Craven Cottage

Arsenal

Odśwież
48
W pierwszej połowie Kanonierzy dominowali. Zeszli na przerwę z prowadzeniem, które mogło być o wiele wyższe - arbiter nie podyktował rzutu karnego za faul na Gervinho, a cudów w bramce Fulham dokonywał David Stockdale.

Wszystko zmieniło się po przerwie. Fulham przejęło kontrolę nad wydarzeniami na boisku, ale nie było w stanie wypracować sobie klarownych okazji. Sytuację ułatwiły dwie żółte kartki Johana Djourou, który w 78. minucie wyleciał z boiska. Chwilę później na 1:1 po błędzie Wojciecha Szczęsnego wyrównał Steve Sidwell, a w doliczonym czasie gry piłkę do siatki wpakował Bobby Zamora, dając Fulham sensacyjne zwycięstwo.

Po porażce z drużyną Martina Jola i zwycięstwie Chelsea z Wolverhampton Arsenal spadł w tabeli Premier League na piąte miejsce.

Tak relacjonowaliśmy przebieg meczu:

Druga połowa:

90. min. +4 Koniec meczu! Arsenal przegrał derby Londynu i stracił czwarte miejsce w tabeli!

90. min. +3 Zamieszanie w polu karnym Arsenalu, piłka spada pod nogi Zamory, który strzałem w róg bramki nie daje szans Szczęsnemu! Sensacja na Craven Cottage!

90. min. +2 GOOOL! Fulham strzela Arsenalowi!

90. min. +2 Teraz próbował Dembele, ale wysoko nad bramką.

90. min. +1 Bomba Riise, ale Szczęsny tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

90. min. +1 Trzy minuty doliczonego czasu, Fulham chce wygrać!

88. min. Ruiz byłby sam na sam ze Szczęsnym po bardzo dobrym podaniu Dembele, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę - niesłusznie, bo spalonego nie było!

85. min. Fulham miało rzut rożny. Szczęsny minął się z dośrodkowaniem i tylko lekko podbił piłkę. Senderos podał głową do Sidwella, a ten strzelił do pustej bramki!

85. min. GOOOL! Fulham wyrównuje po błędzie Szczęsnego!

83. min. Arsenal gra teraz ultradefensywnie, Fulham nie potrafi przebić się przez szczelną obronę Kanonierów.

81. min. Squillaci zmienia Aarona Ramsey'a.

78. min. Djourou sfaulował Zamorę tuż przed polem karnym, druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka!

75. min. Świetna szansa Fulham, ale Ruiz z bliskiej odległości strzelił wprost w Szczęsnego.

74. min. Benayoun zastępuje Gervinho, który nie zagrał najlepszego meczu.

73. min. Do wejścia na boisko szykuje się Yossi Benayoun.

69. min. Murphy oddaje opaskę kapitana Hangelandowi, bo zmienia go Kerim Frei. Chwilę wcześniej kuriozalna sytuacja: sędzia liniowy wskazał na rzut wolny dla Arsenalu za zagranie ręką Dempsey'a, a główny wskazał na rzut wolny dla Fulham za rękę Djourou. Ostatecznie arbiter przyznał rację liniowemu, bo najpierw piłkę ręką dotknął Dempsey, a dopiero potem obrońca Arsenalu.

66. min. Powinno być 1:1! Ruiz świetnie dośrodkował z lewego skrzydła na długi słupek, a tam Dempsey przeskoczył Mertesackera i główkował minimalnie obok bramki. Szczęsny byłby bez szans!

65. min. Pierwsza zmiana Arsene'a Wengera - Rosicky zastępuje Walcotta.

64. min. Poważny błąd Szczęsnego, który niepotrzebnie wyszedł do dośrodkowania. Polak zostawił pustą bramkę, ale na jego szczęście Senderos przestrzelił.

62. min. Djourou ma problemy z pachwiną, ale to nie przeszkodziło mu w wykonaniu nieprzepisowego wślizgu, za który został ukarany żółtą kartką.

60. min. Song sfaulował Dempsey'a i został ostrzeżony, że za kolejne przewinienie zobaczy żółtą kartkę.

58. min. Fulham dobrze konstruuje akcje i ma przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafi stworzyć sobie okazji do oddania strzału.

50. min. Coquelin potrzebuje pomocy lekarza po zderzeniu głową z Sidwellem, ale chyba będzie mógł kontynuować grę.

47. min. Szczęsny bez problemu broni strzał Ruiza zza pola karnego.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

Pierwsza połowa:

45. min. +2 Pierwsza połowa kończy się niecelnym strzałem Senderosa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Arsenal zasłużenie prowadzi, choć Fulham miało szansę na wyrównanie.

45. min. +1 Było niewiele przerw, tylko minuta doliczonego czasu.

43. min. Van Persie wychodzi sam na sam, ale był na wyraźnym spalonym.

38. min. Tempo meczu spadło, klarownych okazji jest coraz mniej. Najpierw bardzo niecelnie uderzał Dempsey, potem Walcott.

35. min. Nieudana próba Van Persiego, który musiał strzelać swoją słabszą, prawą nogą i nie sprawił żadnych kłopotów Stockdale'owi.

33. min. Świetna akcja Coquelina, który minął obrońcę i dośrodkował do Van Persiego. Holender uderzył z pierwszej piłki, ale jego strzał obronił Stockdale.

31. min. Ruiz zakręcił Gervinho i Chamakhiem, dzięki czemu wypracował sobie dużo miejsca przed polem karnym Arsenalu. Kostarykańczyk uderzył bardzo mocno, ale minimalnie obok słupka Szczęsnego.

29. min. Fulham nie może wyjść ze swojej połowy, momentami zamknięte wręcz we własnym polu karnym.

23. min. Mogło być 2:0! Stockdale cudem obronił strzał Ramsey'a z najbliższej odległości, a chwilę później uderzenie... Sidwella, który mógł zdobyć samobójczą bramkę. Na koniec piłka odbiła się jeszcze od słupka.

21. min. Obrońcy Fulham zablokowali strzał Artety zza pola karnego, po czym piłka trafiła do Gervinho. Były gracz Lille dośrodkował na głowę Laurenta Koscielnego, który strzałem głową pokonał Stockdale'a. 1:0 dla Arsenalu!

21. min. GOOL dla Arsenalu!

15. min. Murphy dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Hangelanda, który uderzył nad poprzeczką bramki Szczęsnego.

13. min. Murphy pomylił się i podał piłkę wprost pod nogi Van Persiego, który wypuścił wbiegającego w pole karne Gervinho. Piłkarz Arsenalu został podcięty, ale sędzia nie przyznał gościom rzutu karnego.

10. min. Arteta stracił piłkę w środku pola, przez co w dobrej sytuacji znalazł się Bobby Zamora. Strzał Anglika dobrze obronił jednak Szczęsny.

8. min. Świetne dośrodkowanie Van Persiego z rzutu rożnego, Gervinho dobiegł na długi słupek i był zupełnie niekryty, ale nie zdołał trafić w światło bramki.

3. min. Kolejne uderzenie Arsenalu, tym razem Ramsey lekko i w środek bramki Fulham.

2. min. Pierwszy strzał w wykonaniu gości, Gervinho huknął nad poprzeczką Stockdale'a.

1. min. Początek meczu.

Przed meczem:

Arsenal przyjechał na Craven Cottage w bardzo mocnym składzie. Trzeci mecz w ciągu tygodnia rozpocznie będący w świetnej formie Robin van Persie, a w bramce jak zwykle stanie Wojciech Szczęsny.

Po zwycięstwie Chelsea z Wolverhampton Arsenal spadł na piąte miejsce w tabeli Premier League, ale może je odzyskać, jeśli zdobędzie na Craven Cottage komplet punktów. Dla Fulham porażka może oznaczać przybliżenie się do strefy spadkowej.