Stamford Bridge

QPR

Odśwież
72

Koniec meczu Chelsea nie tylko wykorzystała doładowanie jakie dał jej awans do finału Ligi Mistrzów, ale też pokazała, że potrafi strzelać bramki i to w dużych ilościach. Mecz zaczął się dla niej bardzo dobrze od bramki Sturridge'a w 1. minucie, chwilę później na 2:0 podwyższył John Terry, później zaś zaczął się festiwal skuteczności Fernando Torresa. Hiszpan dwa gole strzelił jeszcze przed przerwą - Chelsea schodziła do szatni prowadząc 4:0 - kolejne trafienie dołożył w drugiej połowie. Po jego dwójkowej akcji z Ramiresem padła też bramka na 6:0 - Malouda musiał tylko wykończyć z najbliższej odległości. W końcówce spotkania The Blues pozwolili gościom na bramkę honorową - Onuoha wbiegł pod samą linię końcową skąd podał do Cisse, który pokonał Cecha.

Chelsea ma teraz 5 punktów straty do Arsenalu i jeden mecz zaległy.

92. min. I jeszcze kanonada pod bramką Kenny'ego, ale sędzia nie pozwala na więcej i kończy spotkanie na Stamford Bridge.

91. min. Jeszcze rzut z autu dla QPR, ale obrońcy Chelsea wyjaśniają sytuację.

88. min. Lampard do Torresa, ten piątą w polu karnym do Maloudy, który uderza nieczysto.

86. min. Chelsea nie zamierza pozwalać QPR na więcej - wymienia teraz mnóstwo długich podań nie pozwalając gościom na kontakt z piłką. W ten sposób wywalczyła rzut rożny.

85. min. Goooool! Honorowy gol dla QPR. Tym razem obrona Chelsea zaspała w polu karnym i Djibril Cisse, który dostał dobre podanie od Onuohy w polu karnym mógł pokonać Petra Cecha.

83. min. Jeszcze Chelsea: Sturridge podaje do Terry'ego, który na szybkości wpada w pole karne, sędzia podnosi jednak chorągiewkę - kapitan niebieskich na spalonym.

82. min. Na boisku pojawia się 22-letni wychowanek Chelsea - Sam Hutchinson. Zmienia Bosingwę.

80. min. Gooool!!! Torres do Ramiresa, ten podaje do Maloudy, który stoi pod samą bramką, skąd pakuje piłkę do siatki. 6:0! Wspaniała dwójkowa akcja Hiszpana i Brazylijczyka, którą wykończył Francuz.

78. min. Ramires dostał długą piłkę, wbiegł w nią w pole karne, tam dopadł do niej Torres, odegrał do Brazylijczyka, który strzelał z ostrego konta - niecelnie.

77. min. Piłka znów pod nogami Torresa, który holując piłkę przewraca się, zdołał jednak odegrać do Fereiry, który nie jest w stanie wykończyć akcji. Za chwilę Torres znów w polu karnym, znów się przewraca, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

75. min. Derry zabiera piłkę Torresowi, podaje do Cissego, który wpada jednak w pułapkę ofsajdową.

74. min. Bohater półfinałów Ligi Mistrzów Ramires zmienia Salomona Kalou.

73. min. Szansa dla QPR! Dośrodkowanie w pole karne, Cisse strąca piłkę, ta ląduje jednak na dachu bramki Cecha.

72. min. Torres faulowany przez Onuohę.

71. min. Malouda wpada w pole karne i z obrońcami na plecach jest bliski strzelenia gola, piłka mija jednak słupek.

71. min. Zamora do Bartona: goście w natarciu. Szanują teraz piłkę, choć podają ją głównie w poprzek boiska.

70. min. Zmiana w Chelsea: schodzi Juan Mata, wchodzi Malouda.

68. min. Sturridge mocno zza pola karnego, ale piłka odbija się jeszcze od któregoś z obrońców QPR i zmienia tor lotu nie trafiając do bramki.

68. min. Gooool!!! Znów bardzo podobna bramka do tych z Cam Nou i pierwszej połowy meczu z QPR: kontra Chelsea, Torres znów dostaje właściwą piłkę i sam na sam, ze spokojem, pokonuje bramkarza zaliczając swojego pierwszego w Chelsea hat-tricka.

66. min. Lampard potyka się w polu karnym, zdaniem sędziego Webba, bez faulu. A piłka już w polu karnym...Chelsea, nie ma jednak kończącego strzału.

64. min. Rzut wolny wykonywał będzie sam poszkodowany. Strzela ponad murem, ale też nad poprzeczką.

63. min. Mata do Bosingwy a ten z powrotem do niego - Hiszpan udaje się na rajd wzdłuż linii bocznej boiska, fauluje go jednak Shaun Derry.

60. min. Joey Barton wreszcie doigrał się żółtej kartki.

58. min. Torres przed szansą na trzecią swoją bramkę, ale poślizgnął się w kluczowym momencie.

57. min. Chelsea wróciła do posiadania piłki. Nie atakuje już tak zaciekle, ale też bezlitośnie udaremnia wszelkie ataki gościom.

56. min. Lampard dośrodkowuje płasko do Terry'ego - będzie jeszcze jeden korner.

56. min. Ale już kontra Chelsea - Mata i Lampard wiodą Chelsea pod pole karne QPR, jednak nie ma 5. bramki. Za chwilę Kalou znów jest w szesnastce, będzie rzut rożny.

54. min. Fantastyczne uderzenie z dystansu Mackiego, ale Cech wyciąga się i broni - gdyby nie koncentracja bramkarza byłaby piękna bramka, ale będzie tylko rzut rożny.

53. min. Torres do Essiena - trochę za mocno, piłkę zabiera Onuoha.

52. min. Sturridge przed polem karnym, upada tuż przed linią, sędzia jednak nie gwiżdże, podrażniona Chelsea wraca z jeszcze groźniejszą akcją: Ashley Cole przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką, idealnie w tempo podał do Maty, ten jednak strzelił prosto w bramkarza.

51. min. Trochę więcej miejsca mają teraz gracze QPR, ale zawsze na końcu jest świetnie dysponowany obrońca Chelsea. Tym razem był to Bosingwa.

50. min. Lampard do Sturridge'a, ten jednak dośrodkowuje (strzela?) prosto w ręce Kenny'ego.

49. min. Chelsea jest jednak jeszcze głodna goli: długo utrzymuje się przy piłce i szybko z nią przemieszcza, ale w polu karnym QPR jest teraz jakby gęściej niż w pierwszej połowie.

49. min. QPR zaczęło jakby bardziej zmobilizowane.

48. min. Rozpoczyna się druga połowa spotkania na Stamford Bridge.

Przerwa. Chelsea bardzo szybko - już w 1. minucie - strzeliła pierwszego gola i od tej pory całkowicie zdominowała grę. Drugą bramkę zdobył głową John Terry, a dwa kolejne trafienia dołożył świetnie dysponowany Fernando Torres. Pod koniec pierwszej połowy Rangersi zaczęli poczynać sobie nieco śmielej, jest więc nadzieja, że w drugiej odsłonie zabiorą się do odrabiania strat, choć obrona Chelsea jest świetnie zorganizowana.

47. min. Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.

46. min. QPR próbuje jeszcze skonstruować jakąś akcję - szanują piłkę, ale brak pomysłu na wykończenie naraża ich na kontrę Chelsea - ta jednak również kończy się stratą piłki na rzecz QPR.

45. min. Lampard do Maty, ten wbiega w pole karne gdzie oddaje Lampardowi, który dostrzega dobrze ustawionego Torresa, Hiszpanowi jednak piłka ucieka - nie ustrzeli hat-tricka w pierwszej połowie.

43. min. Chelsea atakuje - Sturridge zaczyna, Mata odgrywa do Torresa przyśpieszając grę, wszystko kończą jednak Hill do spółki z Cisse.

41. min. starcie Joeya Bartona z Juanem Matą, w którym ucierpiał Hiszpan. Po chwili wraca jednak do gry.

40. min. Cisse do Bartona, interweniuje Bosingwa. QPR przejęła chwilowo inicjatywę ofensywną, wydaje się jednak, że obrona Chelsea ma wszystko pod kontrolą.

39. min. Taiwo szuka sobie okazji do oddania strzału ale blokuje go Ferreira.

38. min. Za każdym razem, gdy Anton Ferdinand jest przy piłce na Stamford Bridge rozlega się głośne buczenie.

36. min. Bosingwa wybija piłką zabłąkaną w polu karnym. Chwilę potem Onuoha strzela obok braki Cecha. To jedna z nielicznych groźniejszych akcji QPR w tym meczu.

34. min. Chelsea znów w posiadaniu piłki. Rozgrywanie akcji odbywa się głównie lewą stroną nieco spokojniej - Lampard próbuje strzelać - za słabo, poprawia Essien, ale ten z kolei za mocno i niecelnie.

32. min. Tym razem Sturridge z lewej strony ni to dośrodkował ni strzelił i piłka trafiła do QPR, ale Cisse nie stowrzył żadnego zagrożenia dla bramki Cecha.

31. min. QPR w odruchu desperacji próbuje rozgrywać piłkę z pominięciem całej linii środkowej - długim wykopem od obrońcy pod pole karne, ale to także nie stanowi najmniejszego zagrożenia dla Chelsea - od bramki rozpoczyna Petr Cech.

28. min. Kolejny huraganowy atak Chelsea, już w polu karnym Mata odgrywał do Lamparda, ten jednak przewrócił się w starciu z bramkarzem. Nie było jednak żadnego faulu.

25. min. Gooool! Bosingwa do Maty, ten do Kalou, ten do Essiena, ten zaś do Lamparda - piłkarze Chelsea bawią się w posiadanie piłki, gdy wtem Fernando Torres przyspiesza i trafia na 4:0!!! Z podobnie ostrego konta jak przy bramce na 3:0, tyle, że tym razem z lewej strony.

24. min. Wysoki pressing Chelsea całkowicie uniemożliwia środkowym QPR skonstruowanie jakiejkolwiek akcji.

21. min. Chelsea nie zamierza zaprzestać ataków - tym razem jednak Torres nie opanował piłki.

20. min. GOOOOLLL! Fernando Torres sam na sam z Paddym Kennym i jest już 3:0! Wcześniej piłki wymienili Kalou i Mata i Hiszpan podał do swojego rodaka, który, podobnie jak na Camp Nou wyszedł sam na sam z bramkarzem, ominął go i z ostrego konta skierował piłkę do bramki.

18. min. Po drugiej bramce Chelsea całkowicie zdominowała grę. Piłkarze QPR tylko wybijają czasem piłkę z pola karnego, która trafia z powrotem pod nogi piłkarzy The Blues.

16. min. "Anton, what's the score, Anton, Anton what's the score?" skandują kibice Chelsea na Stamford Bridge.

14. min. Gooooooooolll! 2:0 dla Chelsea! John Terry strzela głową korzystając z zamieszania w polu karnym QPR.

14. min. Lampard posyła pięknego loba tuż zza linii pola karnego, ale Kenny broni strzał Anglika.

13. min. ...ale najwidoczniej znudziło jej się to, bo Mata posyła długą piłkę na skos do Torresa, który jest jednak za daleko i nie może dobrze opanować piłki. Będzie jeszcze rzut rożny, ale po zamieszaniu w polu karnym piłka trafia w ręce bramkarza QPR.

12. min. Dobry odbiór Essiena w środku pola, podanie do Maty i Chelsea konstruuje atak pozycyjny.

11. min. Nas Stamford Bridge pada ulewny deszcz.

10. min. Kolejna groźna szarża Cisse lewą stroną boiska, ale też kolejna dobra interwencja Ferreiry.

9. min. Cisse składa się do strzału - zablokowany przez Ferreirę - kontra Chelsea, Mata pogubił się, do piłki dopadł Sturridge, ale strzelił niecelnie. Chelsea jednak utrzymuje się przy piłce.

7. min. Podanie do Torresa, jednak trochę za mocne - Hiszpan nie zdołał utrzymać piłki na boisku i wypadł wraz z nią za linię końcową.

6. min. QPR w natarciu. Joey Barton szarżuje w polu karnym, Cisse próbuje strzelać ale piłka jest dla niego za śliska. Chelsea wyprowadza kontrę

4. min. Chelsea nie ustaje w atakach. Torres dostaje długą piłkę, ale zaplątuje się w nogach obrońców QPR - udaje mu się jednak odegrać do Sturridge, który nie nadąża z opanowaniem piłki. Po chwili zamieszania - rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie, ale Buzsaky rozpoczyna kontrę QPR, która umiera w okolicach linii środkowej.

3. min. Buzasky strzela groźnie z rzutu wolnego, ale wysoko ponad bramką Cecha.

1. min. GOOOOOOOOOLLL! Kapitalne otwarcie Chelsea! Sturridge przejął piłkę w okolicy pola karnego, chciał odegrać do Franka Lamparda, ale nie udało mu się to, wziął więc sprawy we własne nogi i przy błędzie Antona Ferdinanda otworzył wynik meczu.

1. min. Rozpoczęła Chelsea, ale szybko straciła piłkę na rzecz QPR. Odzyskuje ją jednak i Ashley Cole rozpoczyna od rzutu z autu.

1. min. Rozpoczyna się spotkanie na Stamford Bridge.

W związku ze sprawą Terry'ego, oskarżonego o rasistowskie odzywki pod adresem gracza QPR Antona Ferdinanda w pierwszym meczu obu drużyn, władze ligi zdecydowały się odstąpić od zwyczaju wymiany uścisków dłoni przed meczem.