(50)

Liczba oddanych głosów: 149

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Stare grzechy Arsenalu, czyli niech mówią o "wojence"

Jak na zapowiedzi Arsene'a Wengera o próbie zrewanżowania się Chelsea za zeszłoroczną porażkę sześcioma golami, Arsenal tylko potwierdził, że z wygrywaniem z czołówką ligi nadal ma olbrzymi problem. W porażce 0:2 na Stamford Bridge (gole strzelali Eden Hazard - z karnego - i Diego Costa) nie pomógł nawet bojowy nastrój Francuza

• KONIEC

Chelsea (jak i każdy inny z topowych rywali w ostatnim czasie) znów poza zasięgiem Arsenalu. "Kanonierzy" nie potrafili znaleźć odpowiedzi na dobrze grającą Chelsea, która choć nie miała w tym meczu przesadnej inicjatywy, to ani przez chwilę nie straciła kontroli nad wydarzeniami na boisku. "The Blues" wygrywając umacniają się na szczycie tabeli i na tę chwilę nie mają sobie równych w walce o mistrzostwo Anglii.

• 90. min. + 2

Ostatnia szarża Chelsea, Costa nie bardzo wie, co zrobić z piłką, ale sędzia wybawia go z kłopotu gwiżdżąc po raz ostatni.

Ależ piłkę dostał Diego Costa na piątym metrze przed bramką Szczęsnego, który mógł tylko patrzeć na to, czy Hiszpan wpakuje futbolówkę do pustej siatki, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• 89. min.

Chelsea jest już tak pewna swego, że biegnie ostrym kłusem na bramkę Cecha, Arsenal próbuje to wykorzystać, ale nie bardzo mu to wychodzi. Jakieś nieporadne podania pod polem karnym Cecha, ale nagle okazuje się, że w tym szaleństwie może być metoda, ładny przerzut, przy piłce Podolski i przez chwilę zrobiło się naprawdę groźnie. Ale tylko przez chwilę, Chelsea wychodzi z kontrą, a Wellbeck spóźnia się z interwencją, podcina Fabregasa i inkasuje bardzo słuszną i bardzo głupią żółtą kartkę.

• 87. min.

Kolejna zmiana w ekipie Jose Mourinho. Oscar opuszcza boisko, a zastępuje go Willian.

• 85. min.

Oscar dostaje żółtą kartkę.

• 84. min.

Bardzo ładnie rozpędza się Gibbs i wychodzi z tego rzut rożny. Wrzuca Oezil, Mertesacker zablokowany, Oezil próbuje jeszcze, ale nic mu w tym meczu nie wychodzi. Po chwili jeszcze jedna próba Arsenalu, tym razem prawą stroną, ale Chambers zatrzymany przez Obi Mikela, a Hazard bierze się za rozgrywanie.

• 82. min.

Wilshere schodzi z boiska, a zastępuje go Tomas Rosicky. Wenger wygląda jednak na zrezygnowanego i chyba sam nie wierzy, że ta zmiana przesądzi o wyniku spotkania...

• 79. min.

Odpowiedź Arsenalu szybka, ale nieskuteczna. Najpierw Oxlade-Chamberlain podaje prostopadle w pole karne, potem Wilshere strzela z dystansu - wszystko na nic. Za chwilę jeszcze jedna próba, ale za daleko wypuszczona piłka pada łupem Cecha, I Chelsea może sobie spokojniutko kontrolować grę.

• 78. min.

Popisowy numer Chelsea Londyn, długie zagranie Fabregasa ze środka boiska, Costa w sytuacji oko w oko ze Szczęsnym przelobowuje Polaka i Arsenal chyba już nie wywiezie punktów ze Stamford Bridge.

• GOOOOOOL

78. min.

Diego Costa podwyższa na 2:0!

• 75. min.

Diego Costa urywa się samodzielnie skrzydłem, oszukuje trzech rywali w polu karnym, podaje sprytnie do Hazarda, który idealnie wchodzi w tempo, ale piłkę przenosi nad poprzeczką.

• 73. min.

Arsenal utknął w środku boiska nie mogąc skonstruować jakiegokolwiek ataku. Chelsea postanowiła tym razem postawić autobus znacznie wyżej niż zwykle i zabija wszelkie próby "Kanonierów" już w zalążku. Chambers tym samym zmuszony do próby z dystansu, ale piłka przelatuje (bardzo) wysoko nad bramką.

• 69. min.

Podwójna zmiana, jedna w Chelsea: Schurrle schodzi, Obi Mikel wchodzi, i jedna w Arsenalu: schodzi Cazorla, wchodzi Oxlad-Chamberlain.

• 69. min.

Oscar ładnie znalazł Hazarda, ten chciał zejść do środka i poszukać pozycji do strzału, ale w ładnym stylu zatrzymał go Koscielny. Arsenal odpowiada strzałem z dystansu Cazorli, który trafia w... plecy jednego z obrońców gospodarzy.

• 63. min.

Ładna, szybka akcja Arsenalu, Wilshere z Wellbeckiem, ale Wellbeck stoi plecami do bramki, jeszcze piłka do Flaminiego, ale jego strzał przepięknie zablokowany przez Fabregasa.

• 64. min.

Welbeck ładnie wycofał przed pole karne do Wilshere'a, ten huknął z dystansu, ale piłka odbiła się od ręki Fabregasa i wyleciała na rzut rożny. Karnego nie było, bo piłkarz "The Blues" nie miał czasu by zareagować. Piłka z rogu wybita jednak w taki sposób, że Chelsea wyprowadza (fatalną) kontrę.

• 60. min.

Świetne zagranie Schurrlego z Ivanoviciem, błyskotliwe podanie w pole karne, tylko trochę niedokładne, ale piłka wędruje jeszcze na skrzydło do Oscara, ten wrzuca ją z powrotem w szesnastkę, ale potem sam fauluje i Arsenal wychodzi z kontrą.

• 59. min.

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale Wojciech Szczęsny bardzo pewnie wyłapał piłkę. Po chwili Chelsea ponawia jednak akcje, Matić dogrywa do Schurrle, ten szuka możliwości dośrodkowania, ale na darmo. Szczelnie bronią "Kanonierzy".

• 56. min.

Kopanina w środku pola, gdy więc Fabregas posyła długą piłkę w pole karne z pominięciem dużej ilości na raz soób i formacji trybuny unoszą się westchnieniem ekscytacji... a potem rozczarowania, bo nic z tego nie wynika. Chelsea posiada piłkę i tak zwaną optyczną przewagę, o wreszcie coś zaczęło się dziać, akcję zaczyna ładnym podaniem Costa, skrzydłem biegnie Hazard i kończy bardzo ładnym strzało-dośrodkowaniem, który tylko muśnięcie Flaminiego wyprowadza na słupek.