Stamford Bridge

Manchester United

Odśwież
53
To był świetny, emocjonujący mecz. Niestety, spory udział w wyniku końcowym miał sędzia Howard Webb. Ale nie uprzedzajmy faktów. Strzelanie rozpoczął od bramki samobójczej Evans. Sturridge dostał piłkę przy linii końcowej, bez trudu ograł Evrę i chciał kopnąć mocno wzdłuż bramki. Piłka otarła się o De Geę, zmieniając nieco lot i wpadła do bramki odbita od klatki piersiowej Evansa.

Kilkadziesiąt sekund po przerwie Torres wrzucił wysoką piłkę na dalszy słupek, a Mata posłał z kilku metrów potężną, efektowną torpedę pod poprzeczkę. Cztery minuty później było już 3:0 dla gospodarzy po kolejnym golu, którego można uznać za gola samobójczego. Mata dośrodkował z rzutu wolnego, Luiz lekko trącił piłkę głową, a w zupełnie innym kierunku skierował ją do bramki Ferdinand.

Manchester przez chwilę wyglądał na znokautowanego. Odrabianie zaczęło się niespodziewanie od rzutu karnego z 58. min. Sytuacja kontrowersyjna, większość sędziów pewnie starcie obu zawodników by puściła, ale Webb niespodziewanie zadecydował o rzucie karnym. Rooney posłał fantastycznie piłkę w okienko.

Dziesięć minut później Webb zaserwował Manchesterowi jeszcze jeden rzut karny. Welbeck skorzystał z tego, jaką pozycją przyjął pragnący wybić mu piłkę obrońcy i zahaczył swoimi stopami o wyciągnięte nogi rywala. Sam postanowił wziąć sobie faul. Sędzia mu go podarował. Bezbłędnym wykonawcą karnych okazał się Rooney.

Niespodziewane wyrównanie przyszło w 84. min. Rooney dostał piłkę w polu karnym po świetnej akcji zespołu, bardzo dobrze uderzył, ale kapitalnie spisujący się Cech popisał się kolejną niesamowitą interwencją. Wybił piłkę do prawej strony. Tam pierwszy znalazł się Giggs, który od razu wrzucił piłkę w pole karne. Obrońcy się nie ruszyli, a Hernandez zdobył bramkę głową, choć Cech miał piłkę na ręce.

W doliczonym czasie gry to Chelsea rzuciła się znów do ataku, a niepewny przez cały mecz De Gea wykonał interwencję meczu, broniąc fantastyczny strzał Maty z wolnego, po którym dochodząca do bramki piłka zmierzała idealnie w okienko.

90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +4 Kapitalny strzał rozpaczy Cahilla. Torpeda muśnięta przez De Geę, tuż nad poprzeczką. Jeszcze będzie rzut rożny.

90. min. +1 Mata fantastycznie uderza z rzutu wolnego! Dochodząca piłka idealnie w okienko, a De Gea nieprawdopodobnie broni!

90. min. Sędzia dolicza cztery minuty.

89. min. Na boisku teraz tyle chaosu, że jeśli ktoś jeszcze - a prędzej chyba Manchester - strzeli gola, nie będzie w tym nic dziwnego.

86. min. Wrzutka w pole karne na głowę Meirelesa, ale Portugalczyk fatalnie uderza.

84. min. GOL! 3:3! Hernandez! Świetna akcja gości, Rooney dostaje piłkę w polu karnym, świetnie uderza, ale Cech kapitalnie broni! Wybija piłkę do prawej strony. Tam pierwszy był Giggs, który wrzucił od razu, obrońcy nie wyskoczyli, a wyskoczył Hernandez! Cech miał piłkę na ręce, ale nie zdołał jej zatrzymać.

80. min. Chelsea zaczyna chyba grać na czas. Manchester za to całą drużyną atakuje. Może się zatem nadziać na kontrę.

77. min. I jeszcze mocne uderzenie Maloudy. Jednak nad poprzeczką.

77. min. Kapitalne przyjęcie głową Torresa w polu karnym, świetny drybling, ale Torres chciał wejść z piłką do bramki.

76. min. Potężne uderzenie Essiena z 25 metrów, ale prawie prosto w De Geę. Hiszpanowi przełamało ręce, ale zdołał zmienić tor lotu piłki na tyle, żeby przenieść ją nad poprzeczką.

74. min. Bardzo groźna kontra i bardzo groźny strzał Manchesteru! Za chwilę możemy mieć niespodziewany i chyba jednak dość nieuczciwy powrót do gry.

71. min. Zmiana w Chelsea. Romeu za Sturridge'a.

69. min. GOL! 3:2! Rooney bezbłędny. Tym razem w drugą stronę, blisko ziemi. A Cech znowu rzucił się w przeciwnym kierunku.

68. min. Rzut karny dla MU! I ponownie nieco kontrowersyjny! Bo to nie tyle Welbeck został zahaczony, co sam, raczej z premedytacją, wbiegł w nogę obrońcy.

68. min. Ponownie Rooney z dystansu. Cech był nieco zasłonięty, ale i tak nie dał się zaskoczyć tym strzałem.

67. min. Rooney uderza z dystansu, piłka mija słupek bramki Cecha o kilka metrów.

66. min. Ładna akcja Chelsea, po kolejnym wycofaniu Mata w końcu strzela, ale De Gea łapie.

64. min. Zmiana w Manchesterze. Niepocieszonego Rafaela zastąpił Scholes.

61. min. Carrickowi przygotowano korytarz do przebiegnięcia połowy boiska dokładnie przez środek. Podanie w pole karne przecięte przez Meirelesa.

58. min. GOL! 3:1! Rooney fantastycznie w okienko, Cech w drugą stronę, choć od początku bez szans.

57. min. Rzut karny dla Manchesteru. Webb sięgnął po karnego ciut z rękawa. Opieranie się o siebie plecami nie jest jeszcze faulem, spokojnie można było to starcie puścić.

56. min. 76 proc. posiadania piłki w drugiej połowie po stronie Chelsea. I kolejne uderzenie na bramkę De Gei.

53. min. Goście wyglądają na nieco znokautowanych. To Chelsea atakuje.

50. min. GOL! 3:0! Luiz! Choć tak naprawdę to była druga bramka samobójcza, bo po dośrodkowaniu Maty z rzutu wolnego, Luiz lekko tylko trącił piłkę głową, a w zupełnie innym kierunku swoją głową skierował ją Ferdinand.

49. min. Sturridge uciekł Evrze, który ratował się faulem. Będzie żółta kartka.

46. min. GOL! 2:0! Mata! Torres wrzuca wysoką piłkę na dalszy słupek, a Mata z kilku metrów posyła potężną, efektowną torpedę pod poprzeczkę! Nie minęło wiele ponad dwadzieścia sekund od gwizdka.

46. min. Wracamy do gry.

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +2 Tym razem Cech świetnie radzi sobie z uderzeniem Rooneya.

45. min. +1 Żółta kartka dla Ivanovicia. Dość mocno rzucił o ziemię rywalem, choć Webb - gdyby chciał - mógł go oszczędzić.

45. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

44. min. Evra rusza ze świetnym rajdem, unikając nóg rywali. W końcu zostaje zatrzymany przez Ivanovicia. Sędzia Webb od razu dyktuje rzut wolny. Powtórka pokazuje, czemu Ivanović jest wściekły - trafił w piłkę.

41. min. Rooney ładnie rozegrał z Welbeckiem, ale Welbeck zgubił w końcu piłkę. Udało mu się jednak jakoś ją jeszcze zahaczyć końcówką buta i tym samym świetnie uderzyć spod nogi obrońcy. Cech znowu świetnie broni.

39. min. Manchester rzucił się do ataku. Young nie może uwierzyć w kapitalną paradę Cecha po swoim strzale.

36. min. GOL! 1:0! Evans! Bramka samobójcza! Długa akcja Chelsea. Obrońcy nie potrafili wypchnąć rywali z własnego pola karnego. Sturridge dostał piłkę przy linii końcowej. Bez trudu ograł Evrę i chciał po prostu kopnąć mocno wzdłuż bramki. Piłka otarła się o De Geę, zmieniając nieco lot i wpadła do bramki odbita od klatki piersiowej Evansa.

33. min. Evra mocno oberwał piłką w twarz. Ale podniósł się z desek po małym knockdownie.

31. min. Rozpędzony Torres wpadł w Evansa. Fakt, mógł wyhamować i uczynić zderzenie delikatniejszym, ale żółta kartka to chyba w tej sytuacji przesada.

28. min. Świetna piłka do Rooneya między obrońców. Napastnik znakomicie wbiega w pole karne i wystawia Welbeckowi. I w ostatniej chwili, przed niemal pewnym golem, zespół ratuje wstawiając nogę Ivanović!

25. min. Rzut wolny. Wrzutka w pole karne MU z dużej odległości, De Gea - jak to De Gea - niepewnie piąstkuje, ale obrońcom udaje się wkrótce zażegnać niebezpieczeństwo.

22. min. Mamy teraz spokojniejszą chwilę, ale i tak oglądamy dynamiczne spotkanie godne hitu ligi angielskiej. Tylko jeszcze przydałyby się bramki.

19. min. Torres stanął rywalowi na buta. Webb zmierza w stronę Hiszpana, ale daje mu tylko ostrzeżenie.

16. min. Valencia chciał sam przebiec boisko wszerz. Przed stratą piłki zdążył podać Welbeckowi, ale za słabo, żeby kolega otrzymał piłkę.

13. min. Dobra akcja Younga z Rooney'em, ale Ivanović okazał się szybszy od gracza Manchesteru. Young nie wytrzymał i faulował. Webb go oszczędza i nie daje mu kartki.

11. min. Tym razem rzutu karnego domaga się Welbeck. Rację ma połowiczną. Cahill rzeczywiście ściął go równo z trawą, ale jednak minimalnie przed polem karnym. Arbiter nie reaguje.

9. min. Young przewraca się w polu karnym i domaga się rzutu karnego. Sędzia Webb nie dyktuje jednak jedenastki. Ma rację.

7. min. Nie trzeba było długo czekać na pierwszy błąd De Gei. Zderzył się lekko z kolegą w polu karnym przy wrzutce, wypuścił piłkę z rąk, ale na szczęście dla niego strzał tylko w boczną siatkę.

6. min. Słaba wrzutka z rzutu rożnego. Na piłka nabiega jednak Malouda, znajdujący się szczęśliwie w okolicy, ale mocno pudłuje.

3. min. Tym razem "The Blues" w opałach. Pierwszy strzał z dystansu minął jednak bramkę Cecha.

2. min. Chelsea od razu rzuciła się do ataku. "Czerwone Diabły" skutecznie jednak zablokowały akcję gości.

1. min. Zaczęli.

16:55 Za pięć minut początek meczu. Jeśli goście wygrają, zrównają się punktami z Manchesterem City, a z Chelsea punktami zrówna się Newcastle United.