Emirates Stadium

QPR

Odśwież
33
Arsenal przeważał całe spotkanie, nie atakował szaleńczo, ale stworzył bardzo dużo dogodnych sytuacji. Van Persiemu, Walcottowi czy Gervinho brakowało jednak skuteczności i dlatego "Kanonierzy" wygrali tylko 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił niezawodny Holender Robin van Persie, który wykorzystał podanie Arszawina.

Gospodarze grali też dobrze w defensywie, dlatego zbyt dużo pracy nie miał Wojciech Szczęsny. Kilka razy piłkarze beniaminka zdołali jednak strzelić na bramkę Polaka, ale wtedy Szczęsny spisywał się bez zarzutu.

Po meczu z QPR Arsenal przesunął się na czwarte miejsce w tabeli Premier League. Prowadzi Manchester City przed Manchesterem United i Tottenhamem.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +4 Drugi gol już nie padł, koniec meczu - Arsenal wygrał 1:0.

90. min. +2 Ogromna przewaga Arsenalu w końcówce.

90. min. Sędzia doliczył cztery minuty.

87. min. Dobra interwencja Szczęsnego.

86. min. Arsenal wychodził z kontrą, ale Van Persie dał się złapać na spalonym.

82. min. Arteta w mur.

81. min. Faul na Van Persiem przed polem karnym. Będzie groźnie.

77. min. Gervinho przestrzelił z trzech metrów po podaniu Van Persiego.

74. min. Ramsey strzelał z dystansu, ale metr nad poprzeczką.

71. min. Piłkarze gości domagali się rzutu karnego, ale sędzia nie dał się nabrać.

67. min. Taarabt strzelał z dystansu, ale Szczęsny na posterunku.

64. min. Arsenal idzie za ciosem, przed chwilą metra zabrakło Van Persiemu, by dojść do sytuacji sam na sam.

60. min. GOL dla Arsenalu! Van Persie! Supersnajper Arsenalu znów skuteczny! Arszawin zagrał w pole karne do Holendra, ten zgubił dwóch obrońców i w sytuacji sam na sam strzałem w krótki róg nie dał szans bramkarzowi rywali.

60. min. Pierwszy kwadrans drugiej połowy rozegrany w bardzo dobrym tempie. QPR lekko się otworzyło, Arsenal ma więcej miejsca, jest ciekawie.

56. min. W sytuacji sam na sam Walcott przestrzelił o dobre dwa metry. Koledzy aż złapali się za głowy.

51. min. Wreszcie mógł pokazać się Szczęsny - wybił groźne dośrodkowanie przed pole karne, a po chwili obronił strzał z szesnastu metrów.

48. min. Szczęsny wciąż bezrobotny.

47. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej części meczu.

45. min. Kończy się pierwsza połowa, Arsenal miał kilka dogodnych sytuacji, ale brakuje mu skuteczności.

42. min. Po strzale Ramseya Barton wybił piłkę z linii bramkowej! Było blisko!

32. min. Goście bronią się głęboko, Arsenal podejmuje kolejne próby - teraz obrońca rękami zatrzymał strzał Koscielnego, ale sędzia nie podyktował karnego.

25. min. Van Persie przestrzelił z kilku metrów, był jednak naciskany przez dwóch obrońców.

23. min. Arsenal ma przewagę, ale wciąż nie potrafi zagrozić bramce rywali.

15. min. Van Persie ograł dwóch rywali w polu karnym, ale jego dośrodkowanie wyłapał Cerny.

12. min. Arsenal nie potrafi na razie zdominować rywali. Nie stworzył jeszcze żadnej groźnej akcji.

8. min. Pierwsza interwencja Szczęsnego, ofiarnie obronił strzał Bothroyda.

2. min. Wyrównany początek meczu.

16:00 Zaczęli!