Arsenal

Komentarze (3)
  • Gość: Mazii301

Oceniono 5 razy 3

Koniec meczu Arsenal zwyciężył na wyjeździe z Evertonem 1:0 po bramce van Persiego.

z przyzwyczajenia?;d

• Gość: Pawcio

Oceniono 8 razy -2

; Szczesny, Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Song, Arteta, Rosicky, Walcott, Ramsey, Van Persie.

• dominika0170

Oceniono 21 razy 5

2:0 Dla arsenalu gole:1 robin van persie 2 rosicky

Odśwież
32
Arsenal objął prowadzenie błyskawicznie, już w ósmej minucie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Vermaelen i głową skierował piłkę do bramki. W 30 minucie Everton wyrównał po trafieniu Drenthe, ale sędzia uznał, że piłkarz był na spalonym. Jak pokazały telewizyjne powtórki arbiter popełnił fatalny błąd, nie było mowy o spalonym.

Everton w drugiej połowie atakował częściej i odważniej, ale Szczęsnego pokonać nie był w stanie. Arsenal nastawił się na grę z kontry, jednak wynik do końca meczu nie uległ zmianie.
,br> Dzięki zwycięstwu z Evertonem i remisowi Tottenhamu ze Stoke, Arsenal awansował na trzecie miejsce w Premier League.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu Arsenal zwyciężył na wyjeździe z Evertonem 1:0 po bramce Vermaelena. Wojciech Szczęsny zbyt wiele pracy nie miał.

90. min. Jelavic zderzył się głową z Kościelnym, pomocy udzielili mu lekarze. Nic mu się poważnego nie stało, szybko wrócił do gry.

88. min. Rzut rożny dla Evertonu. Dośrodkowanie do Fellainiego, ale ten faulował Kościelnego.

82. min. Gervinho wbiegł w pole karne, odegrał na ósmy metr do van Persiego, ale Holender nie trafił czysto w piłkę.

78. min. Drenthe uderzył z pierwszej piłki zza pola karnego nad bramką Szczęsnego.

75. min. Prostopadła piłka od Gibbsa do van Persiego, ten strzelił wzdłuż linii końcowej obok Tima Howarda, ale niecelnie.

72. min. Walcott do Ramsey'a, któy strzelał z 15 metrów, ale Tim Howard odbił piłkę na rzut rożny.

67. min. Everton gra o wiele lepiej w drugiej połowie, ale zdecydowanie częściej przy piłce są gracze Arsenalu - 65-35%.

62. min. Szczęsny broni strzał Fellainiego w sytuacji sam na sam.

57. min. Van Persie w słupek!

55. min. Rzut rożny dla Arsenalu. Piłkę dośrodkowuje van Persie, Howard wypiąstkowuje wprost pod nogi Artety, ale ten pokonać bramkarza gospodarzy nie był w stanie.

52. min. Żółta kartka dla Cahilla, który bezpardonowo zatrzymał Kościelnego.

47. min. Pienaar kopnięty w głowę przez Vermaelena, ale nic poważnego mu się na szczęście nie stało.

46. min. Czas na drugą połowę, gramy!

45. min. Koniec pierwszej połowy. Arsenal prowadzi 1:0 po bramce Vermaelena w ósmej minucie. Wojciech Szczęsny wiele roboty nie miał.

44. min. Rosicky huknął z linii pola karnego, Tim Howard zaskoczyć się nie dał i wypiąstkował piłkę przed siebie.

39. min. Żółta kartka dla Sagny za faul na Pienaarze.

35. min. Szczęsny i Kościelny niepewnie na własnej połowie. Pienaar był bliski przechwycenia piłki, tym razem Arsenalowi się upiekło.

30. min. Drenthe pokonał Wojciecha Szczęsnego, ale sędzia uznał, że pomocnik Evertonu był na spalonym. Jak pokazały telewizyjne powtórki arbiter fatalnie się pomylił - Drenthe był dobre dwa metry przed ostatnim obrońcą.

26. min. Arsenal oddał już osiem strzałów na bramkę Evertonu, dwa były celne. Gospodarze Wojciechowi Szczęsnemu jeszcze ani razu nie zagrozili.

23. min. Fellaini dostrzegł z przodu Jelavicia, zagrał prostopadłą piłkę, ale Chorwat był na spalonym.

18. min. Arsenal co chwilę zapędza się pod pole karne Evertonu. Strzelać próbował Rosicky, później Vermaelen, ale na Tim Howard drugiego gola na razie nie wpuścił.

13. min. Groźnie pod bramką Szczęsnego. Zgranie na siódmy metr, ale Osman nie był w stanie dobrze trafić w piłkę.

8. min. Arsenal prowadzi! Gol Vermaelena! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Belg wyskoczył najwyżej i skierował głową piłkę do bramki.

7. min. Ramsey strzelał, ale piłka odbiła się jeszcze od nóg obrońców i wyszła na rzut rożny.

4. min. Everton aktywny od początku, ale piłkarze Arsenalu na razie bezbłędni.

1. min. Gramy!

20:58 Piłkarze obu drużyn wyszli na murawę w specjalnie przygotowanych koszulkach z życzeniami zdrowia dla Fabrice'a Muamby, piłkarza Boltonu, który zasłabł podczas meczu Pucharu Anglii.

Na ławce Arsenalu jest Łukasz Fabiański, a rezerwowym Evertonu jest Jan Mucha, były bramkarz warszawskiej Legii.