Wigan

Komentarze (4)
  • kamil4175

Oceniono 30 razy 12

2:0 u siebie jest możliwe ,ale Arsenal musi uważać żeby nie skończyło się jak wigan-manu ;)

• sztabka557

Oceniono 2 razy 2

jeee mój ulubiony klub się utrzyma

• yrevax

Oceniono 28 razy -4

Wigan przegra 0-2.Wszystkie gole Van persiego!

Odśwież
70
Wigan znajduje się ostatnio w znakomitej formie, ale nikt nie spodziewał się, że po ośmiu minutach będzie prowadzić na Emirates 2:0 - a tak właśnie się stało. Arsenal od początku przeważał, ale pech i brak koncentracji sprawił, że w ciągu kilkudziesięciu sekund stracił dwa gole, których nie zdążył już odrobić.

Po kilku minutach od pierwszego gwizdka kontuzji przy próbie dośrodkowania piłki doznał Mikel Arteta. Hiszpan podszedł do ławki rezerwowych, a po chwili wrócił na boisko. Arsenal miał rzut rożny, ale Arteta znów odwrócił się do ławki, sygnalizując, że nie jest w stanie kontynuować gry. Wtedy dołączył do niego Yossi Benayoun, który również zupełnie stracił koncentrację.

Arteta i Benayoun stanęli w miejscu, a w międzyczasie Wigan udało się przejąć piłkę. Jordi Gomez i Franco Di Santo wybiegli zza pleców Artety i Benayouna, przebiegli pół boiska i zdobyli bramkę z kontrataku. Benayoun gonił sprintem za Di Santo, ale nie udało mu się zatrzymać napastnika Wigan przez trafieniem do siatki bezradnego Wojciecha Szczęsnego.

Kanonierzy byli w szoku i chwilę później stracili kolejnego gola. Fenomenalnym dryblingiem na lewym skrzydle popisał się Victor Moses, który minął Bacary'ego Sagnę i mocno podał w pole karne. Tam po małym zamieszaniu piłka trafiła do Gomeza, który podwyższył na 2:0.

Arsenal szybko strzelił kontaktowego gola za sprawą Thomasa Vermaelena i miał ogromną przewagę, ale nie potrafił stworzyć sobie wielu sytuacji, a jeśli już przedostawał się pod bramkę, to fantastycznie spisywał się w niej Ali Al Habsi. Wigan udało się przetrwać do końca pierwszej połowy, a w drugiej goście byli dla Kanonierów równym rywalem i mieli nawet kilka szans na zdobycie kolejnej bramki. The Latics zagrali twardo i konsekwentnie, dzięki czemu udało im się całkowicie zneutralizować Robina van Persiego oraz Theo Walcotta, którzy byli w ostatnich tygodniach najgroźniejszymi działami Kanonierów. Dla gości jest to w pełni zasłużone zwycięstwo.

Porażka Arsenalu oznacza, że Kanonierzy mają pięć punktów przewagi nad Tottenhamem i Newcastle z miejsc 4-5 oraz o jedno spotkanie więcej. Z kolei Wigan może powoli otwierać szampana. Podopieczni Roberto Martineza są już pięć punktów nad strefą spadkową i byliby praktycznie pewni utrzymania, gdyby nie fakt, że osiemnasty Bolton ma do nadrobienia dwie kolejki.

W sobotę Arsenal spotka się na Emirates z Chelsea w meczu, który jest kluczowy dla walki o miejsce w pierwszej czwórce. Relacja na żywo od 13:45 w Sport.pl.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

II połowa:

90. min. +6 Koniec meczu!

90. min. +5 Żółta kartka dla McArthura.

90. min. +4 Arsenal powinien nacierać, a to Wigan ma lepsze okazje! Diame świetnie minął Santosa, ale strzał zupełnie mu nie wyszedł.

90. min. +2 Żółta kartka dla Al Habsiego za grę na czas, Wenger jest wściekły.

90. min. +1 Pięć minut doliczonego czasu, Arsenal nie potrafi przycisnąć rywala.

86. min. Zmiana w Wigan, Mohamed Diame za Gomeza.

85. min. Walcott uciekał Figueroi i wyszedłby sam na sam z Al Habsim, ale rywal popchnął go na ziemię, a sędzia z jakiegoś powodu nie dyktuje rzutu wolnego!

77. min. Al Habsi nie trafił w piłkę przy próbie piąstkowania, na szczęście dla Wigan obyło się bez konsekwencji.

76. min. Zmiana w Wigan, Conor Sammon za Di Santo.

74. min. Oxlade-Chamberlain zmienia Djourou, a więc skrzydłowy za stopera!

72. min. Song podciął McCarthy'ego i zobaczył żółtą kartkę.

71. min. Do wejścia szykuje się Alex Oxlade-Chamberlain, wrzawa na trybunach.

67. min. Strzały: Arsenal 15, Wigan 9. Celne: Arsenal 4, Wigan 5.

63. min. Obaj piłkarze wracają na boisko, obyło się bez rozcięć głowy.

62. min. Di Santo i Sagna mocno zderzyli się głowami, obaj leżą na murawie i są opatrywani przez klubowych lekarzy.

61. min. Zmiana w Arsenalu - Gervinho za Benayouna.

60. min. Żółta kartka dla Caldwella za brzydki faul od tyłu.

58. min. Wigan powinno prowadzić 3:1! Moses wyszedł sam na sam ze Szczęsnym po błędzie Santosa i Djourou, ale uderzył zbyt wcześnie i prawie wprost w Polaka!

58. min. Arsenal wreszcie wypracował sobie okazję. Rosicky wypuścił Van Persiego, a ten zagrał mocno wzdłuż bramki. Santos uderzył z pierwszej piłki i nie trafił w bramkę, tuż za nim czekał Vermaelen, który musiałby tylko przyłożyć nogę!

57. min. W drużynie Wengera rośnie zniecierpliwienie, coraz więcej niedokładności, niecelnych podań...

53. min. Groźnie w polu karnym Kanonierów! Moses wyprzedził Sagnę, ściął do środka i uderzył na bramkę Szczęsnego, ale Polak popisał się dobrym refleksem.

51. min. Arsenal od początku ma ogromną przewagę, ale Wigan szczelnie się zabarykadowało.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

I połowa:

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy! Po golu Vermaelena wydawało się, że wyrównanie i kolejne bramki Arsenalu są kwestią czasu, ale Wigan gra naprawdę mądrze i zasługuje na dobry wynik.

45. min. +2 Walcott wychodził sam na sam, ale Song podał mu zdecydowanie za mocno.

45. min. +1 Trzy minuty doliczonego czasu.

44. min. Niecelny strzał Van Persiego z rzutu rożnego, Arsenal chyba nie zdąży wyrównać przed przerwą.

39. min. Wigan miało szansę na kolejnego gola! Figueroa przeprowadził świetny rajd, przedostał się na przedsionek pola karnego i oddał piłkę Mosesowi, a ten dograł na prawe skrzydło. Stamtąd jeden z graczy Wigan posłał mocne, płaskie dośrodkowanie, po którym piłka trafiłaby pod nogi stojącego przed bramką Di Santo, gdyby nie desperacka interwencja Djourou!

36. min. Rosicky wdarł się w pole karne, dobiegł do linii końcowej i próbował dośrodkować pod bramkę Al Habsiego, ale piłka wylądowała na górnej siatce.

34. min. Sagna ukarany żółtą kartką za powalenie Mosesa.

32. min. Groźny drybling Santosa w polu karnym, Brazylijczyk minął obrońcę i miał pozycję do strzału, ale uderzył zbyt niecelnie.

30. min. Rosicky znów bajecznie w środku pola, tym razem świetnie obrócił się z piłką i posłał podanie do wychodzącego na czystą pozycję Santosa, ale świetnie przeczytał to Al Habsi, który szybko wyszedł z bramki i zatrzymał akcję. Na razie Rosicky jest gwiazdą meczu!

29. min. Rosicky pada w polu karnym po starciu z McCarthym. Emirates domaga się karnego, ale nie ma mowy o faulu, gracz Wigan trafił w piłkę.

26. min. Błąd McCarthy'ego, który podał do Rosicky'ego w środku pola i dał Arsenalowi świetną szansę na gola. Rosicky podał do Van Persiego, od razu otrzymał podanie zwrotne i zdecydował się na strzał, ale źle trafił w piłkę i uderzył wysoko nad bramką.

25. min. McCarthy potrzebował pomocy lekarzy, Wigan wreszcie dostało chwilę na oddech...

24. min. Djourou prawie wyrównał na 2:2! Uderzył minimalnie niecelnie, piłka przeleciała kilkanaście centymetrów obok słupka!

23. min. Van Persie, bomba zza pola karnego! Piłka leciała praktycznie w środek bramki, ale była uderzona tak mocno, że Al Habsi i tak miał problemy i musiał ratować się wybiciem na rzut rożny!

21. min. Rosicky znakomicie dziś podaje, musiał w końcu zaliczyć asystę! Tym razem zagrał do Vermaelena, który uderzył głową w róg bramki i nie dał szans Al Habsiemu!

21. min. GOL! Arsenal zdobywa kontaktową bramkę!

19. min. Posiadanie piłki: Arsenal 64% Wigan 36%

18. min. Kolejne dobre dogranie Rosicky'ego, tym razem wypuścił Santosa, ale strzał Brazylijczyka został zablokowany przez jednego z obrońców.

16. min. Kapitalna parada Al Habsiego, znów zatrzymał Benayouna! Idealne dośrodkowanie Rosicky'ego i idealna główka Benayouna - piłka zmierzała w okienko bramki Wigan, ale Al Habsi w jakiś sposób przeniósł ją nad poprzeczkę!

15. min. Świetne zagranie Rosicky'ego do Van Persiego, ale Holender nie zdołał odpowiednio zgasić piłki klatką piersiową i jedyne, co wywalczył to rzut rożny.

10. min. Szalona radość dwustu kibiców Wigan, którzy przyjechali dziś na Emirates. Zdezorientowany Wenger chodzi obok ławki rezerwowych... Całe Emirates jest w szoku.

9. min. Aaron Ramsey zmienia kontuzjowanego Artetę, fatalny początek dla Arsenalu!

8. min. Obrońcy Arsenalu i Szczęsny nie poradzili sobie z mocnym dograniem Mosesa z lewego skrzydła, a do piłki w polu bramkowym dopadł Gomez, który podwyższa na 2:0! Szczęsny mógł lepiej zachować się przy tym golu!

8. min. GOL! Wigan prowadzi 2:0, coś niesamowitego!

7. min. Arsenal stracił piłkę po rzucie rożnym, błyskawiczna kontra Wigan, Di Santo wyszedł sam na sam ze Szczęsnym, przeniósł piłkę nad polskim bramkarzem i strzelił do pustej bramki! Konsternacja na Emirates!

7. min. GOL! Wigan na prowadzeniu!!!

6. min. Świetna interwencja Al Habsiego! Sagna dośrodkował z prawego skrzydła, a groźnie pod poprzeczkę główkował Yossi Benayoun! Rożny dla Arsenalu.

4. min. Bezmyślny wślizg Van Persiego w nogi Di Santo, Holender ma szczęście, że nie zobaczył żółtej kartki.

2. min. Potężny, ale niecelny strzał Vermaelena z okolic 30. metra.

1. min. Arsenal zaczyna spotkanie!

Przed meczem:

Kilka miesięcy temu obecność Arsenalu w następnej edycji Ligi Mistrzów była zagrożona, ale dzięki świetnej serii spotkań podopieczni Arsene'a Wengera wskoczyli na trzecią pozycję w tabeli i jeśli ją utrzymają, nie będą nawet musieli brać udziału w eliminacjach do LM.

Za plecami Arsenalu wciąż czają się jednak Tottenham i Newcastle (miejsca 4-5, pięć punktów straty do Arsenalu) oraz Chelsea (6. miejsce, siedem punktów straty). Londyńczycy wciąż muszą więc walczyć o każdy punkt.

Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja Wigan, które plasuje się na drugim końcu tabeli. Piłkarze Roberto Martineza jak co roku byli skazywani na spadek, ale - jak co roku - w końcówce sezonu złapali wiatr w żagle. Zwycięstwa z Liverpoolem i Manchesterem United budzą szacunek, a warto pamiętać, że Wigan zdobyłoby też co najmniej punkt w przegranym 1:2 meczu z Chelsea, gdyby nie fatalna postawa sędziego liniowego.