Sunderland

Odśwież
50
Bramki z meczu Arsenal - Sunderland na ZCzuba.tv

Po 29 sekundach meczu na Emirates Stadium wydawało się, że spotkanie z Sunderlandem będzie dla Arsenalu spacerkiem. Najlepszy tego dnia na boisku Van Persie z dziecinną łatwością wykorzystał gapiostwo obrońców gości i wyprowadził Kanonierów na prowadzenie.

Gospodarze mogli pójść za ciosem, ale zabrakło szczęścia - w 12. minucie Holender po bajecznej akcji trafił w słupek. Arsenal nie spieszył się z rozgrywaniem piłki, gra przeniosła się do środka boiska.

Szczęsny z pierwszą groźną okazją musiał zmierzyć się po 27. minutach gry - niefortunnie wyszedł z bramki, dał się minąć napastnikowi, ale miał sporo szczęścia - bramka dla gości nie padła. 3 minuty później nie miał już żadnych szans - Larsson kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego i był remis.

W pierwszej połowie polski golkiper kapitalnie obronił jeszcze zmierzający do pustej bramki strzał Cattermole. W drugiej nie miał zbyt wiele pracy. Arsenal próbował atakować, ale piłka jak na złość nie chciała wpaść do bramki. Aż do 82. minuty, gdy Van Persie po rzucie wolnym z 20 metrów kapitalnie trafił przy słupku i zapewnił gospodarzom bardzo ważne 3 punkty.

Arsenal zajmuje w tym momencie w tabeli Premier League 10. miejsce.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

90. min. +5 Koniec spotkania! Arsenal pokonuje Sunderland po dwóch kapitalnych bramkach Robina Van Persiego.

90. min. +4 Niepewne wybicie Szczęsnego, ale na szczęście piłkarze Sunderlandu nie zdołali tego wykorzystać.

90. min. 5 minut dolicza arbiter.

89. min. Arsenal w natarciu. Gospodarze nie chcą poprzestać na dwóch bramkach i szturmują pole karne Sunderlandu.

85. min. Akcja za akcję. Próbował strzelać Arszawin, świetnie spisał się Mignolet.

84. min. Goście byli bardzo blisko wyrównania! Sessegnon znalazł się sam na sam ze Szczęsnym, trafił do siatki, ale sędzia słusznie podniósł chorągiewkę. Kibice Arsenalu odetchnęli z ulgą.

82. min. Gol dla Arsenalu! Van Persie kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego! Piłka wpadła tuż obok lewego słupka bramki Sunderlandu.

79. min. Znowu Arteta! Piłkarz Arsenalu próbował z powietrza strzelać na bramkę, ale skiksował.

78. min. Kanonierzy próbują, ale nadal piłka nie chce wpaść do siatki. Strzelał Arteta, ale futbolówka odbiła się od pleców obrońcy.

73. min. Teraz mieli okazję! Indywidualna akcja Arszawina, który okiwał trzech rywali na małej przestrzeni i zakończył minimalnie niecelnym strzałem.

72. min. Groźna akcja Arsenalu zakończona przez fatalne dośrodkowanie van Persiego. W drugiej połowie Kanonierzy nie mieli jeszcze klarownej sytuacji do zdobycia bramki.

71. min. Szczęsny bardzo odważnie wyszedł do dośrodkowania, ale podjął dobrą decyzję.

68. min. Nie próżnuje też Arsene Wenger. Arszawin wchodzi za Gervinho.

67. min. Steve Bruce ściąga z boiska zdobywcę bramki, Sebastiana Larssona. Zmienia go Dong-Won Ji.

65. min. Rosicky wypuścił van Persiego. Między napastnikiem Arsenalu a bramkarzem Sunderlandu nie było nikogo, ale kąt był dość ostry i Mignolet nie miał problemu z wybiciem piłki na rzut rożny.

63. min. Festiwal niedokładności w obronie wśród piłkarzy obu drużyn. Koscielny ukarany żółtą kartką po nietrafionej interwencji.

62. min. Walcott strzela z wolnego... wysoko, wysoko nad bramką.

61. min. Wes Brown ukarany żółtą kartą za faul tuż przed polem karnym. Były obrońca Man United mógł równie dobrze zostać wyrzucony z boiska.

59. min. Bardzo niecelne uderzenie Artety z rzutu wolnego.

58. min. Piłkarze Arsenalu domagali się rzutu karnego za zagranie ręką, ale powtórki pokazały, że nie doszło do kontaktu.

57. min. Coraz więcej kar indywidualnych. Żółtą kartkę obejrzał teraz Alex Song.

55. min. Jeszcze jeden faul Sunderlandu, tym razem Larsson ukarany żółtą kartką za powalenie van Persiego.

52. min. A teraz żółta kartka dla Vaughana za bardzo spóźniony wślizg na Rosickym.

51. min. Andre Santos zmienił Gibbsa na lewej obronie.

48. min. Ofensywna gra Arsenalu na początku drugiej połowy. Kanonierzy początkowo zamknęli Sunderland w polu karnym, ale potem mieli trochę szczęścia - Elmohamady wyszedłby sam na sam, gdyby nie świetny wślizg Kierana Gibbsa.

46. min. Zaczęła się druga połowa.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy. Arsenal remisuje, mimo że po kilkunastu minutach mógł prowadzić 3:0!

45. min. +1 Sunderland mógł prowadzić! Dośrodkowanie w pole karne, tam Larsson zgrał piłkę klatką do Colbacka, a pomocnik gości strzelił wolejem tuż nad poprzeczką bramki Szczęsnego!

45. min. +1 Dwie minuty dolicza sędzia Howard Webb.

44. min. Tempo meczu coraz bardziej leniwe, Arsenal chyba nie wierzy, że zdoła strzelić gola przed przerwą. Na pewno nie wierzą kibice, którzy powoli opuszczają trybuny.

40. min. Arsenal próbuje się otrząsnąć i atakuje Sunderland, ale goście nie popełniają już takich błędów jak na początku spotkania.

35. min. Fatalna strata Jenkinsona w obronie, dośrodkowanie w pole karne Arsenalu, a tam Cattermole przed pustą bramką... ale w ostatniej chwili broni Szczęsny! Co za interwencja!

30. min. 1:1! Genialny strzał Larssona z rzutu wolnego w okienko bramki Szczęsnego, Polak bez najmniejszych szans!

27. min. Mnóstwo szczęścia miał teraz Wojciech Szczęsny! Polak niepotrzebnie wyszedł z bramki i został okiwany, ale na jego szczęście napastnikom Sunderlandu zabrakło zimnej krwi. Powinno być 1:1!

24. min. Vaughan krwawi, musi na chwilę zejść z boiska. Van Persie przez przypadek uderzył go łokciem.

22. min. Dobre zejście Gervinho z lewego skrzydła na środek, ale strzał byłego gracza Lille był bardzo niecelny.

20. min. Sunderland tylko epizodycznie pojawia się na połowie Arsenalu. Gospodarze kontrolują mecz, Szczęsny nudzi się w bramce.

14. min. Ależ dzień ma Van Persie! Znowu był bliski zdobycia bramki. Błyskawicznie odwrócił się z piłką i oddał mocny strzał zza pola karnego, ale minimalnie niecelny.

12. min. Van Persie trafia w słupek! Bajeczna akcja Holendra. Najpierw jednym zagraniem przyjął piłkę, odwrócił się w stronę bramki i minął obrońcę, a potem pięknie podciął piłkę w stronę okienka bramki Sunderlandu. To mógł być fantastyczny gol.

10. min. Filigranowy Walcott oddaje strzał głową, ale zupełnie niegroźny.

8. min. Co ciekawe, w poprzedniej kolejce Sunderland grał z West Bromwich Albion... i przegrywał 2:0 po pięciu minutach! Mecz skończył się remisem 2:2, więc piłkarze Bruce'a mają doświadczenie w odrabianiu strat. To nie musi być koniec emocji na Emirates.

7. min. Na boisku spokojnie, Arsenal nie spieszy się z rozgrywaniem piłki - nie ma zresztą po co.

5. min. Koszmar menedżera Sunderlandu, Steve'a Bruce'a. Przed pierwszym gwizdkiem był uśmiechnięty, a pół minuty później... Teraz Bruce jest jeszcze bliżej zwolnienia z klubu.

2. min. Podanie z głębi pola do Gervinho, ten podał do van Persiego, a Holender spokojnie strzelił w róg bramki. Gracze Arsenalu mieli mnóstwo miejsca pod polem karnym Sunderlandu, goście kompletnie zaspali!

1. min. GOL! Arsenal prowadzi po 29 sekundach!!!

1. min. Początek meczu.

Zwycięstwo może wywindować Arsenal nawet o pięć miejsc. Kanonierzy mają na to wielką szansę, bo Sunderland jest w fatalnej formie - dużo mówi się o zwolnieniu menedżera Steve'a Bruce'a. W sezonie 2011/12 jego drużyna nie wygrała jeszcze ani jednego meczu na wyjeździe.