Emirates Stadium

Tottenham

Odśwież
37
Arsenalowi udał się w niedzielę niezły powrót w meczu z lokalnym rywalem. Przegrywał 0:2, ale strzelił pięć goli z rzędu i ocalił szanse na awans do Ligi Mistrzów 15. sezon z rzędu.

Już w czwartej minucie Saha strzelił na 1:0. Podwyższył z rzutu karnego były napastnik Arsenalu, Emmanuel Adebayor, którego chwilę wcześniej Szczęsny zatrzymał kapitalnie w sytuacji sam na sam. To Szczęsny rzucił się jednak pod nogi Garethowi Bale'owi, powodując rzut karny. Protestował, twierdząc, że nie dotknął rywala, ale sędzia mu nie uwierzył.

Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze byli więc w niezłych tarapatach, ale Sagna głową i van Persie niesamowitym uderzeniem zza pola karnego w cztery minuty wyrównali jeszcze przed przerwą.

Sześć minut po przerwie strzelił Rosicky, a dwa kolejne gole dołożył Theo Walcott, dzięki czemu "Kanonierzy" odnieśli najwyższe derbowe zwycięstwo z "Kogutami" od grudnia 1978 r. (5:0 na White Hart Lane).

Arsenal awansował na czwarte miejsce w tabeli, spychając Chelsea dzięki lepszej różnicy bramek. Do Tottenhamu traci teraz siedem punktów.

W 87. min. drugą żółtą kartkę dostał Scott Parker za spóźniony wślizg na Thomasie Vermaelenie. Pomocnik nie zagra w kolejnym spotkaniu - z Manchesterem United.

Tottenham traci 10 pkt do prowadzącego Manchesteru City. Do końca zostało 12 kolejek. Pogoń za pierwszym tytułem mistrzowskim od 1961 r. prawdopodobnie właśnie się skończyła.

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +3 Jeszcze jedna groźna okazja Arsenalu. Obrońcy wybijają.

90. min. +1 Sędzia dolicza trzy minuty.

90. min. Sagna uderza z dystansu. Potężnie i bardzo nad poprzeczką.

88. min. Zmiana w Arsenalu. Gervinho za Benayouna.

85. min. Z dużym spokojem i pewnością gra teraz Arsenal.

82. min. Alex Oxlade-Chamberlain zmienia Walcotta.

77. min. Rosicky był bliski zdobycia kolejnego gola.

72. min. Czy ktoś spodziewał się, kiedy Arsenal po 34. minutach przegrywał z Tottenhamem 0:2, że to będzie początek jednego z piękniejszych spotkań w historii 'Kanonierów'? Derby północnego Londynu nie tracą nic ze swojej renomy!

68. min. GOL dla Arsenalu! 5:2! Coś niesamowitego! Walcott strzela drugiego gola w odstępie 120 sekund! Kapitalne uderzenie Anglika po długim rogu! Drugą już dziś asystą popisuje się Song.

66. min. GOL dla Arsenalu! 4:2! Kapitalna kontra gospodarzy. Van Persie skupia na sobie uwagę trzech obrońców i podaje do niepilnowanego Walcotta, któremu udaje się przenieść piłkę nad interweniującym Friedelem.

62. min. Arteta z rzutu wolnego strzela obok bramki.

61. min. Żółta kartkę za niedozwolony atak na van Persiem otrzymuje Sandro.

55. min. Arsenal wciąż w natarciu. Kolejny z niezliczonych już strzałów van Persiego jest jednak bardzo niecelny.

51. min. GOL dla Arsenalu! 3:2! Rosicky wykorzystuje znakomite podanie, którym popisał się Bacary Sagna. Reprezentant Francji ma więc już i gola i asystę.

47. min. Groźne uderzenie Benayouna fantastycznie broni Friedel. Gospodarze zaczęli drugą odsłonę bardzo zmotywowani.

46. min. W zespole gości dwie zmiany - Kranjcara zmienił Rafael van der Vaart, a Sahę - Brazylijczyk Sandro.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

Bohaterem pierwszej połowy był zdecydowanie Robin van Persie. Holenderski napastnik raz po raz groźnie uderzał na bramkę Tottenhamu. Po jednym z jego strzałów futbolówka trafiła w słupek. W końcu dopiął swego wyrównując stan meczu na 2:2 przepięknym technicznym uderzeniem. Był to już 23. gol Holendra w tym sezonie Premier League.

I połowa:

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

45. min. W derbach północnego Londynu zawsze padało dużo bramek i dziś dostajemy kolejny strzelecki festiwal. Kibice zgromadzeni na Emirates Stadium są wniebowzięci.

43. min. GOL dla Arsenalu! 2:2! Co za odpowiedź gospodarzy! W końcu trafia Van Persie. Holender popisuje się niesamowitym uderzeniem zza pola karnego. Piłka pięknym rogalem wpada do siatki obok bezradnie interweniującego Friedela.

40. min. GOL dla Arsenalu! 1:2! Bacary Sagna strzela głową kontaktową bramkę dla 'Kanonierów'. Chwilę wcześniej Van Persie strzela w słupek.

34. min. GOL dla Tottenhamu! 0:2! Adebayor strzałem przy prawym słupku pewnie pokonuje Szczęsnego.

33. min. W pole karne Arsenalu wbiega Gareth Bale, Szczęsny rzuca się mu pod nogi, Walijczyk się przewraca i sędzia uznaje, że Polak faulował. Szczęsny protestuje, pokazuje, że nie dotknął Bale'a, ale arbiter pozostaje nieugięty.

32 min. Rzut karny dla Tottenhamu!

25. min. Kapitalna parada Szczęsnego. Polak wygrywa pojedynek sam na sam z Adebayorem. Odbitą przez Szczęsnego piłkę próbuje dobijać jeszcze Walker, ale futbolówka ląduje na bocznej siatce.

22. min. Ależ szansa Arsenalu! Rosicky uderza głową, piłka zmierza tuż pod poprzeczkę, ale w ostatniej chwili wybija ją końcami palców Friedel.

21. min. Kolejna próba Van Persiego. Jego mocny strzał z półobrotu znów o centymetry mija bramkę Tottenhamu, ale po drodze jeszcze odbija się o jednego z defensorów gości.

15. min. Arsenal w natarciu. Uderzenie z powietrza Van Persiego o centymetry mija słupek bramki strzeżonej przez Friedela.

13. min. Szczęsny wypiąstkował groźną wrzutkę Tottenhamu i mocno się przy tym poturbował. Nie potrzebował jednak interwencji lekarza.

4. min. GOL dla Tottenhamu! Ależ początek 'Kogutów'! Na bramkę Szczęsnego uderzał Saha. Piłka odbiła się od nogi Vermaelena i przelobowała Szczęsnego. Polak jeszcze próbował gonić futbolówkę, ale ta wturlała się do siatki tuż przed polskim bramkarzem.

Gramy!

Przed meczem:

Będą to 168. Derby Północnego Londynu. Do tej pory mieliśmy 45 remisów, Arsenal wygrał 69 razy, a Tottenham 53. Jak będzie tym razem?
Arsenal zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli z 43 punktami na koncie. Tottenham jest trzeci z dorobkiem o dziesięć punktów większym i tyle samo 'oczek' traci do lidera Manchesteru City.
Na ławce rezerwowej w drużynie 'Kanonierów' siedzi Łukasz Fabiański.