Oceniono 44 razy 18

Muszą to wygrać!!! Go go The Blues!!!

• eupe1994

Oceniono 8 razy 8

nie ogarniam, jak mozna pokonac barcelone, zmiazdzyc qpr, a teraz w tak waznym meczu dac du*y?!
    to jest cała chelsea w tym sezonie, oby nastepny byl lepszy, bo jesli w tym nie wygramy pucharu anglii lub lm, to tragedia dla pilkarzy, jak i kibiców, o trenerze juz nie wspomne, ktorego nawet polubilem, pilkarze rowniez i szkoda bedzie jesli opusci klub, a tak najprawdopodobniej bedzie...

• eupe1994

Oceniono 24 razy 2

Stawiam 4-1 na Chelsea - walną Torres, Ramires, Sturridge i Mata :), a w Newacastle - Cisse

Odśwież
57
Poza pierwszym kwadransem, gdzie świetnie prezentował się przede wszystkim Fernando Torres i ostatnim kwadransem, gdy Newcastle już tylko rozpaczliwie się broniło, to "Sroki" prezentowały się w środę lepiej.

Szczególnie groźnie byli senegalscy napastnicy gości. Demba Ba wprowadzał sporo zamieszania, a Papis Cisse zdobył dwie piękne bramki. Szczególnie druga była przecudnej urody i z pewnością kandydować będzie do miana bramki sezonu w Anglii.

Nie obeszło się bez przykrego incydentu. Ostro grający cały mecz Tiote dwie minuty po faulu na Mikelu spotkał się z zemstą zawodnika Chelsea. Mikel nie zobaczył nawet karki, a Tiote przez osiem minut leżał bez ruchu na murawie, opatrywany i przygotowywany do bezpiecznego zniesienia na noszach z murawy.

Newcastle zajmuje na dwie kolejki przed końcem sezonu piąte miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów co czwarty, czyli pierwszy uprawniony do gry w el. LM, Tottenham (wygrał w środę na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Boltonem 4:1), ale zdecydowanie przegrywa bilansem bramkowym. Oba kluby mają o punkt mniej od trzeciego Arsenalu

Chelsea jest szósta i ma już tylko matematyczne szanse na wywalczenie prawa gry w LM w przyszłym sezonie. Jedyną nadzieją jest dla niej zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów z Bayernem i zabranie tym samym prawa gry obecnie czwartej drużynie w tabeli angielskiej ekstraklasy.

90. min. +12 Koniec meczu.

90. min. +8 To już jest czekanie na koniec meczu.

90. min. +6 Ashley Cole na ławce rezerwowych Chelsea kręci głową z niedowierzaniem. Pardew wybuchł niesamowitą radością. Co to była za bramka!

90. min. +4 GOL! 0:2! Papis Cisse strzela prawdopodobnie najpiękniejszą bramkę całego sezonu w Anglii. Wyrzut z autu, Cisse uderza zewnętrzną częścią stopy z lewej strony boiska, z ok. 25 m i trafia idealnie pod poprzeczką, nad cofającym się bezradnie Cechem. Nikt na stadionie nie wierzy w to, co przed chwilą zobaczył.

90. min. +3 Chelsea znowu opanowuje teren przed polem karnym "Srok", ale nie potrafi się w nie przedrzeć.

90. min. +1 Tymczasem Tottenham prowadzi już 4:1, kolejnego gola dorzucił Adebayor.

90. min. Sędzia dolicza dziesięć minut.

89. min. Seria rzutów rożnych, ogromne zamieszanie w polu karnym gości. Newcastle nadal bez straty gola.

88. min. Znakomita szansa Terry'ego! Piłka zostaje jednak wybita głową tuż sprzed linii bramkowej!

87. min. Ostatnia zmiana w Newcastle. Schodzi Ben Arfa, wchodzi Obertan.

85. min. Chelsea rzuca się do rozpaczliwych ataków. Uderzenie obok bramki.

84. min. Cisse ośmiesza Ivanovicia, obijając go w sytuacji, w której wydawało się, że wywalczenie kornera jest już niemożliwe.

81. min. Lampard strzela sprzed pola karnego. Obok bramki.

80. min. A Tottenham w trzy minuty strzela Boltonowi dwa gole i prowadzi 3:1. Van der Vaart oraz Adebayor!

79. min. Beznadziejny uderzenie Drogby z wolnego.

78. min. Ostatnia zmiana w Chelsea. Lampard za Meirelesa.

77. min. Drogba mocno z rzutu wolnego, ale trafia niemal prosto w Krula.

75. min. Druga zmiana w Newcastle. Shola Ameobi za Dembę Bę, który trzyma się za plecy po ataku Ivanovicia..

72. min. W ogóle niezainteresowany piłką Ivanović fauluje Bę i nie dostaje kartki. Wściekły zawodnik Newcastle rzuca się w jego kierunku po pozbieraniu się i jest powstrzymywany przez kolegów.

69. min. Pierwsza zmiana w Newcastle. Ryan Taylor za Tiotego, z którym, miejmy nadzieję, wszystko będzie w porządku.

68. min. W 61. min. strzela Bolton! Reo-Cocker! 1:1! A więc nadal walczą o utrzymanie, a Newcastle przeskakuje w wirtualnej tabeli nad "Koguty".

67. min. Tiote chyba w końcu za chwilę zostanie zniesiony z boiska, szczelnie opatulony i dokładnie zabezpieczony. Trudno coś stwierdzić po jednej powtórce, ale chyba Mikel specjalnie uderzył Tiotego łokciem w twarz w powietrzu.

65. min. Czyli 50 min. w meczu Tottenhamu. Nadal 1:0 dla "Kogutów". W spotkaniu Newcastle nadal przerwa.

63. min. Sytuacja z Tiotem nie wygląda za dobrze. Nadal leży na murawie, nie rusza się. Realizator unika tamtej okolicy, gracz Newcastle jest szczelnie otoczony przez medyków.

61. min. Druga zmiana w Chelsea. Drogba za Maloudę.

60. min. Kolejne ostre zderzenie Tiotego. Tym razem to Mikel jednak wszedł ostro w niego. Wyglądało to trochę na zemstę. Tiote nie podnosi się z boiska, nie rusza się, potrzebny jest tlen.

58. min. Mikel leży na murawie. Gra na chwilę przerwana. Tiote ucieka, żeby sędzia go nie zauważył. Pracuje dziś na czerwoną kartkę.

55. min. Cabaye fauluje na prawej stronie uciekającego Ramiresa i dostał żółtą kartkę.

52. min. Po dwóch niezłych akcjach gości do ataku wróciła Chelsea.

49. min. Gospodarze ostro wzięli się do ataku od pierwszych sekund drugiej części spotkania. Na razie obrońcy sobie jednak radzą.

46. min. Początek drugiej połowy. Mata zastąpił w Chelsea Sturridge'a.

PRZERWA W pierwszej połowie Newcastle prezentowało się lepiej i zasłużyło na prowadzenie. Oglądamy jednak dość wyrównany i bardzo ciekawy mecz. Tymczasem w 37. min. Modrić strzela gola na 1:0 w wyjazdowym meczu Tottenhamu z Boltonem. Londyńczycy nadal więc wyprzedzają Newcastle w tabeli bilansem bramkowym.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Sędzia dolicza minutę.

45. min. Piłka z rzutu rożnego po ziemi w środek pola karnego. Ba uderza z pierwszej piłki i trafia w poprzeczkę!

44. min. Ba radzi sobie z trójką rywali, wpada w pole karne i uderza. Cech ostatkiem sił wybija na rzut rożny. Cisse mógłby próbować dobiec do piłki, ale wolał poczekać na rzut rożny.

41. min. Jeszcze dwadzieścia minut temu posiadanie piłki wynosiło 2:1 dla Chelsea. Teraz Chelsea ma już tylko 52 procl posiadania. W Boltonie minęło prawie pół godziny, nadal bez rewelacji.

38. min. Ładna akcja Torresa na prawej stronie. Wrzutka w pole karne na głowę Maloudy, który myli się nieznacznie.

37. min. Sędzia nie zauważa, że Coloccini wyszedł z piłką poza boisko i Chelsea należał się rzut rożny. Sam Coloccini długo nie wierzył i zamiast wybijać, stał i czekał na reakcję sędziego. W końcu jednak wybił.

34. min. Terry pod własnym polem karnym podaje prosto do rywala. Mikel ratuje zespół faulem. Nie dostaje kartki.

33. min. Ba i Ben Arfa długo kiwają z prawej strony boiska. Za długo.

30. min. Ramires przeprowadza krótki rajd i uderza sprzed pola karnego. Obok słupka.

28. min. Newcastle znowu przejmuje inicjatywą . A w meczu Tottenhamu już prawie kwadrans za nami. Na razie bez większych wydarzeń.

25. min. Pierwsza od dawna akcje Chelsea. Obrońcy gości mieli problemy z wybiciem piłki, która w końcu zdecydowanie minęła bramkę po strzale "The Blues".

22. min. Cisse bardzo ładnie, ambitnie walczy o piłkę na lewym skrzydle i wygrywa z dwoma obrońcami. Wrzutka w pole karne nie trafia jednak do żadnego z jego kolegów.

19. min. GOL! 0:1! Cisse! Akcja lewym skrzydłem, dobre podanie w pole karne do Cissego, a ten przyjmuje sobie w powietrzu i natychmiast, piekielnie mocno uderza w przeciwległy róg. Piękny gol!

15. min. Ba przyjął piłkę na klatkę w polu karnym i złożył się do przewrotki. Uderzył jednak wysoko nad bramką.

13. min. Cisse wbiegł w pole karne Chelsea z lewej strony, dostał dobre podanie, ale sam podawał już na pamięć. By tam nie było.

11. min. Torres przyjął piłkę, nieźle podał w pole karne, ale piłka w ostatniej chwili została wybita Sturridge'owi.

8. min. Kolejny faul Tiotego. Ramires jest opatrywany przez lekarkę.

7. min. Goście po raz pierwszy w polu karnym rywali. Akcja była jednak niegroźna.

4. min. Faul na Torresie przed polem karnym i już mamy żółtą kartkę dla Tiotego.

2. min. Na początek dwa ataki Chelsea. Bardzo aktywny z przodu jest Torres.

1. min. Początek meczu.

20:40 Za pięć minut początek meczu Chelsea z Newcastle. Gdy coś ciekawego wydarzy się w rozpoczynającym się kwadrans później meczu Bolton - Tottenham, również będziemy o tym informować. Na tym ostatnim meczu ma również znaleźć się na trybunach wracający powoli do zdrowia Fabrice Muamba. To podczas pucharowego meczu z Tottenhamem zasłabł. Tymczasem piąte Newcastle ma punkt przewagi nad Chelsea i tyle samo punktów, co czwarty Tottenham. Trzeci Arsenal ma od nich cztery punkty i jeden rozegrany mecz więcej.