Stamford Bridge

Fulham

Odśwież
31
Chelsea powinna była wygrać ten mecz kilkoma bramkami, jednak fantastycznie spisywał się golkiper gości - David Stockdale. Wybronił on kilkanaście strzałów Didiera Drogby, Daniela Sturridge'a, Juana Maty, Fernando Torresa i innych.

Skapitulował tylko raz - tuż po wznowieniu drugiej połowy bardzo dobrze w polu karnym zachował się Torres, który odegrał do Maty. Hiszpan mocnym uderzeniem dał gospodarzom prowadzenie, jednak to nie wystarczyło do zdobycia kompletu punktów.

Remis dla Fulham uratował dziewięć minut później Clint Dempsey, który strzałem z najbliższej odległości wykończył fantastyczną akcję Briana Ruiza dośrodkowującego ze skrzydła.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

92. min. Stockdale ratuje Fulham!!! Atomowe uderzenie Drogby z wolnego, piłka zmierzała tuż pod poprzeczkę, ale bramkarz gości w ostatniej chwili wybija futbolówkę siatkarskim sposobem górnym

91. min. Fulham marnuje szansę na sprawienie prawdziwej sensacji!! Po kontrze doskonałą sytuację miał Kasami, ale uderzył zbyt słabo i prosto w Petra Cecha

89. min. Prawdziwe oblężenie bramki Fulham!!! Malouda uderze mocno zza pola karnego, piłka przełamuje dłonie bramkarza rywali, ale i tak wychodzi na róg!

88. min. Po chwili szczęścia próbuje Drogba, ale gimnastyczne uderzenie głową z pola karnego, cudem wybronione przez Stockdale'a

87. min. Znów Meireles o włos od zdobycia bramki. Wrzutka z boku, a strzał głową piłkarza Chelsea przechodzi tuż nad poprzeczką!

79. min. Doskonałe zagrania Meirelesa, ale wciąż bez zmiany rezultatu na Stamford Bridge! Portugalczyk dostał piłkę w pole karne, błyskawicznie się obrócił i oddał niesygnalizowany strzał. Piłka o centymetry mija bramkę gości

76. min. Daaaleki cross z głębi pola do Drogby, który jest sam w polu karnym rywali. Uderza z pierwszej piłki, ale Stockdale nie miał problemów ze złapaniem piłki

71. min. Trwa oblężenie bramki Fulham, które umiejętnie się broni. Tymczasem siłę ognia gospodarzy ma wzmocnić Didier Drogba, który zmienia Sturridge'a

65. min. Chelsea o krok od zdobycia gola. Z prawej strony wrzuca Sturridge, piłkę przedłuża Terry, a sam przed bramką znajduje się Malouda. Francuz strzela z bliska, ale bramkarz Fulham instynktownie broni

56. min. Fulham wyrównuje!!! Fantastyczna akcja Briana Ruiza na skrzydle, który jednym zwodem zmylił obrońcę, po czym płasko zacentrował pod bramkę. Tam już czaił się Clint Dempsey i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!!

52. min. Rzut rożny dla Chelsea, po którym do strzału składa się Terry. Gdyby nie interweniujący obrońca, kapitan gospodarzy miałby spore szanse, żeby trafić do bramki.

47. min. Fantastyczny początek drugiej połowy dla Chelsea!!! Torres dostaje piłkę w polu karnym, obraca się przyjmując ją w powietrzu i wystawia idealnie do czającego się tuż obok Maty. Hiszpanowi nie pozostało już nic innego jak trafić w światło bramki. Gol dla gospodarzy!

46. min. Rozpoczyna się druga część spotkania, oba zespoły bez zmian

I połowa:

46. min. Koniec pierwszej połowy, która nie wzbudziła niestety zbyt wielkich emocji

45. min. Trochę rozpaczliwy strzał Sturridge'a z prawego skrzydła, ale piłka uderzona bardzo niecelnie

43. min. Dośrodkowanie z lewego skrzydła w wykonaniu Fulham, Dembele w środku pola karnego strzela głową, ale zbyt słabo by zaskoczyć Cecha

40. min. Szansę na otwarcie wyniku miał Ashley Cole, ale jego strzał zablokowany przez obrońcę rywali

31. min. Kolejne świetne dośrodkowanie Bosingwy z prawej strony - Romeu bliski zamknięcia akcji, ale obrońca w ostatniej chwili wybija na róg

26. min. Moussa Dembele ładnie mija obrońcę przed polem karnym i oddaje płaski strzał na bramkę. Mimo, że nie uderzył zbyt mocno, to piłka mija słupek o zaledwie metr...

17. min. Trwa oblężenie bramki Fulham - tym razem Sturridge próbował szczęścia z dystansu po podaniu Torresa, ale nieznacznie chybia

16. min. Fantastyczna akcja Torresa!! Piłka wrzucona z głębi pola, Hiszpan przyjmuje ją w pełnym biegu i uderza z powietrza. Mimo, że strzelał z kilku metrów, to trafił prosto w bramkarza i nie ma gola!!

15. min. Obie drużyny grają idealnie angielski futbol - same dośrodkowanie, tym razem po jednym z nich wyśmienitą szansę ma Fulham. Orlando Sa strzela głową z najbliższej odległości, ale przenosi piłkę nad poprzeczką

13. min. Kolejny atak Chelsea i znów wrzutka z lewego skrzydła - obrońca mija się z piłką, a akcję zamyka Juan Mata. Hiszpan mimo, że miał dobrą pozycję to nieczysto trafił z powietrza i zmarnował dobrą okazję

9. min. Kąśliwy strzał Dempseya z dalszej odległości. Piłka skozłowała jeszcze przed Cechem, który zdołał ją jednak wybić na rzut rożny

6. min. Ostre dośrodkowanie z prawej strony w wykonaniu Chelsea, ale Torres zastopowany w polu karnym przez Senderosa

3. min. Wrzutka w pole karne w wykonaniu Torresa, ale Stockdale pewnie chwyta piłkę

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami - Chelsea spokojnie przyjmuje na swojej połowie pierwsze ataki rywali

13:59 Piłkarze obu drużyn już na boisku, w Londynie piękna pogoda, a trybuny Stamford Bridge - mimo świąt - wypełnione do ostatniego miejsca