(31)

Liczba oddanych głosów: 130

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Walka o tytuł a kwestia snajperów

Diego Costa i Sergio Aguero od początku sezonu przewodzą w klasyfikacji strzelców. W sobotnim pojedynku na Stamford Bridge między Chelsea a Manchesterem City (1:1) tego pierwszego jednak na boisku zabrakło, a Argentyńczyk przez większość spotkania pozostawał niezauważony. Jak dwaj główni kandydaci do tytułu radzą sobie w sytuacji, gdy ich główni snajperzy nie grają już pierwszoplanowych ról?

Premier League. Okoński: Oblężona twierdza Jose Mourinho

Z Manchesterem City Chelsea zagra bez swojego najlepszego napastnika. Zawieszony na trzy mecze Diego Costa wywołał w Anglii nową burzę. A Jose Mourinho, korzystając z okazji, wznosi wokół swojej drużyny nowy mur obronny - pisze Michał Okoński, dziennikarz ?Tygodnika Powszechnego? i komentator Sport.pl.

• KONIEC

Na szczycie Premier League bez zmian. Chelsea pozostaje liderem - to akurat było wiadomo. City cały czas traci do niej pięć punktów. Obie drużyny od pierwszych minut wydawały się zainteresowane przede wszystkim tym, żeby nie przegrać. Owszem, obie nacierały, ale obie zdecydowanie więcej uwagi poświęcały temu, żeby rywale nacierać nie mogli. Obejrzeliśmy więc mecz licznych przechwytów, krótkich sprintów, wielu spięć, ale niewielu naprawdę groźnych sytuacji. Wydawało się, że gol Chelsea tuż przed przerwą załatwi sprawę, ale City odpowiedziało natychmiast. W drugiej połowie, świadome już tego, czym w tym meczu skończy się moment nieuwagi, obie drużyny uważały. I tak uważnie doczekały do końca bez zmiany wyniku. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc!

• 90. min. + 4

Milner krótko rozegrał kornera z Navasem, który próbował i tak szybko wrzucić w pole karne, piłka została jednak podbita i wylądowała w rękach Courtois'a. Sędzia zakończył spotkanie.

Lampard dobrze podaje do Navasa, ale ten czeka za długo. Chwilę później ma kolejną okazję do dośrodkowania, ale zostaje zablokowany. Będzie jeszcze rzut rożny.

• 90. min. + 3

Ostatnia zmiana w Chelsea. Loftus-Cheek zastąpił Oscara.

• 90. min. + 2

Rzut rożny dla City. Dośrodkowuje Navas, Zouma wybija. Demichelis przejmuje piłkę, ale zamiast podać do Navasa, podaje do stojącej za boiskiem bandy.

• 90. min. + 1

Zouma ratuje zespół świetnym wybiciem głową, sędzia dolicza trzy minuty, a my zapraszamy do teatrzyku Jose Mourinho:

Navas podaje na prawe skrzydło do wbiegającego Sagny, ten dośrodkowuje, ale Cahill skutecznie blokuje dośrodkowanie i wybija piłkę.

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Manchesterze City. Jovetić za Silvę.

• 88. min.

Milner świetnie przejmuje piłkę przed polem karnym, oddaje piłkę Silvie, który natychmiast odgrywa do rozpędzającego się Milnera. Pomocnik City wychodzi sam na sam z Courtoisem, uderza z ostrego kąta, ale piłka leci obok słupka.

• 87. min.

Druga zmiana w Chelsea. Remy zastąpiony przez Cahilla.

• 86. min.

Lampard miękko dośrodkowuje do Silvy, który jednak nie ma szans w starciu o górną piłkę z Terrym. Kontrę City skutecznie przerywają obrońcy. A ostatecznie kończy ją Oscar faulując Kompany'ego.

• 85. min.

Piłkarze Manchesteru biegają z piłką po połowie Chelsea, ale czy po kwadransie takiego biegania będzie im się należał gol albo chociaż rzut rożny? Dżeko sądzi, że nie i przyspiesza. Aż za bardzo. Spod linii bocznej akcja może powędrować już tylko w pole karne, ale średniej jakości dośrodkowanie zostaje spacyfikowane.

• 83. min.

Druga zmiana w City. Za Aguero wchodzi Dzeko.

• 82. min.

Coś w tym "nurkowaniu" mogło być - minęło kilkadziesiąt sekund, a Drogba już dwa razy leżał na murawie, wygrywając dla gospodarzy dwa rzuty wolne i przesuwając ich akcję sporo metrów w kierunku bramki rywali. Decydujący wolny Chelsea jednak nie wyszedł.

• 80. min.

Kontuzjowany Willian musi zejść z boiska. W jego miejsce wchodzi Drogba.

• 78. min.

Ramires posyła piłkę przez pół boiska w pole karne City. Wbiega w nie Remy, ale jest już zdecydowanie za późno - Hart miał znaczną przewagę i realnego zagrożenia bramki gości nie było.

• 77. min.

Zmiana w City. Schodzi Fernando, w jego miejsce wchodzi Frank Lampard.

• 75. min.

Oscar rozeźlony na sędziego za brak rzutu rożnego, ale powtórka udowadnia, że to boczny arbiter miał rację. Aguero rusza z akcją typu sam-przeciw-światu. Ponosi sromotną klęskę.

• 73. min.

Akcja Chelsea, Hazard przyjmuje piłkę, po czym przyjmuje cios łokciem od Fernando. Sędzia pokazuje pomocnikowi City żółtą kartkę.

• 72. min.

Goście grają dużo i ładnie na prawym skrzydle. W pole karne wchodzić jednak nie zamierzają. Navas i Silva prześlicznie klepią piętami i podeszwami, ale linia pola karnego i tak nie zostaje przekroczona.