West Bromwich

Odśwież
33
Arsenal gromi West Bromwich na ZCzuba.tv

Kolejne pewne zwycięstwo Arsenalu w lidze. Tym razem na Emirates Stadium w Londynie zawitało West Bromwich. Piłkarze Wengera nie byli zbyt gościnni i z łatwością zaaplikowali gościom 3 bramki.

Gospodarze prowadzili już od 22. minuty, kiedy niezawodny Van Persie dobił strzał Walcotta. 5 minut przed końcem pierwszej połowy Holender próbował zagrać do Gervinho, ten nie sięgnął piłki, ale ta trafiła pod nogi Vermaelena, który nie miał żadnych problemów z pokonaniem Fostera.

W drugiej połowie WBA nie miało pomysłu na grę i rzadko przedostawało się pod pole karne Szczęsnego. Arsenal od czasu do czasu groźnie kontratakował. W 74. minucie Arteta postawił kropkę nad "i" precyzyjnym strzałem z linii pola karnego.

Wojciech Szczęsny przez cały mecz musiał utrzymywać koncentrację, bo w jego polu karnym działo się niewiele. W ostatnich 5 minutach meczu popisał się dwoma pewnymi interwencjami, po niezbyt mocnych strzałach rywali.

Dla Arsenalu do 19. punkt w tym sezonie, co w tym momencie daje 7. miejsce w tabeli.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

90. min. +3 Koniec meczu. Pewne zwycięstwo Arsenalu, po bramkach Van Persiego, Vermaelena i Artety.

90. min. 3 minuty dolicza arbiter.

88. min. I znowu gorąco pod bramką Polaka. Piłkarze WBA zaczynają radzić sobie z obrońcami Arsenalu, ale nadal brakuje im skuteczności. Morrison miał dobrą pozycję do strzału, ale trafił prosto w Szczęsnego.

87. min. Pierwsza poważna interwencja Szczęsnego w tym meczu. Polski bramkarz wyłapuje mocną, ale lecącą w środek bramki główkę po rzucie rożnym.

80. min. Ależ świetną szansę zmarnował Tchoyi! Napastnik WBA wyszedł sam na sam ze Szczęsnym, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału i któryś z obrońców zdołał go zablokować. Lepszej okazji goście mogą już nie mieć...

74. min. Gol dla Arsenalu! Arteta! Wzorowo rozegrany atak. Akcję rozpoczął Van Persie, piłka po chwili znowu trafiła do niego, a Holender bez zastanowienia wyłożył ją na 16. metr Artecie. Ten mocnym strzałem pokonał bezradnego Fostera.

71. min. Van Persie miał szansę na kolejną bramkę, ale za bardzo się odchylił i z 10 metrów przestrzelił wysoko nad bramką.

70. min. Goście nie mają pomysłu na grę, nie potrafią stworzyć zagrożenia, a w ostatnich minutach nadziewają się na bardzo groźne kontrataki. Arsenal gra spokojnie i powoli zaczyna odliczać czas do końca meczu.

65. min. Ładna dwójkowa akcja Gervinho z Van Persim, zakończona ostrym strzałem tego pierwszego. Foster był dobrze ustawiony.

60. min. Najlepsza szansa dla Arsenalu w tej połówce. Gervinho rozegrał piłkę z Ramseyem, ale ten nie trafił w bramkę z dobrej pozycji.

58. min. Arsenal lekko cofnął się do obrony i goście coraz częściej meldują się w polu karnym Szczęsnego. Na razie jednak pudłują więc polski bramkarz nie ma zbyt wielu okazji do wykazania się. Jenkinson wysoko nad bramką.

54. min. Dorrans ładnie uwolnił się spod opieki obrońcy i zdecydował się na strzał w kierunku dalszego słupka. Nie trafił w bramkę.

51. min. Ależ blisko kolejnego trafienia po rzucie rożnym był Vermaelen... Piłka minęła prawy słupek o centymetry.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę meczu:

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy, Arsenal prowadzi 2:0 po bramkach Van Persiego i Vermaelena.

45. min. +3 Arteta próbował strzelać sprzed pola karnego, nie trafił w światło bramki.

45. min. Dwie minuty dolicza arbiter.

40. min. Arsenal prowadzi 2:0! Song podał daleko do Van Persiego, ten zagrał w kierunku Gervinho, ale gracz z WKS nie sięgnął piłki. Trafiła ona za to do Vermaelena który umieścił ją w siatce.

37. min. Goście nie oddali jeszcze strzału! Arsenal strzelał tylko czterokrotnie, w tym dwa razy w światło bramki.

32. min. Arsenal opanował środek pola, ale brakuje mu pomysłów i skuteczności pod bramką rywali.

28. min. Jedna z nielicznych sytuacji dla gości, ale wyjaśniona dobrą interwencją Koscielnego.

25. min. Arteta wymienił podania z Gervinho po czym padł w polu karnym, ale sędzia nie dał się nabrać.

22. min. 1:0 dla Arsenalu! Van Persie strzelił ósmą bramkę w trzecim meczu. Ramsey dostał znakomite podanie od Walcotta, Foster zablokował jego strzał ale do piłki dopadł Holender i dał gospodarzom prowadzenie.

18. min. Olsson został opatrzony i wrócił na boisko.

13. min. Jesper Olsson krwawi po tym jak zderzył się z Vermaelenem. Ma rozcięty policzek, chyba będzie to wymagać szwów.

11. min. Arsenal gra niedokładnie. Najpierw Santos uderza niecelnie zamiast zagrać do Artety. Następnie Aaron Ramsey zagrywa w miejsce, gdzie nie było żadnego z partnerów.

7. min. Andre Santos podawał do Van Persiego, ale piłkę przejęli obrońcy gości.

4. min. Kiepski początek meczu. Arsenal rozgrywa piłkę w środku pola, rywale ustawili zasieki przed własnym polem karnym.

1. min. Początek meczu!