Cahilla.

55. min. I znó atak Chelsea - Kalou tym razem środkiem i drybluje zbyt długo - piłkę zabiera mu Damien Duff

54. min. Szarża z prawej strony Dempseya, ale jego strzał zblokowany.

53. min. Kalou do Torresa, ten króciutko do Meirelsea, który strzela mocno niecelnie - ponad bramką.

51. min. Obi Mikel, Terry i Ivanović wyprowadzają akcję. Meireles przejmuje w środku pola, podaje do Ramiresa, ten przyjmuje na lewą nogą, ale jego strzał jest łatwy do obrony.

50. min. Tym razem Bertrand ze skrzydła próbował raczej strzelać niż dośrodkowywać, a piłkę podał mu Torres.

49. min. Dempsey wpada w pole karne, ale Cahill reklamuje rękę Amerykanina, sędzie przerywa grę.

48. min. Lampard z dystansu i potężnie - obok prawego słupka bramki Schwarzera.

46. min. Rozpoczyna się druga połowa spotkania i od razu od ataku Fulham. Teraz jedna, nauczeni doświadczeniem z pierwszej połowy gracze Chelsea podwajają niesamowitego Freia.

Koniec pierwszej połowy. W ostatniej minucie pierwszej połowy Chelsea objęła prowadzenie po rzucie karnym Franka Lamparda, ale to Fulham miało więcej z gry: atakowało z pomysłem, stwarzało sobie więcej sytuacji i było, optycznie, lepszym zespołem. W drugiej połowie można się więc spodziewać jeszcze więcej emocji.

45. min. A powtórka pokazuje, że sędzia miał jednak rację - Kalou był faulowany.

45. min. Mocno kontrowersyjny rzut karny - noga Murphy'ego była w sporej odległości od nogi Kalou, ale to nie ma już znaczenia, bo Frank Lampard pewnym strzałem pokonuje Schwarzera. GOOOOOOL dla Chelsea!

45. min. Lampard długo i daleko do Torresa - ten dobrze wychodzi na pozycję, ale źle przyjmuje, piłkę zgarnia jeszcze Kalou, który jest faulowany - i będzie rzut karny!

42. min. Żółta kartka dla Cahilla za agresywny faul na Diarrze. Murphy krótko rozgrywa rzut wolny z Riisem, a ten wrzuca w pole karne, gdzie odzyskują piłkę goście.

40. min. Cahill blokuje strzał Feria. Torres idzie z kontrą, ale i on jest blokowany.

39. min. Dempsey sam na sam z Terrym - wbiega w pole karne, podaje do Duffa, którry musi uciekać ze spalonego, a spóźniony Frank Lamaprd fauluje Dembele.

38. min. Lampard na skrzydło do Kalou, który szaleje w polu karnym, ale Ramires był na spalonym - akcja przerwana, bo nagle usiadł Steven Kelly - wciąż dokucza mu nastrzelona przez Bertranda ręka.

35. min. Lampard do Torresa, ten efektownym zwodem mija obrońcę, ale nie ma koncepcji na strzał. Murphy przejmuje piłkę i przerzuca ja do Riisego.

34. min. A John Arne Riise jest dzisiaj wszędzie! Groźny w ataku, niezmordowany w obronie.

32. min. Szansa dla Chelsea - Bertrand nastrzelił rękę Kelly'ego - przypadkowo i tylko rzut rożny. Hughes wybija piłkę centrowaną przez Lamparda i kontra Fulham. Ponownie świetnie interweniuje Terry.

31. min. Kolejny niebezpieczny atak Fulham! Terry ratuje Chelsea przecinając podanie Riisego do Dempseya.

30. min. Bertrand do Kaluo, ten do Mikela, ten do tyłu, gdzie piłką bawią się Terry i Cahill, aż błąd Terry'ego jest zaczynem kontry Fulham, na szczęście dla niebieskich Cahill asekurował Terry'ego.

28. min. Ależ się rozkręciło Fulham! Kilkanaście szybkich podań pod polem karnym Cecha, powracające ataki - Chelsea nie będzie miała łatwego życia na Craven Cottage - to Fulham rozgrywa piłkę szybciej i bardziej pomysłowo.

26. min. Frei w pięknej indywidualnej akcji! Okiwał chyba z czterech piłkarzy Chelsea, i zmusił Cecha do sporego wysiłku. I jeszcze rzut rożny.

25. min. Mikel do Cahilla, ale kontruje Fulham - Dembele wpada w szesnastkę, podaje do Dempseya, ten strzela jednak zbyt słabo.

24. min. Meireles strzela w trybuny, a potem fauluje Duffa - żółta kartka dla Portugalczyka.

23. min. Dembele do Dempseya, ten znów do Duffa, ale ten gubi się we własnym dryblingu. Meireles i Kalou prowadzą kontrę Chelsea. Ale Fulham intensyfikuje ataki i gra robi się coraz bardziej wyrównana.

22. min. Riise do Dempseya, ten do Duffa, który jest już w polu karnym, ale źle przyjmuje piłkę i oddaje niechlujny strzał bez trudu wyłapany przez Cecha.

21. min. Lampard do Meirelsea, ten traci piłkę. Murphy chce kontrować, ale zahaczany jest przez Torresa, sędzia przerywa grę i słownie upomina Hiszpana.

19. min. Ramires przed polem karnym do Torresa, ten holuje piłkę równolegle do linii pola karnego szukając miejsca do oddania strzału, ale nadbiegają obrońcy Fulham i nic z tej akcji nie wychodzi.

18. min. Obi Mikel strzela z dystansu, bardzo niecelnie.

17. min. Riise pokonuje Ramiresa, Frei szarżuje skrzydłem, ale kres jego brawurze kładzie doświadczenie i spokój Ivanovicia.

15. min. Obi Mikel faulował Freia, szybko rozegrany rzut wolny, zamieszanie pod bramką Chelsea i rzut rożny dla Fulham.

13. min. Kolejny rzut rożny dla Chelsea. Ale piłka szybko opuszcza pole karne, The Blues rozgrywają od nowa.

11. min. I jeszcze jeden - tym razem Lampard zacentrował lepiej, ale nikt nie doszedł do klarownej sytuacji.

11. min. Torres do Kalou, ten dogrywa w pole karne gdzie znów jest Torres, który próbuje strzelać, ale blokowany jest przez Hangelanda. Będzie rzut rożny.

9. min. Fulham utrzymuje się przy piłce - do czasu interwencji Meirelesa, który przerzuca do Lamparda, ten podaje do Torresa, którego ubiega Hughes.

9. min. Rzut rożny dla Fulham. Dośrodkowuje Murphy, ale piłka trafia wprost w ręce Cecha.

8. min. Lampard wysoko do Obi Mikela, ten do Bertranda, ale The Blues gubią piłkę. Zagranie Murphy'ego do Dempseya, ale potem Arne Riise traci piłkę na rzecz Ivanovicia.

6. min. Nad stadionem Craven Cottage ulewny deszcz.

5. min. Cahill do Ivanovicia, ten zastopowany przez Hangelanda, próba kontry jednak nieudana.

4. min. ...ale dociera pod bramkę Chelsea, gdzie interweniuje Cech.

4. min. Lampard uprzedzony przez Murphy'ego w wyścigu po piłkę. Fulham przejmuje piłkę i bardzo powoli ją rozgrywa.

2. min. Przy piłce Chelsea. Długi przerzut pod pole karne gospodarzy, ale nikt nie brał tego zagrożenia na poważnie. Ale Chelsea utrzymuje się przy piłce przez dłuższą chwilę.

1. min. Rozpoczyna się spotkanie na Craven Cottage.

Do składu Chelsea powracają John Terry, Frank Lampard, Ashley Cole i Ramires. Podopieczni Roberta Di Matteo nie mogą jednak liczyć na łatwą przeprawę na Craven Cottage, gdzie punkty gubiły największe kluby Premier League. Czy walcząca o życie - czyli Ligę Mistrzów - Chelsea wywiezie stamtąd trzy punkty?