Manchester United
(82)

Liczba oddanych głosów: 148

• KONIEC

Jeśli wcześniej oglądaliście mecz Barcelona - Valencia to możecie z łatwością wyobrazić sobie mecz ten, tylko musicie wpuścić go w maszynkę przyspieszającą wszystko trzy razy. Bo było tak samo, tylko szybciej, tylko, że tak naprawdę, to jednak nie było tak samo, a podobieństwa wyczerpują się na tym, że drużyna, która nacierała bardziej - przegrała. United mimo usilnych prób nie sforsowało obrony Chelsea, co może mieć związek z pewną indolencją w ataku. Oblicze meczu odmienić mogła ostatnia akcja, w której Herrera potknął się o nogę Cahilla, sędzia uznał jednak, że zrobił to naumyślnie i nie podyktował rzutu karnego. Tym samym Chelsea wygrała 1:0 i umocniła się na pozycji lidera.

• KONIEC MECZU

90. min. + 5

Kopnięta przez Courtoisa piłka nawet nie doleciała do ziemi, gdy sędzia ostatnim gwizdkiem zakończył spotkanie.

• 90. min. + 5

Jeszcze jedna akcja United, daleka wrzutka, Falcao dostaje piłką w plecy. Herrera przejmuje piłkę, zahacza o nogę Cahilla i pada. Karny? Nie, żółtą kartka dla Herrery. I słusznie, bo Hiszpan ewidentnie szukał nogi rywala, żeby się o nią przewrócić.

• 90. min. + 2

No to jeszcze jedna zmiana w Chelsea: może zejść żegnany oklaskami Eden Hazard, na boisku zamelduje się Willian.

Zmiana w Chelsea. Schodzi Fabregas, wchodzi Obi Mikel. Druga zmiana w Chelsea jest już gotowa, ale Mourinho postanowił potrollować i z nią chwilę poczekać.

Taki trochę piłkarski ping-pong nam się zrobił, Hazard w końcu przerywa impas i chce ruszyć do przodu, ale jest dość brutalnie i dość przypadkowo faulowany przez Smallinga, po czym leży długo na murawie.

• 89. min.

Di Maria strzela z 30 m, ale prosto w dobrze ustawionego Terry'ego. Chwilę później obrońcy United zatrzymują nacierającego Drogbę. Hazard przejmuje piłkę, ale podaje ją Ramiresowi, który efektownym lobem przerzuca De Geę, bramkę i kilka rzędów trybun.

• 87. min.

Rzut wolny dla Chelsea, Fabregas przy piłce, wrzuca w pole karne, tam nadbiega Cahill, ale nie strzela, Chelsea jednak jeszcze próbuje, przy piłce jeszcze Hazard, ale wszystko kończy się na De Gei.

• 85. min.

Rzut rożny dla United. Dośrodkowanie Di Marii prosto na głowę Rooneya, piłka po jego uderzeniu leci nad poprzeczką. Chwilę później Herrera posyła świetne podanie za plecy obrońców Chelsea, Falcao rusza za piłką, przyjmuje ją, próbuje strzelać, ale nie ma to znaczenia, bo Kolumbijczyk jest na spalonym.

• 83. min.

Kolejne chwile posiadania United i uporczywych, ale coraz bardziej już frustracją przesiąkniętych ataków. Nie pomaga wrzutka z autu, nie pomagają wysokie podania, nie chce się zagapić ani Terry, ani Azpilicueta i po kolejnym fragmencie posiadania piłki United musi się bronić przed kontrą Chelsea.

• 80. min.

Ostatnia zmiana w United. Schodzi Shaw, wchodzi Blackett.

• 80. min.

Di Maria wpada w pole karne, zaplątuje się w sweterek defensywę Chelsea, Courtois przejmuje piłkę i wypuszcza ją w bój, ale już znowu są przy niej zawodnicy United, wymieniają ją, uporczywie starają się przedostać w okolice szesnastki, Rooney wysokim, dalekim podaniem posyła na skrzydło do Fellainiego, któremu udaje się przyjąć, ale nic poza tym.

• 77. min.

Ok, powinien być remis. Kapitalne podanie Shawa w pole karne Chelsea, Falcao łatwo wyprzedza obrońcę, wychodzi sam na sam z Courtois, po czym z całej siły wali w boczną siatkę. Równie mocno całe stada kibiców Man Utd walą się po tej akcji w czoła.

• 76. min.

Akcja United zamienia się, po błędzie, w kontrę Chelsea, długie podanie do Hazarda, którego otaczają obrońcy United, Belg próbuje w prawo, w lewo, drobi, kluczy, ale w końcu musi uznać wyższość kolektywnej defensywy United i to United rusza teraz z kontrą.

• 74. min.

Strata United na własnej połowie. Szybka kontra, podanie do Hazarda, ale ten uderza za słabo i De Gea pewnie broni. Zaraz potem Zouma przedziera się prawym skrzydłem, wygrywa rzut z autu, kibice wydają się być z tego bardzo zadowoleni. Zawsze to trochę bliżej końcowego gwizdka.

• 72. min.

Cahill blokuja strzał Falcao, który i tak jest na spalonym. Courtois wybija piłkę, Chelsea jest już pod polem karnym United, Di Maria dopada do Hazarda, kończy się to autem dla Chelsea, po którym Chelsea gra tyłem do bramki, co wykorzystuje Falcao przejmując piłkę i posyłając ja do przodu, ale tam nie ma zupełnie nikogo, więc znowu Courtois.

• 70. min.

Valencia rozpędza się na prawym skrzydle, dośrodkowuje, ale obrońcy Chelsea wybijają. A zaraz potem w Man Utd mamy dwie zmiany. Za Matę wchodzi Januzaj, a za Younga Di Maria.

• 69. min.

United znowu zawiązuje atak, znó posiada, znów próbuje lewą stroną, na raty broni Courtois.

• 67. min.

Pierwsza zmiana w Chelsea. Schodzi Oscar, wchodzi Ramires.

• 67. min.

Znów dłuższa chwila posiadania United, z której nie wynika nic poza strzałem Falcao, któremu najwyraźniej zrobiło się głupio, że jest taki niewidoczny, postanowił więc strzelić z dystansu i zapisać się w protokole.