Stamford Bridge

Liverpool

Odśwież
54
W pierwszej połowie "The Blues" nie oddali nawet jednego celnego strzału i zasłużenie przegrywali 0:1 po golu Argentyńczyka Maxi Rodrigueza w 34. minucie.

Po przerwie obraz gry się zmienił. To piłkarze ze Stamford Bridge byli stroną przeważającą. Wyrównali już w 55. minucie, a na listę strzelców wpisał się Daniel Sturridge. Podopieczni Andre Villasa-Boasa chcąc iść za ciosem kontynuowali ataki.

Liverpool przetrwał jednak nawałnicę, a w końcowych minutach ponownie przejął inicjatywę. Najpierw groźnie strzelał Holender Dirk Kuyt, a chwilę później zwycięstwo gościom zapewnił Glen Johnson.

W tabeli Chelsea i Liverpool zrównały się punktami. Londyńczycy zajmują czwarte zespół Kenny'ego Dalglisha szóste miejsce. Do lidera tracą już jednak 12 punktów.

W sobotę ciekawie zapowiadał się mecz Manchester City - Newcastle United, czyli dwóch niepokonanych dotychczas zespołów. Prowadzący w tabeli gospodarze gładko wygrali 3:1. Gole dla podopiecznych Roberto Manciniego zdobyli kolejno Mario Balotelli, Micah Richards i Sergio Aguero. Pierwsza i trzecia bramka dla gospodarzy padły po strzałach z rzutów karnych.

"Choć wynik na to nie wskazuje, był to naprawdę trudny mecz. Przestrzegałem swoich piłkarzy, że jeśli chcemy zdobyć trzy punkty muszą zagrać bardzo dobrze. Spisali się świetnie, ale mieliśmy też trochę szczęścia" - powiedział Mancini.

W tabeli "The Citizens" mają pięć punktów przewagi nad Manchesterem United. "Czerwone Diabły" skromnie 1:0 pokonały na wyjeździe beniaminka - Swansea City. Bramkę w 11. minucie zdobył Meksykanin Javier Hernandez.

"Najbardziej cieszy mnie to, że nie straciliśmy bramki. Nasza obrona była ostatnio krytykowana, ale tym razem praktycznie nie pozwoliliśmy Swansea na stworzenie dogodnej okazji do strzelenia gola. Nawet przez moment nie zanosiło się na to, byśmy mieli przegrać ten mecz" - podsumował trener ManU Alex Ferguson.

Lepiej niż zwykle zagrała także obrona Arsenalu Londyn. Stojący między słupkami bramki "Kanonierów" Wojciech Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy, a po dwóch golach Holendra Robina van Persiego jego zespół wygrał na wyjeździe z Norwich City 2:1.

Londyńczycy, którzy zaliczyli fatalny start w Premier League, dzięki ostatniej serii zwycięstw tracą już tylko trzy punkty do trzeciego miejsca, zajmowanego przez Newcastle United.

Zobacz gole z meczu na Zczuba.tv

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +1 Sędzia dolicza trzy minuty.

90. min. Ostatnia zmiana meczu. Carroll za Suareza.

87. min. GOL! 1:2! Johnson! Adam znakomicie zauważył na prawej, kompletnie pustej stronie jedynego piłkarza, który tam był - Johnsona - i przerzucił do niego przez całe boisko. Johnson wpadł w pole karne, minął Cole'a, nie pozwolił sobie przeszkodzić Maloudzie i cały czas zbiegając do środka pola karnego uderzył w końcu obok Cecha.

86. min. Obrońcy Chelsea nie radzili sobie z wybiciem piłki z pola karnego, w końcu podanie dostał Kuyt i strzelając tuż sprzed pola karnego chyba za słabo się przyłożył. Obok słupka, a okazja była doskonała.

84. min. Dwie zmiany w Chelsea, wchodzi dwóch byłych graczy "The Reds". Torres za Drogbę i Meireles za Ramiresa.

81. min. I choć to Liverpool był cały czas w opałach, to właśnie goście od trzech minut atakują. Robi się groźnie pod bramką "The Blues".

79. min. Suarez świetnie minął dwóch rywali i został brutalnie sfaulowany przez Ivanovicia. Żółta kartka.

78. min. Druga zmiana w Liverpoolu. Downing za Rodrigueza.

75. min. I znowu bardzo groźnie, znowu mocno wbita piłka w środek pola karnego Liverpoolu, ale nikt jej nie uderza.

73. min. Droga, Sturridge, trochę zamieszania w polu karnym i wybita piłka.

70. min. Mata przerzuca piłkę nad częścią obrońców, Malouda podbija tyłem do bramki i uderza przewrotką. Niewiele obok słupka.

68. min. Mata przeciskał się w pole karne, ale Enrique skutecznie zablokował mu drogę do piłki.

67. min. Zmiana w Liverpoolu. Henderson za Bellamy'ego.

66. min. Groźna wrzutka w pole karne. Z piłka minęli się tak obrońcy Chelsea, jak i napastnicy Liverpoolu.

64. min. Kolejny brzydki faul, żółta kartka dla Kuyta.

62. min. Bardzo brzydki faul Ramiresa, zasłużona żółta kartka.

60. min. Chelsea wciąż naciera, Liverpool przeżywa prawdziwe oblężenie.

57. min. Chelsea już mogła prowadzić! Wrzutka z rzutu wolnego, Ivanović uderza głową tuż sprzed bramki, a Reina kapitalnie rzuca się i wybija na rzut rożny.

55. min. GOL! 1:1! Sturridge! Adam kompletnie odpuścił ściganie Maloudy, który biegł zupełnie niepilnowany, wpadł w pole karne, chyba próbował uderzać, ale wyszło z tego zagranie wzdłuż bramki i piłkę do siatki wepchnął Sturridge.

53. min. Na piłkarzach Chelsea coraz więcej drobnych fauli. Goście w ten sposób skutecznie ich powstrzymują.

50. min. Teraz w pole karne przedostał się Mata. Piłka wybita wślizgiem na rzut rożny. Chelsea rzuciła się do ataku prawie całym zespołem.

49. min. Drogba przeciska się w pole karne, piłka cały czas zostaje mu jakoś przy nodze, odbijając się od nóg obrońców, ale gdy w końcu uderzył z 11 m, zrobił to potężnie, lecz też sporo nad poprzeczką.

47. min. Adam uderza z rzutu wolnego. Potwornie.

46. min. Znowu gramy. Nie ma już winnego Mikela, na boisku pojawił się Sturridge.

PRZERWA Chelsea nie oddała w pierwszej połowie ani jednego strzału na bramkę. Liverpool zasługuje na prowadzenie.

45. min. +2 Było trochę groźnie pod bramką gości, ale w końcu jest koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

44. min. Nieudana pułapka gospodarzy i dzięki fantastycznemu podaniu między pomocnikami Chelsea Suarez znalazł się na prawym skrzydle z Rodriguezem po drugiej stronie i tylko dwoma obrońcami. Biegł, biegł, zamiast podać zdecydował się w końcu uderzać i dzięki temu, że piłka odbiła się od obrońcy prawie padł gol.

42. min. Fatalne uderzenie Suareza z rzutu wolnego.

41. min. Suarez minął dwóch rywali i chciał mijać dalej. David Luiz bez trudu odebrał mu piłkę, ale zagubił się i za chwilę ją stracił. Suarez został podcięty bez skrupułów przez Luiza. Żółta kartka.

40. min. Teraz Lampard traci piłkę w środku pola. Ramires rewanżuje się Lucasowi faulem taktycznym. Gracz Liverpoolu jest wściekły.

37. min. Do ataków wzięła się Chelsea. Daleko im jednak do groźnych ataków.

33. min. GOL! 0:1! Maxi Rodriguez! Mikel traci piłkę na swojej połowie, naciskany przez Suareza, świetnie przejmuje ją Bellamy, który rusza w pole karne, odgrywa do Suareza, który zaraz zwraca mu piłkę, Bellamy jeszcze raz podaje więc nieco dalej, do Rodrigueza, który pakuje piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza.

32. min. Znowu bardzo groźnie pod bramką Chelsea, znowu obrońcy jakoś wybijają piłkę rywalom, którzy się tam przedostali.

30. min. Kolejna akcja pod bramką Chelsea, ale jeden z jej zawodników nie do końca wiedział, gdzie jest piłka i nie zdołał jej przejąć w polu karnym.

29. min. Suarez fatalnie pomylił się, próbując podać pod bramką rywali, Chelsea przejęła piłkę i Lucas zdecydował się na brzydki faul taktyczny na Ramiresie. Żółta kartka.

26. min. I znowu mamy kilka minut spowolnienia.

22. min. Strzelał sam Drogba. Przez moment wydawało się, że piłka trafiła do siatki, jednak po kilku sekundach stało się jasne, że futbolówka o kilkadziesiąt centymetrów minęła słupek bramki Liverpoolu i odbiła się od bandy w taki sposób, że zatrzepotała w siatce... za bramką. Było blisko.

20. min. Rzut wolny dla Chelsea z ok. 20 metrów. Agger nieprzepisowo zatrzymał Drogbę.

18. min. Adams pognał z piłką dobre kilkadziesiąt metrów. Nie próbował trudnego dryblingu - po prostu wysunął sobie futbolówkę i mijał kolejnych rywali. W końcu do piłki dopadł Suarez, jednak sędzia boczny podniósł chorągiewkę. Miał rację.

17. min. Przepychanka Luiza z Kuyta. Nie do końca wiadomo kto pierwszy złapał kogo za koszulkę, ale przez kilka dobrych sekund żaden z piłkarzy nie chciał puścić pierwszy.

14. min. Bardzo podobna akcja, tyle że tym razem podanie po takiej akcji mogło trafić do Bellamy'ego. Cech rzucił się pod nogi i był szybszy. Mecz znowu się rozkręca.

13. min. Bellamy fantastycznie oszukał rywali na prawej stronie i wbiegł w pole karne, zagrał mocno wzdłuż bramki, gdzie czekali jego koledzy, ale jeden z obrońców był szybszy i wybił piłkę obok bramki.

12. min. Chelsea kontynuuje ataki. Obi Mikel zdecydował się jednak na uderzenie z kilkudziesięciu metrów. Nikt się go nie obawiał, dopóki nie okazało się, że leci bardzo blisko bramki. Nieznacznie minęło poprzeczkę nieco przestraszonego Reiny.

11. min. Malouda wrzuca na dalszy słupek, z niezwykle ostrego kąta z pierwszej piłki uderza Mata, ale wychodzi z tego raczej podanie wzdłuż bramki. Drogba był jednak trochę za daleko.

10. min. Lucas ruszył z dryblingiem na bramkę Chelsea, ale został zatrzymany, gdy powtórnie próbował przejść drugiego z rywali.

7. min. Po szybkim początku piłkarze trochę uspokoili grę. Przed chwilą dopiero mieliśmy wrzutkę w pole karne Liverpoolu, ale była za mocna.

3. min. Świetne, techniczne podanie do Rodrigueza. Ściga się z Terrym, który dobrze go blokuje, a z bramki przed pole karne wybiega Cech i wybija piłkę.

2. min. Chelsea, a konkretnie Ivanović, od razu rzuca się do ataku. Udaje się jednak wybić piłkę Lucasowi z własnego pola karnego.

1. min. Gramy.

16:55 Jeden hit Premier League mamy już za sobą. Prowadzący w tabeli Manchester City gładko poradził sobie w sobotę z zajmującym trzecie miejsce Newcastle. Gospodarze wygrali 3:1. Teraz czas na kolejny wielki mecz. Do Londynu przyjechał Liverpool.