Emirates Stadium

Manchester United

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Szczęsny kończy z twitterem

- Czas, abym w końcu dorósł, kasuję twittera i skupiam się na piłce - napisał na swoim koncie Wojciech Szczęsny, bramkarz Arsenalu. W niedzielę ?Kanonierzy?, z Polakiem w składzie, przegrali ligowy mecz z Manchesterem United i do liderującego City tracą aż 18 punktów.

Odśwież
40
Zobacz bramki ze spotkania na zCzuba.tv»

Manchester United pokonał Arsenal Londyn 2:1 i nadal do prowadzącego w lidze City traci tylko trzy punkty. Arsenal pozostał na piątym miejscu, jednak wyraźnie odstaje punktowo od pierwszych czterech zespołów. Wojciech Szczęsny nie zawinił przy ani jednym golu, ale jego koledzy dwukrotnie dali się ograć Valencii i Welbeckowi, którzy zdołali pokonać Polaka. Mecz toczony był w szybkim tempie i początkowo ospały Manchester wyraźnie rozkręcał się z każda minutą. Bramkę dla londyńczyków strzelił Robin van Persie, ale Holender mógł pokonać Lindegaarda przynajmniej jeszcze raz.
Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

90. min. +5 Koniec meczu! Manchester wygrywa i utrzymuje trzypunktową stratę do prowadzącego City!

90. min. +5 Wygraną mógł przypieczętować Welbeck, jednak w sytuacji sam na sam zachował się jak junior i nawet nie oddał strzału.

90. min. +4 Dwie okazje Arsenalu w krótkim czasie. Obrońcy najpierw ubiegli van Persiego, a następnie zablokowali strzał Mertesackera!

90. min. Arbiter doliczył aż 5 minut.

88. min. W ostatnich minutach wiele chaosu na placu gry. Arsenal nie stworzył sobie żadnej sytuacji do wyrównania.

81. min. Gol dla Manchesteru! Welbeck! Fantastyczna trójkowa akcja Valencii, Parka i Welbecka, zakończona strzałem z dziesięciu metrów tego ostatniego. Zdecydowany udział przy bramce miał asystujący Valencia. Szczęsny ponownie bez szans.

78. min. Walcott przegrał pojedynek z Lindegaardem, ale upadł tak niefortunnie, że na chwile stracił przytomność. Leżał nieruchomo przez około minutę, ale już o własnych siłach opuścił linię końcową. Za moment wróci na boisko.

75. min. Dwie zmiany w Manchesterze. Scholes w miejsce utykającego Naniego, a Park za Rafaela.

74. min. Chamberlain zmieniony przez Arszawina.

71. min. Wyrównanie! Van Persie! Chamberlain podał prostopadle do zbiegającego van Persiego. Holender bez zastanowienia huknął z pierwszej piłki, a ta przeleciała między nogami obrońcy, otarła się o ręce Lindegaard, odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Dziewiętnastą bramkę w sezonie Holender zadedykował dziadkowi.

67. min. Interweniujący Szczęsny został prawdopodobnie nadepnięty na rękę przez Welbecka. Nie było jednak złych intencji napastnika MU, ale Polakowi potrzebna jest pomoc lekarska.

64. min. Welbeck w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym przerzucił piłkę nad polskim bramkarzem, ale wślizgiem w ostatniej chwili wybił ją sprzed linii bramkowej Mertesacker.

63. min. Szczęsny wygrywa pojedynek sam na sam z Evrą, ale arbiter zdecydował, że Francuz był na spalonym. Jak pokazały powtórki - niesłusznie.

57. min. Rosicky strzelał z ośmiu metrów, bramkarz MU rzucił się w przeciwnym kierunku, ale bramce zapobiegł Evra! Piłka trafiła w jego łokieć, ale arbiter nie podyktował rzutu karnego.

55. min. Tym razem między trzech defensorów rywala wpadł Aaron Ramsey, jednak jego atomowy strzał z dziesięciu metrów przeleciał nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Lindegaarda.

51. min. Fatalne pudło van Persiego! Rosicky przejął piłkę w środku boiska i idealnym podaniem obsłużył Holendra. Ten piłkę przełożył sobie na lewą nogę i z dziesięciu metrów strzelił metr obok słupka bramki Manchesteru!

46. min. Druga połowa rozpoczęta. Nicholas Yennaris zmienia Johana Djourou.

45. min. +3 Przerwa.

45. min. +1 Gol dla Manchesteru! Valencia! Giggs wrzucił piłkę w pole karne, a główkowy pojedynek z Vermaelenem wygrał Valencia. Strzał w długi róg był dla Szczęsnego nie do obrony. Winę za bramkę ponoszą obrońcy gospodarzy.

44. min. Tym razem żółta kartka dla piłkarza gości Rafaela.

43. min. Żółtą kartką za taktyczny faul ukarany został Ramsey.

41. min. Nani strzelał z ostrego kąta, jednak pomylił się o dobre kilka metrów.

40. min. Dobry mecz rozgrywa dziś Vermaelen. Po raz kolejny przerwał swoją interwencją szarżę Valencii.

37. min. Rooney padł w polu karnym, ale nie było mowy o "jedenastce". Song trzymał rękę na plecach Anglika, ale nie spowodowało to jego upadku.

35. min. Świetna interwencja Szczęsnego! Evra dojrzał w polu karnym Naniego, a ten uderzył w krótki róg bramki Arsenalu. Szczęsny był bezbłędnie ustawiony i nie miał problemów z interwencją.

33. min. Dobra dwójkowa akcja Naniego z Evrą, jednak ten drugi niecelnie podawał do ustawionych w polu karnym partnerów. Manchester po słabym początku meczu gra wyraźnie lepiej.

27. min. Welbeck wychodził sam na sam ze Szczęsnym, ale w ostatniej chwili niecelny strzał spowodował jeden z interweniujących obrońców.

25. min. Chamberlain do Walcotta, jednak ten fatalnie spudłował z dziesięciu metrów.

22. min. Pierwsza interwencja Szczęsnego, który przeciął podanie Giggsa. Manchester podkręca tempo.

20. min. Wojciech Szczęsny póki co bezrobotny. Do groźnych sytuacji pod jego bramką nie dopuszczają londyńscy obrońcy.

16. min. Kontuzji nabawił się Phil Jones. Prawdopodobnie doszło do skręcenia stawu skokowego. Wściekły zawodnik MU opuszcza boisko na noszach. W jego miejsce pojawił się Rafael.

13. min. Arsenal zdecydowanie przeważa. Manchester próbuje pojedynczych prostopadłych podań, jednak Rooney przegrywa kolejne pojedynki biegowe ze stoperami gospodarzy.

11. min. Strzał Walcotta niemal bliźniaczy do tego, wykonanego przez Ramseya przed kilkoma minutami. Efekt ten sam.

8. min. Ramsey próbował strzału z 20 metrów. Zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza gości.

6. min. Dośrodkowanie ze skrzydła wyłapał Lindegaard. To pierwsza interwencja bramkarza MU w dzisiejszym spotkaniu.

2. min. Pierwsza groźna akcja Arsenalu, jednak piłka zagrywana przez Walcotta nie dotarła do świetnie ustawionego Robina van Persiego.

1. min. Rozpoczęli.

16:55 Przed meczem:
Arsenal Londyn ponosił porażki w dwóch ostatnich ligowych meczach z Fulham i Swansea. Manchester United w ligowej tabeli zajmuje drugą pozycję, jednak aby nie tracić do liderującego Manchesteru City więcej niż trzech punktów, powinien ten mecz wygrać.