Villa Park

Arsenal

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Szczęsny jak Van Persie

Kolejny raz dobre noty za występ w Premier League zebrał Wojciech Szczęsny. Arsenal pokonał na wyjeździe Aston Villę 2:1, a Polak pomógł drużynie w zdobyciu trzech punktów. Serwis goal.com ocenił jego grę na 7/10 - w ekipie z Emirates Stadium nikt nie zasłużył na wyższą notę.

Odśwież
48
Po meczu:

W 6. minucie groźnie było pod bramką Szczęsnego. Dośrodkował N"Zogbia, głową uderzył Agbonlahor, ale polski bramkarz świetnie obronił. W 17. minucie było 0:1. Rzut karny podyktowany za faul na Walcottcie wykorzystał Van Persie.To był 34. gol Van Persiego w tym roku w 33. meczu Premier League.

W 53. minucie Aston Villa wyrównała. Błąd Vermaelena, piłkę przejął Albrighton, mijnął jeszcze Mertesackera, który również niepewnie interweniował i w sytuacji sam na sam pokonał Szczęsnego. Gol Albrightona był golem numer 20 tys. w historii angielskiej Premier League, która powstała w 1992 roku. Chwilę później po drugiej stronie boiska strzał Mertesackera świetnie obronił Guzan. Z czasem przewaga Arsenalu była coraz większa. Przyniosło to rezultat w 87. minucie.Po dośrodkowania z rzutu rożnego strzałem głową Guzana pokonał Benayoun.

90. min. +5 Koniec meczu!

90. min. +4 Druga żółta kartka dla Huttona. Aston Villa kończy w "10".

90. min. Sędzia dolicza cztery minuty.

87. min. Gol dla Arsenalu! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową Guzana pokonuje Benayoun.

85. min. Arsenal zamknął Aston Villę we własnym polu karnym. Rosicky uderzał z 12. metrów, jeden z obrońców ofiarnym wślizgiem zablokował to uderzenie.

81. min. Podwójna zmiana. Arszawin za Gervinho i Benayoun za Ramseya.

79. min. Żółta kartka dla Van Persiego za symulowanie.

77. min. Gol Albrightona był golem numer 20 tys. w historii angielskiej Premier League, która powstała w 1992 roku.

75. min. Dośrodkowanie Aston Villi, piłka zmierza na głowę Clarka, w ostatniej chwili piąstkuje Szczęsny.

74. min. Kilka z rzędu nic nie przynoszących rzutów rożnych dla Arsenalu.

70. min. Bannan z 30. metrów. Piłkę zabierają kibice.

68. min. Inicjatywę próbuje przejąć Arsenal, ale gra bardzo niedokładnie.

66. min. Na boisku Rosicky, schodzi Frimpong.

63. min. Petrow ładnie do Clarka, ale piłka po jego dośrodkowaniu wychodzi za linię końcową.

60. min. Warto odnotować, że Van Persie swoim golem wyrównał rekord Thierry'ego Henry w liczbie strzelonych goli w jednym roku dla Arsenalu.

58. min. Clarke uderzył z 25 metrów, wysoko nad poprzeczką. Szczęsny nie był zagrożony.

55. min. I mogło być 1:2. Mertesacker znalazł się w polu karnym, uderzył mocno, ale Guzan świetnie broni!

53. min. Gol dla Aston Villi! Błąd Vermaelena, piłkę przejmuje Albrighton, mija jeszcze Mertesackera, który również niepewnie interweniował i w sytuacji sam na sam pokonuje Szczęsnego.

51. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Mertesacker nieczysto uderza i Guzan nie ma problemów ze złapaniem piłki.

49. min. Druga połowa zaczyna się tak jak pierwsza. Od ataków Aston Villi.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa:

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Doliczono dwie minuty.

45. min. +1 Bannan uderza z rzutu wolnego, minimalnie nad poprzeczką.

45. min. Zmiana w Aston Villi. Ireland schodzi, za niego Bannan.

44. min. N'Zogbia najpierw minął Coquelina, potem został sfaulowany przez Mertesackera. Żółta kartka dla Niemca.

41. min. Gospodarze uparcie atakują prawym skrzydłem. Tym razem dośrodkowanie wyłapał bez problemów Szczęsny.

38. min. Kolejne dośrodkowanie Aston Villi, ale Ireland nie opanował piłki w polu karnym.

35. min. Gervinho minął trzech rywali, zatrzymał się na czwartym na linii pola karnego.

33. min. Van Persie świetnie trącił piłkę końcem buta do Ramseya, ten wychodził sam na sam, mógł podawać na prawo do Walcotta, ale uderzył sprzed pola karnego i zrobił to niecelnie. Piłka przeleciała nad bramką.

31. min. Agbonlahor na spalonym.

28. min. Coquelin nie radzi sobie z N'Zogbią. Teraz spóźniony wślizg i zasłużona żółta kartka.

26. min. N'Zogbia pięknie minął Coquelina, któremu przepuścił piłkę między nogami, ale dośrodkował zdecydowanie za mocno.

25. min. Petrow potężnie z rzutu wolnego, piłka odbija się od jednego z obrońców i wychodzi na rzut rożny. Z kornera nic nie wynika.

23. min. Albrighton groźnie dośrodkował z prawej strony po ziemie, Ireland był bardzo bliski przecięcia tego podania, ale ostatecznie piłka ląduje w rękach Szczęsnego.

20. min. Van Persie świetnie prostopadle do Gervinho, ten wychodził sam na sam, ale szybszy był Guzan.

18. min. To był 34. gol Van Persiego w tym roku w 33. meczu Premier League.

17. min. Van Persie pod poprzeczkę!

16. min. Karny dla Arsenalu! Faulowany Walcott.

14. min. Zryw Arsenalu, ale Gervinho pogubił się w dryblingu.

11. min. W świetnej sytuacji Agbonlahor w czystej sytuacji siedem metrów od bramki, Ramsey w ostatniej chwili blokuje.

9. min. Od początku to gospodarze przeważają.

6. min. Groźnie pod bramką Szczęsnego. Dośrodkowanie N"Zogbii, głową uderza Agbonlahor, ale Szczęsny świetnie broni!

3. min. Warnock zaatakował Walcotta i sam przy tym ucierpiał. Arsene Wenger nie może uwierzyć, że w tej sytuacji sędzia nie podyktował rzutu wolnego.

1. min. Początek meczu!

Przed meczem:

W poprzedniej kolejce Arsenal przegrał na wyjeździe 0:1 z Manchesterem City i teraz chętnie przygarnąłby trzy punkty. W podobnej sytuacji jest Aston Villa, która uległa u siebie 0:2 Liverpoolowi.