Stamford Bridge

Arsenal

Wi�cej o wydarzeniu

Liga angielska. Van Persie nazistą? Bzdura

- To całkowicie niedorzeczne. Te sugestie są obraźliwe i absolutnie absurdalne - pisze na swym Twitterze Robin van Persie. W ten sposób kapitan Arsenalu Londyn odpowiada na teksty angielskich tabloidów. Po sobotnim meczu ?Kanonierów? z Chelsea (5:3) brukowce twierdziły, że po zdobyciu jednej z bramek zawodnik wykonał w stronę kibiców nazistowski salut.

Premier League. Kapitan Robin rozstrzelał Chelsea

Od dziecka Robin van Persie słyszał, że wyrośnie na wielkiego piłkarza, ale nikt nie spodziewał się, że niesforny Holender może zostać także przywódcą Arsenalu. W sobotę strzelił trzy gole, a jego drużyna pokonała Chelsea 5:3

Szczęsny na Twitterze: Nie wiem dlaczego zostałem na boisku

Wojciech Szczęsny skomentował na swoim Twitterze sytuację z sobotniego meczu Arsenalu z Chelsea, gdy sfaulował Ashley'a Cole'a. ?Nie wiem dlaczego zostałem na boisku, jednak CO TO BYŁ ZA MECZ!!!? - napisał polski bramkarz po zwycięstwie 5:3 w derbach Londynu.

Odśwież
59
Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv »

Takiego tempa od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty nie spodziewali się chyba najwięksi entuzjaści Premier League. Derby Londynu prawie zawsze przynosiły ogromne emocje, ale tym razem wydawało się, że będą bardziej jednostronne niż zwykle, bo Chelsea gra w tym sezonie dobrze, a Arsenal dopiero z dołka wychodzi. Po tym meczu można chyba zaryzykować stwierdzenie, że podopieczni Arsene'a Wengera z tego dołka wybiegli.

Zagrali z pasją, polotem, tak jak "stary" Arsenal, którego styl porównuje się do Barcelony. A łatwo nie mieli, bo Chelsea grała równie dobrze. Zaczęło się od trafienia Lamparda, który w 14. minucie pokonał głową Szczęsnego. Na jego trafienie odpowiedział niezwykle skuteczny ostatnio Van Persie, ale jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie.

Arsenal broni nie złożył, bo już dziesięć minut po przerwie prowadził - błędy Cecha wykorzystali Santos i Walcott. Chelsea długo biła głową w dobrze ustawiony mur "Kanonierów", ale wreszcie Mata znalazł na niego sposób - strzał był mocny, ale wydaje się, że Wojciech Szczęsny trochę spóźnił się z interwencją.

Dużo prościej ocenić sytuację z 85. minuty - fatalny błąd obrony Chelsea wykorzystał Van Persie i pokonał Cecha w sytuacji sam na sam. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, byli blisko po złym piąstkowaniu Szczęsnego, ale zamiast wyrównać, nadziali się na zabójczą kontrę, którą potężnym strzałem zakończył Van Persie, kompletując w ten sposób hat-tricka.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +5 Koniec tego wspaniałego meczu!

90. min. +4 Chelsea już nie wierzy.

90. min. +2 GOL dla Arsenalu! Znowu Van Persie! Kontratak Arsenalu, atak pięciu na dwóch, podanie do Holendra, który potężnie i z niesamowitą rotacją strzelił na bramkę Cecha z lewej strony pola karnego. Bramkarz Chelsea kompletnie nie wiedział, jak obronić to uderzenie i skapitulował po raz piąty.

90. min. +1 Dośrodkowanie, Szczęsny wypiąstkował wprost pod nogi rywala, ale obrońcy zdołali zablokować strzał.

90. min. Będzie rzut wolny dla Chelsea - z bardzo daleka, ale można dośrodkować.

89. min. Chelsea rzuciła się do odrabiania strat, ale idzie jej ciężko. Arsenal dobrze się broni.

85. min. GOL dla Arsenalu! Cóż za błąd Chelsea! Malouda podał do tyłu tak mocno, że Terry nie sięgnął piłki, przewrócił się, a zza jego pleców wybiegł Van Persie, znalazł się w sytuacji sam na sam, z wielkim spokojem ograł Cecha i strzelił do pustej bramki.

80. min. GOL dla Chelsea! Mata zdecydował się na strzał lewą nogą zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od nogi Songa i poleciała w prawy róg bramki Szczęsnego - Polak wyciągnął się jak długi, ale piłki nie sięgnął. Był lekko zasłonięty.

78. min. Stracie Ivanovicia i Van Persiego, które przerwać musiał sędzia i ukarać krewkich graczy żółtymi kartkami.

77. min. Chelsea wywalczyła rzut rożny.

74. min. Krótka gra Arsenalu pod polem karnym Chelsea, podanie do Van Persiego, który niedokładnie przyjął piłkę i musiał oddawać ją koledze - wyszło z tego dobre zagranie, ale Ramsey przestrzelił.

72. min. Lukaku zmienił Ramiresa.

70. min. Sporo walki, strać w środku pola.

67. min. Stracie Torresa i Koscielnego, wygrane przez obrońcę Arsenalu.

66. min. Okres przewagi Arsenalu, który potrafi długo utrzymać się na połowie gospodarzy.

64. min. Kapitalny jest ten mecz.

61. min. I kontra Arsenalu, która zatrzymała się dopiero na Cechu.

60. min. Rzut wolny dla Chelsea i znów groźnie - Lampard mocno dośrodkował, ale Szczęsny dobrze wypiąstkował.

58. min. Chelsea rusza po bramkę wyrównującą.

55. min. GOL dla Arsenal! Po szybko rozegranym rzucie wolnym Walcott wdał się w drybling, jakimś cudem wyłuskał piłkę trzem rywalom, którzy myśleli, że akcja jest już skończona, wyszedł sam na sam i znów strzałem w krótki róg pokonał Cecha!

51. min. Strzał z wolnego Lamparda i dobra interwencja Szczęsnego.

50. min. Miał szczęście Szczęsny! Cole przerzucił piłkę nad wychodzącym przed pole karnym Polakiem, który sfaulował mijającego go rywala. Sędzia był łaskawy - pokazał tylko żółtą kartkę bramkarzowi Arsenalu.

49. min. GOL dla Arsenalu! Song wypuszcza lewą stroną Santosa, który precyzyjnym strzałem w krótki róg pokonuje Cecha! Remis!

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Sędzia kończy pierwszą połowę.

45. min. GOL dla Chelsea! Lampard dośrodkowuje, Terry przedziera się między obrońcami i prawą nogą pakuje piłkę do siatki obok bezradnego Szczęsnego.

45. min. Cole wywalczył rzut rożny.

40. min. Van Persie strzelał z rzutu wolnego z 30 metrów i przestrzelił o dobry metr.

39. min. Piłka w bramce Szczęsnego, ale napastnik na spalonym. Powtórki pokazały, że sędzia się nie pomylił.

36. min. GOL dla Arsenalu! Świetna akcja Arsenalu! Ramsey między dwóch obrońców do Gervinho, który znalazł się sam na sam z Cechem i nie zdecydował się na strzał, a na podanie do jeszcze lepiej ustawionego Van Persiego. Holender nie mógł się pomylić, strzelał na pustą bramkę.

35. min. Bosingwa podłączył się pod akcję ofensywną, dośrodkował mocno i płasko w pole karne, ale Szczęsny był na posterunku.

32. min. Ładna dwójkowa akcja Van Persie - Walcott zakończyła się kiepskim dośrodkowaniem tego drugiego.

31. min. Teraz Chelsea spokojnie buduje atak pozycyjny. Widać przewagę gospodarzy szczególnie w drugiej linii.

29. min. Sturridge dostał kapitalne podanie od Lamparda, znalazł się sam na sam ze Szczęsnym, ale fatalnie przestrzelił.

28. min. Arsenal próbuje - raz ziemią, raz górą - ale od kilkunastu minut nie potrafi sobie stworzyć sytuacji strzeleckiej.

26. min. Cole strzela z dystansu, ale wprost w Szczęsnego.

25. min. Arsenal próbuje długą piłką oszukać obronę Chelsea. Może jest to jakiś pomysł, bo na razie gra po ziemi gościom nie wychodzi, nie mogą przedrzeć się przez szczelne zasieki rywali.

23. min. Teraz dobra gra w obronie z obu stron, zawodnicy mają problem z przedostaniem się pod bramkę rywali.

20. min. Za nami 20 minut - oglądamy niesamowicie intensywny i ciekawy mecz.

18. min. Van Persie świetnie wyszedł na pozycję, ale długą piłkę przyjął tak, że musiał cofnąć się o metr i tym samym dał się dogonić obrońcom.

16. min. Chelsea próbuje pójść za ciosem.

14. min. GOL dla Chelsea! Idealne krzyżowe podanie na prawą stronę do Maty, który zwiódł obrońcę i lewą nogą dośrodkował na głowę Lamparda. Pomocnik świetnie się złożył i trafił z siedmiu metrów tuż przy słupku bramki Szczęsnego. Polak bez szans.

13. min. Chwilę później przestrzelił Van Persie.

12. min. Jak on to zmarnował?! Super szybką kontrę Arsenalu Walcott zakończył kapitalnym podaniem do Gervinho, który nie trafił w bramkę rywali z siedmiu metrów...

11. min. Rzut wolny dla Chelsea - Lampard trafia w mur.

10. min. Chelsea trochę odpuściła, pozwala rywalom złapać oddech.

8. min. Na razie pewnie grają tylko środkowi obrońcy Arsenalu, skrzydłowi są ciągle oszukiwani przez rywali.

6. min. Chelsea przeważa.

5. min. I pierwsza interwencja Szczęsnego, który wyłapał podanie do Torresa. Inna sprawa, że Sturridge miał mnóstwo czasu, żeby zagrać dokładniej i z tej akcji powinien być gol.

4. min. Znów Cole z lewej strony pola karnego, znów płaskie podanie w pole karne i znów lepsi obrońcy Arsenalu.

3. min. Arsenal nie zamierza chować się za podwójną gardą! Goście odważnie wchodzą na połowę Chelsea, próbują penetrujących podań.

2. min. Świetna okazja Chelsea! Terry podał kapitalnie do Cola, ten zagrał z narożnika pola karnego piłkę po ziemi do Torresa, ale Hiszpana w ostatniej chwili uprzedził Koscielny.

1. min. Zaczęli!

Przed meczem:

- Dwa najbliższe mecze będą dla nas bardzo znaczące. Musimy iść krok po kroku. Jedyna droga do sukcesu to skoncentrowanie się na jakości gry. Jeśli zaprezentujemy się dobrze, będziemy mieli szansę na zwycięstwo - powiedział trener Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego, Arsene Wenger. Czytaj więcej o meczu.