Norwich

Komentarze (6)
  • lakan235

Oceniono 40 razy 10

JAK ARSENAL TEGO NIE WYGRA TO ZNACZY ŻE SĄ DEBILAMI OPRÓCZ SZCZĘSNEGO ,ROBINA VANA PERSIEGO I ROSICKIEGO.

• kofimen77

Oceniono 44 razy 8

Stawiam na 1:2 dla Norwich

• kofimen77

Oceniono 4 razy 2

Szczęsny gra i sport.pl relacjonuje, podobnie jak Fiorentina grała z Catanią i relocjonowali

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Wenger wściekły po remisie z Norwich

Arsenal Londyn zremisował na własnym boisku z Norwich 3:3 i już w niedzielę może spaść na piąte miejsce w tabeli, które nie pozwoli mu na awans do Ligi Mistrzów. Jednym z antybohaterów spotkania był Wojciech Szczęsny, który popełnił błąd przy pierwszej bramce. Po końcowym gwizdku trener ?Kanonierów? był wściekły na grę swojego zespołu. - Jakość naszej gry była tragiczna, zostaliśmy skarceni za błędy - powiedział Wenger.

Odśwież
83
Koszmar Arsenalu, słaby Szczęsny na ZCzuba.tv [WIDEO]

Początek meczu nie zapowiadał takiego dramatu, jaki rozegrał się na Emirates. Już w drugiej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po urodziwym golu wypożyczonego z Chelsea, obchodzącego swoje 32. urodziny Yossiego Benayouna.

Jednak chwilę później było już 1:1, a winnym straty gola był Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz przepuścił piłkę uderzoną przez Wesa Hoolahana, mimo że leciała wprost w jego ręce.

Na Emirates zrobiło się bardzo nerwowo - tym bardziej, że nie minęło dużo czasu, a Norwich zdobyło kolejną bramkę. Tym razem nie zawinił Szczęsny, lecz jego koledzy, którzy pozwolili rywalom na wyprowadzenie kontry, którą dość szczęśliwym, ale skutecznym strzałem zakończył Grant Holt.

Po tym golu piłkarze Arsenalu kompletnie się załamali. Schodzili do szatni w akompaniamencie gwizdów.

W drugiej części Kanonierzy pokazali się z o wiele lepszej strony, ale długo nie mogli sforsować obrony Norwich. Dopiero w 72. minucie na 2:2 wyrównał niewidoczny wcześniej Robin van Persie. Osiem minut później Holender wyprowadził swój zespół na prowadzenie i wydawało się, że wszystko skończy się szczęśliwie.

Gospodarze pozwolili sobie jednak na chwilę oddechu i słono za to zapłacili. Brak uwagi w obronie wykorzystał Steve Morison, który był zupełnie niekryty, wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i wyrównał na 3:3. Arsenal mógł jeszcze ten mecz wygrać - Van Persie nie wykorzystał fantastycznej okazji, a sędzia - który wcześniej podjął kilka niezrozumiałych decyzji na niekorzyść Norwich - nie podyktował oczywistego rzutu karnego.

Po remisie z Norwich Arsenal pozostaje na trzecim miejscu, ale ma tylko punkt przewagi nad Tottenhamem i Newcastle, które w niedzielę spotkają się kolejno z Aston Villą i Manchesterem City.

Druga połowa:

90. min. +5 Koniec meczu, Arsenal traci dwa punkty!

90. min. +4 Ruddy fantastycznie broni główkę Gibbsa!

90. min. +2 Żółta kartka dla Wilbrahama za brutalny atak w walce o górną piłkę.

90. min. +1 Song uderza piętą, to mógł być jeden z piękniejszych goli sezonu, gdyby nie parada Ruddy'ego!

90. min. +1 Cztery minuty doliczonego czasu.

89. min. Błąd arbitra, Van Persie przewrócony przez Naughtona przed pustą bramką, to musiał być rzut karny! Wenger wścieka się przy linii bocznej, Van Persie leży w bramce!

87. min. Pudło Van Persiego! Holender otrzymał podanie od Rosicky'ego, zgasił piłkę klatką i miał sporo miejsca, by pokonać Ruddy'ego, ale bramkarz Norwich fantastycznie broni!

85. min. Potężna dziura w obronie Arsenalu, Howson dograł za plecy rywali, a niekryty Morison uderzył mocno w róg bramki!

85. min. GOL! Norwich wyrównuje na 3:3!

81. min. Błyskawiczna reakcja Lamberta - Wilbraham za Holta.

80. min. Piłka dość przypadkowo trafiła w polu karnym pod nogi Van Persiego, który od razu zdecydował się na strzał i trafił do siatki! Arsenal znów blisko Ligi Mistrzów!

80. min. GOL! Van Persie!!!

76. min. Piękna wymiana podań pomiędzy Chamakhiem, Oxlade-Chamberlainem a Van Persiem. Holender wyszedł na świetną pozycję, ale znajdował się w bardzo trudnym położeniu i uderzył czubem buta prosto w Ruddy'ego.

75. min. Zmiana w Norwich, Anthony Pilkington za Hoolahana.

74. min. Powinien być rzut karny dla gospodarzy, Lappin zablokował ręką dośrodkowanie Oxlade-Chamberlaina!

72. min. Perfekcyjne dogranie Songa za obrońców, Van Persie uderzył z pierwszej piłki w róg bramki, 2:2!

72. min. GOL! Arsenal wyrównuje!

71. min. Posiadanie piłki w drugiej połowie: Arsenal 47%, Norwich 53%.

69. min. Zmiany dokonuje też Wenger, Marouane Chamakh za Benayouna.

69. min. Zmiana w Norwich, Steve Morison za Jacksona.

67. min. Arsenal zaczyna naciskać! Rajd Gervinho prawym skrzydłem zakończony dograniem do Vermaelena, Belg zdobyłby bramkę, gdyby nie stojący na drodze lotu piłki obrońca!

67. min. Wymarzona okazja Van Persiego, ale Holender uderza obok słupka!

64. min. Szczęsny wykopuje piłkę w aut, na Emirates coraz większe zniecierpliwienie.

63. min. Pierwsza zmiana w Arsenalu. Wenger ściąga Ramsey'a, który powinien zobaczyć czerwoną kartkę i był jednym z najgorszych graczy na boisku. Wchodzi Alex Oxlade-Chamberlain.

60. min. 60 Żółta kartka dla Hoolahana za odrzucenie piłki po gwizdku.

60. min. Szczęsny prawie doprowadził do utraty bramki, Polak próbował podać do Vermaelena i trafił w Holta! Na jego szczęście piłka od razu wróciła mu do rąk.

59. min. Teraz wielka szansa Arsenalu! Najpierw Ruddy fantastycznie obronił strzał Van Persiego z najbliższej odległości, a kilka sekund później stojący na środku pola karnego Ramsey nie trafił w piłkę!

58. min. Jeszcze jedna szansa gości! Hoolahan wyszedł sam na sam po świetnym odegraniu Holta, ale musiał uderzać z powietrza i minimalnie przestrzelił!

58. min. Obrona Arsenalu jeszcze raz w rozsypce, ale na szczęście dla gospodarzy Naughton dośrodkował zbyt mocno, by stojący przed pustą bramką Jackson mógł trafić w piłkę.

57. min. Powinno być 2:2! Perfekcyjne dośrodkowanie Rosicky'ego z rzutu wolnego, Koscielny wyskoczył najwyżej i powinien trafić do siatki, ale uderzył głową prosto w Ruddy'ego!

54. min. Brzydki faul Ramsey'a, który ma już na koncie żółtą kartkę... Sędzia go oszczędził, mógł równie dobrze wyjąć drugie żółtko.

52. min. Kontra Norwich, Jackson wychodzi sam na sam, ale uderza fatalnie, prosto w Szczęsnego!

51. min. Mocne zagranie Van Persiego wzdłuż bramki, ale Benayoun był ustawiony o metr za daleko. Gdyby miał instynkt napastnika, świętowałby teraz gola na 2:2.

50. min. Arsenal gra o wiele lepiej, ale goście bronią się całą jedenastką i skutecznie blokują wszystkie dośrodkowania.

46. min. Od razu nerwowo pod bramką Arsenalu. Szczęsny czekał, aż Vermaelen pokaże mu się z prawej strony, a Belg myślał, że Polak zdecyduje się na daleki wykop. Chwila zawahania spowodowała, że Holt znalazł się bardzo blisko Szczęsnego, który musiał ratować się wybiciem na aut.

46. min. Sędzia zaczyna drugą połowę.

Pierwsza połowa:

45. min. +5 Koniec pierwszej połowy, na Emirates gwizdy i buczenie. Arsenal zasłużenie przegrywa: zagrożenie stwarzał nie pod bramką Norwich, lecz własną. Nie tylko obrona, ale cały zespół wydaje się sparaliżowany presją związaną z walką o miejsca premiowane grą w Lidze Mistrzów. Wojciech Szczęsny popełnił fatalny błąd, ale jego koledzy wcale nie grają lepiej i muszą wyjść na drugą połowę zupełnie odmienieni, jeśli nie chcą obudzić się w Lidze Europejskiej. Na razie nie potrafią wymienić między sobą dwóch podań.

45. min. +4 Fantastyczne zgranie Holta do Hoolahana na lewe skrzydło, Hoolahan dośrodkowuje z powrotem do Holta, który strzela na bramkę Szczęsnego! Byłoby 3:1, gdyby nie blok Koscielny'ego w ostatniej chwili!

45. min. +3 Żółta kartka dla Vermaelena, który trafił w piłkę, ale jego wślizg wydał się sędziemu zbyt niebezpieczny.

45. min. +1 Idealne dogranie Rosicky'ego do Benayouna. Izraelczyk wyszedłby sam na sam, gdyby tylko nie popełnił błędu w przyjęciu.

45. min. +1 Van Persie uderza z ostrego kąta, lecz prosto w Ruddy'ego. Holender był w pierwszej połowie zupełnie niewidoczny.

45. min. +1 Cztery minuty doliczonego czasu.

42. min. Teraz nie ma już żadnych wątpliwości, powinien być rzut karny! Koscielny prawie zerwał koszulkę z pleców Martina, arbiter chyba tego nie zauważył, bo faul był oczywisty!

39. min. Hoolahan pada w polu karnym, Norwich domaga się rzutu karnego! Coquelin wykonał bardzo niebezpieczny wślizg, ale chyba udało mu się musnąć piłkę. Kontrowersyjna sytuacja.

38. min. Benayoun podstawił nogę Martinowi, mimo że piłka znajdowała się zupełnie gdzie indziej! Izraelczyk mógłby zobaczyć nawet czerwoną kartkę, ale sędzia nie zauważył tego zagrania.

37. min. Świetny, trochę szczęśliwy drybling Gervinho, który wdarł się w pole karne od lewej strony i dograł na środek, gdzie czekał Gibbs. Po strzale piłka przeleciała jednak obok słupka. Na trybunach jęk zawodu.

36. min. Posiadanie piłki: Arsenal 58%, Norwich 42%.

34. min. Coquelin od razu brzydko sfaulowany, ale sędzia nie wyjmuje kartki. Norwich jest dziś bardzo podrażnione.

33. min. Sagna padł na murawę bez kontaktu z rywalem, chyba boleśnie zgiął prawe kolano. Francuz opuszcza boisko na noszach. Zmienia go Francis Coquelin. To jego 9. występ w tym sezonie.

31. min. Koscielny już wrócił, teraz z bólu zwija się Sagna. Wenger wściekły.

29. min. Kontuzja Koscielny'ego, który padł ofiarą Jacksona, który zobaczył żółtą kartkę.

29. min. Świetna wrzutka Sagny, ale Van Persiemu zabrakło kilku centymetrów, żeby dojść do piłki i wyrównać na 2:2!

27. min. Norwich wyszło z kontratakiem trzech na dwóch po niedokładnej główce Songa. Mimo przewagi liczebnej goście znajdowali się w dość trudnej sytuacji. Holt był blokowany przez Gibbsa, ale i tak zdecydował się na uderzenie, a piłka odbiła się od nóg młodego Anglika i przelobowała Szczęsnego, który tym razem był bezradny!

27. min. GOL! Sensacja, Norwich prowadzi!

25. min. Mnóstwo niedokładności z obu stron, w ostatnich kilku minutach obie drużyny tylko oddają sobie piłkę.

20. min. Ramsey ukarany żółtą kartką za bardzo spóźnione wejście w nogi Howsona.

19. min. Genialna współpraca Jacksona z Holtem, ten drugi wyszedł sam na sam, ale Szczęsny świetnie broni! Rozległ się też gwizdek - Holt na minimalnym spalonym.

15. min. 64% - tyle wynosi skuteczność interwencji Wojciecha Szczęsnego w tym sezonie Premier League - donosi OPTA na Twitterze. To czwarty najgorszy wynik w lidze.

12. min. Obrońcy Arsenalu znów się nie popisali - Gibbs musiał asekurować kolegów w środku i zostawił lewą stronę bez opieki. To stamtąd Naughton dośrodkował do świetnie ustawionego w polu karnym Hoolahana, który uderzył dość mocno, ale po ziemi i prosto w ręce Szczęsnego. Tyle, że Polak źle ułożył dłonie i skierował piłkę w róg własnej bramki...

12. min. GOL! 1:1! Koszmarny błąd Szczęsnego!

11. min. Znów Szczęsny, tym razem niepewnie na przedpolu. Polak niepotrzebnie wyszedł do dośrodkowania i miał szczęście, że Holt główkował wysoko nad poprzeczką.

10. min. Pierwsza interwencja Szczęsnego, ale już po gwizdku - Holt znajdował się na spalonym przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

6. min. Szczęsny wściekły na swoich obrońców! Koscielny nie zdołał przeszkodzić Jacksonowi w dośrodkowaniu z lewego skrzydła, a w polu karnym Arsenalu zupełnie niepilnowany był Holt. Napastnik Norwich uderzył mocno i celnie, ale na piątym metrze piłka trafiła w nogi Gibbsa.

2. min. 66 sekund potrzebowali gospodarze, by pokonać bramkarza gości! Obchodzący swoje 32. urodziny Yossi Benayoun zaczął drybling na rogu pola karnego, zszedł do środka i strzelił mocno w prawe okienko bramki Ruddy'ego! Fantastyczny początek Arsenalu!

2. min. GOL! Arsenal błyskawicznie obejmuje prowadzenie!

1. min. Norwich od razu narzuca wysoki pressing, Szczęsny poradził sobie z nim mądrym wykopem.

13:45 Zaczęli!

13:40 Piłkarze już na boisku, za chwilę początek meczu.

Przed meczem:

Po 36 kolejkach Arsenal zajmuje trzecią lokatę i ma punkt przewagi nad Tottenhamem i Newcastle z miejsc 4-5. Jeszcze dalej, na szóstej pozycji, znajduje się Chelsea. The Blues wypadli z wyścigu o pierwszą czwórkę, ale wciąż mogą wpłynąć na rywalizację w lidze - jeśli wygrają finał Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, dostaną się do następnej edycji LM jako obrońcy trofeum, skazując drużynę z czwartego miejsca w Premier League na udział w Lidze Europejskiej.

Walka toczy się więc nie tylko o czwarte, ale również trzecie miejsce, które daje stuprocentową pewność gry w LM. Na dwie kolejki przed końcem sezonu faworytem do trzeciej lokaty wydaje się Arsenal, który ma najprostszy plan gier.

Terminarz Arsenalu: Norwich (dom), West Brom (wyjazd)
Terminarz Newcastle: Man City (dom), Everton (wyjazd)
Terminarz Tottenhamu: Aston Villa (wyjazd), Fulham (dom)

W obecnej formie zwycięstwa zespołu Wengera z Norwich i West Bromem nie są jednak przesądzone. Arsenal nie wygrał ani jednego z trzech ostatnich spotkań, zdobył w nich tylko dwie bramki. Najlepszy strzelec drużyny, Robin van Persie, strzelił w kwietniu tylko dwa gole - to był jego najgorszy miesiąc w 2012 roku i drugi najgorszy w całym sezonie. Jednak jeśli Holender znajdzie dziś choć część formy sprzed kilku tygodni, to Norwich - które przegrało trzy ostatnie mecze - będzie potrzebowało cudu, by wywieźć z Londynu choćby punkt.