Manchester City

Komentarze (16)
  • Gość: knur

Oceniono 37 razy -17

nie lubie ani jednych ani drugich, ale mam nadzieje ze wygraja city, zeby arsenal spadl na 4 miejsce

• sztabka557

Oceniono 12 razy -8

cioty z manchesteru kase dostali? tak już dostalismy. miechce uim siemgrać bo już mają wystarczająco kasy jeszcze większe cioty united będą miszczem :<. najlepiej żeby to chelsea arsenal lub newcastle

• damianmeller001

Oceniono 15 razy -3

man city wygra 7-0 man city jest najlepsze

Wi�cej o wydarzeniu

Odśwież
73
W grudniu liderem Premier League był Manchester City, który miał osiem punktów przewagi nad Man United. Teraz sytuacja się odwróciła - City nie dość, że tracą do rywala zza miedzy osiem oczek, to jeszcze mają gorszy bilans bramkowy.

Przed spotkaniem z Arsenalem menedżer Roberto Mancini mówił, że porażka wykluczy City z wyścigu o mistrzostwo. Ma rację - w ostatnich sześciu występach United musieliby przegrać trzy mecze, tyle samo, ile przegrali w ostatnich 32 kolejkach.

Na porażkę City z Arsenalem zanosiło się od samego początku. W pierwszych 20 minutach goście nie istnieli, mieli około 20-procentowe posiadanie piłki i nie potrafili wyjść z własnej połowy, a na dodatek z powodu kontuzji stracili Yaya Toure. Ratowało ich tylko szczęście - do siatki mógł trafić Robin van Persie, ale jego strzał zablokował na linii bramkowej kolega z zespołu, Thomas Vermaelen.

Potem City odżyło, ale nadal nie zagrażało bramce Wojciecha Szczęsnego. Groźnie zrobiło się tylko dwukrotnie - raz, gdy Balotelli uciekł obrońcom przy rzucie rożnym i raz, gdy Szczęsny podał do rywala z rzutu wolnego.

Druga połowa była bardziej wyrównana, lecz okazje stwarzali sobie tylko gospodarze. W 63. minucie Van Persie trafił w słupek po dośrodkowaniu Aleksa Songa, w 70. min. Holender zdobył bramkę z minimalnego spalonego, a w 76. min. Vermaelen poślizgnął się przed pustą bramką.

Pecha przełamał dopiero Mikel Arteta. Hiszpan na cztery minuty przed końcem przejął piłkę w środku pola, podbiegł w stronę bramki Harta i oddał idealny strzał przy słupku z okolic 20. metra, przekreślając tym samym szanse The Citizens na tytuł.

Na kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem swoją drugą żółtą kartkę zobaczył antybohater meczu, Mario Balotelli. Napastnik City powinien wylecieć z boiska już w pierwszej połowie, gdy omal nie złamał nogi Songa, lecz wtedy sędzia nie dopatrzył się faulu. Potem Włoch kilkakrotnie wchodził w rywali nakładką, był kompletnie rozkojarzony, wściekał się na kolegów i tracił piłki. - To jest cyrk, a w cyrku zawsze jest klaun - tutaj tym klaunem jest Balotelli - podsumował komentator i ekspert stacji Sky Sports, Gary Neville.

Zwycięstwo wywindowało Arsenal na trzecie miejsce w tabeli. Kanonierzy mają dwa punkty przewagi nad czwartym Tottenhamem, a pięć nad piątą Chelsea i szóstym Newcastle.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

II połowa:

90. min. +6 Koniec meczu!

90. min. +5 Kolarov z wolnego w mur, kontra Arsenalu, Ramsey wychodzi sam na sam i fatalnie pudłuje! Mógł też podać do Van Persiego, który stał przed pustą bramką!

90. min. +1 Cztery minuty doliczonego czasu.

90. min. Druga żółta i czerwona kartka dla Balotelliego, kompletnie bezsensowny wślizg! Włoch pracował na to przez cały mecz.

87. min. Wściekli kibice City opuszczają trybuny, fani gospodarzy imitują "Poznan".

86. min. Arteta przejął piłkę w środku pola, podbiegł w stronę bramki Harta i uderzył z 20. metra tuż przy słupku!

86. min. GOL! Arteta zatapia City!

85. min. Alex Oxlade-Chamberlain za Walcotta.

83. min. Tevez zmienia Aguero.

83. min. Za chwilę na boisko wejdzie Carlos Tevez.

78. min. Zmiany w obu drużynach. W Arsenalu Aaron Ramsey za Benayouna, w City Aleksandar Kolarov za wygwizdywanego Nasriego.

77. min. Kolarov szykuje się do wejścia na boisko.

76. min. Jak Arsenal tego nie strzelił? Hart zbił piłkę na słupek, Vermaelen miał pustą bramkę, ale poślizgnął się i zamiast strzelić podał do Benayouna, który końcem buta kolejny raz obił słupek!

75. min. Balotelli szaleje, ale nie w dobrym sensie - zaczyna tracić coraz więcej piłek, krzyczy na kolegów, gestykuluje. Mancini wciąż czeka ze zmianą, a ma na ławce Teveza, Dżeko...

70. min. Van Persie trafia do siatki, ale był na minimalnym spalonym. Holender mógł tego uniknąć, wyszedł do przodu o ułamek sekundy za szybko.

68. min. Balotelli próbuje uderzyć przewrotką, ale nie trafia w piłkę. Gdyby mu się udało, Szczęsny nie miałby większych szans - Włoch znajdował się na piątym metrze.

67. min. Koscielny ukarany żółtą kartką za niebezpieczne wejście w nogi Barry'ego. Francuz nie zagra w dwóch następnych meczach (z Wolves i Wigan), bo to jego dziesiąta kartka w sezonie.

63. min. Słupek! Idealne dośrodkowanie Songa do Van Persiego, który urwał się obrońcom i miał mnóstwo miejsca, ale główkował zbyt nieprecyzyjnie!

62. min. Benayoun ładnie poradził sobie z dwoma obrońcami, ale nie zdołał oddać równie dobrego strzału - uderzył lekko, po ziemi, prosto w Harta.

59. min. Żółta kartka dla Santosa - najpierw sfaulował, a potem prowokował Balotelliego.

57. min. Santos też ma częste problemy z urazami, to dopiero jego drugi występ w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

56. min. Milner ukarany żółtą kartką za faul na Rosickym. Dochodzi też do zapowiedzianej wcześniej zmiany, Santos za kontuzjowanego Gibbsa.

54. min. Gibbs jest kontuzjowany, za chwilę zmieni go Andre Santos.

53. min. Świetne dośrodkowanie Nasriego na głowę Aguero, ale Zabaleta przeszkodził koledze z drużyny w oddaniu celnego strzału!

52. min. Koscielny mądrze powstrzymuje groźną akcję Aguero.

51. min. Chaotyczny początek, dużo niedokładności z obu stron.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

I połowa:

45. min. +4 Koniec pierwszej połowy, schodzący piłkarze mijają cierpiącego Balotelliego, który doznał kontuzji pleców i potrzebuje pomocy lekarzy. Włoch, niekoniecznie dzięki świetnej grze, był gwiazdą pierwszej połowy. A pod koszulką klubową ma t-shirt z napisem "YOLO" - skrót od "You Only Live Once" (żyjesz tylko raz).

45. min. +3 Balotelli wyraźnie wystawił rękę, by pomóc sobie w przyjęciu piłki - mógł zobaczyć drugą żółtą kartkę.

45. min. +1 Trzy minuty doliczonego czasu.

44. min. Doskonały wyrzut Szczęsnego do rozpędzającego się Walcotta, ale skrzydłowy Arsenalu nie zdołał przejść Kompany'ego i wyjść na czystą pozycję.

40. min. Hart popisał się przed chwilą fenomenalnym przyjęciem piłki w okolicach 30. metra, pomyłka mogłaby się skończyć golem Arsenalu.

40. min. Posiadanie piłki w ostatnich minutach pokazuje, że goście odżyli. 53% City, 47% Arsenal.

38. min. Żółta kartka dla Balotelliego, wszedł nakładką w Songa - to jego trzecie takie wejście w tym meczu, powinien już dawno siedzieć w szatni.

35. min. Szczęsny rehabilituje się za zły wykop sprzed kilku minut! Balotelli otrzymał podanie z głębi pola i wychodził sam na sam, ale Polak świetnie przeczytał tę sytuację, wybiegł sprintem przed pole karne i w ostatniej chwili wybił piłkę! Świetna interwencja!

32. min. Kolejne groźne wejście Balotelliego, znów wyprostowana noga, ale tym razem trafił w piłkę.

29. min. Fatalny wykop Szczęsnego, prawie podarował City okazję podbramkową! Polak miał szczęście, że Arteta szybko odzyskał piłkę.

28. min. City powoli zaczyna łapać rytm, co prawda nie potrafi zepchnąć Arsenalu, ale przynajmniej dłużej utrzymuje się przy piłce.

26. min. Było groźnie! Wielka dziura w polu karnym Arsenalu, właśnie tam pojawił się Balotelli i uderzył na bramkę Szczęsnego, ale polskiego bramkarza wyręczył Gibbs, który wybił piłkę na aut. Wściekły Balotelli kopnął w słupek.

25. min. Pierwsza akcja City, Koscielny wybija na rzut rożny.

23. min. Posiadanie piłki: Arsenal 78%, City 22%. W rzutach rożnych 5-0 dla Arsenalu. City ma za sobą beznadziejne 20 minut, a powinno być jeszcze gorsze, bo Balotelli uniknął czerwonej kartki.

20. min. Song ucierpiał w zderzeniu z Balotellim, sędzia nie dopatrzył się faulu, ale piłkarze Arsenalu wybijają piłkę na aut. Powtórka pokazuje, że napastnik City wszedł wyprostowaną nogą w piszczel Songa, powinien wylecieć z boiska! To mogło się skończyć złamaną nogą!

18. min. Balotelli zaczyna kuleć, kilka minut temu starł się z jednym z obrońców... Mancini musi mieć ogromny ból głowy.

17. min. David Pizarro zmienia Toure, potężne osłabienie City.

16. min. Ależ pech Arsenalu, powinno być 1:0! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Van Persie urwał się obrońcy i uderzył głową, a piłka wpadłaby do siatki, gdyby nie trafiła w znajdującego się na linii bramkowej Vermaelena!

15. min. Toure kładzie się na boisku, chyba nie będzie mógł kontynuować gry!

15. min. Kibice domagają się rzutu karnego, Kompany wpadł na Van Persiego w polu karnym, ale sędzia przyznaje gospodarzom tylko rzut rożny.

13. min. Fantastyczny początek Arsenalu, brakuje tylko celności przy wykonaniu ostatniego podania.

12. min. Lekko kulejący Toure wraca na boisko.

12. min. Posiadanie piłki: Arsenal 74%, City 26%.

11. min. Toure przykłada lód do kolana, wygląda na to, że faktycznie ucierpiał.

10. min. Toure zwija się z bólu po zderzeniu z Songiem, City mają chwilę na oddech. Mancini domaga się żółtej kartki.

7. min. City zamknięte na własnej połowie, na razie Arsenal próbuje przedostać się w pole karne wyłącznie dośrodkowaniami, ale wszystkie są niecelne.

4. min. Toure nie jest zagrożony zawieszeniem za żółte kartki, ale Laurent Koscielny uzbierał ich już dziewięć i jeśli zobaczy dziś kartkę, to nie zagra w dwóch następnych meczach.

2. min. Yaya Toure ukarany żółtą kartką, z premedytacją złapał ramię Rosicky'ego.

1. min. Presja ujawnia się już w pierwszych sekundach, piłka leci w aut po niecelnym wykopie Szczęsnego.

17:00 Startujemy!

16:57 Drużyny wychodzą na boisko.

16:45 Trybuny Emirates powoli się zapełniają. Za kwadrans zaczynamy mecz, który może okazać się kluczowy w walce o mistrzostwo Anglii.

Przed meczem:

Jeszcze kilka tygodni temu to Manchester City był faworytem do mistrzostwa Anglii. Podopieczni Roberto Manciniego zaliczyli jednak poważny spadek formy i nie dość, że roztrwonili całą przewagę nad Manchesterem United, to pozwolili sobie na tak wiele remisów i porażek, że przystępują do meczu z Arsenalem mając 8 punktów straty do lidera.

Sam Roberto Mancini przyznaje, że strata punktów na Emirates najprawdopodobniej oznacza dla jego zawodników koniec marzeń o mistrzostwie, nawet mimo faktu, że wciąż czeka ich bezpośredni mecz z Man United. Presja na drużynie gości jest więc ogromna, szczególnie, że w składzie brakuje kontuzjowanego Davida Silvy, najlepszego gracza The Citizens w bieżącym sezonie.

O wielką stawkę gra też Arsenal. Ewentualna porażka sprawi, że Kanonierzy będą mieli już tylko dwa punkty przewagi nad piątą Chelsea i szóstym Newcastle; zwycięstwo wywindowałoby ich na trzecie miejsce w tabeli.

Wymyśl dialog i zgarnij voucher o wartości 100 euro!

17:47 - poprawiliśmy błąd, posiadanie piłki 78% - 22%.