Emirates Stadium

Liverpool

Odśwież
112
Przeciętny występ obu drużyn. Spotkanie odmienił Luis Suarez, który miał udział przy obu golach, pomógł mu w tym jednak sędzia. Arsenal ma wielki problem - po dwóch kolejkach zaledwie 1 punkt i masa zawieszonych bądź kontuzjowanych zawodników. Wenger może być zadowolony tylko z Wojciecha Szczęsnego. Nieźle zagrał Frimpong, ale zaprzepaścił swój występ niepotrzebną czerwoną kartką. Z kolei Nasri może odejść do Manchesteru City - to mógł być jego ostatni występ w koszulce Arsenalu.

90. min. +5 Koniec! Liverpool wygrywa 2:0.

90. min. +4 The Reds czekają na ostatni gwizdek. To będzie ich pierwsze zwycięstwo na Emirates Stadium, ostatni raz wygrali na stadionie Arsenalu 11 lat temu, wtedy Kanonierzy grali jeszcze na Highbury.

90. min. +3 Suarez miał teraz dużo miejsca, podał do Meirelesa, ale Portugalczyk nie dał rady przyjąć piłki na śliskiej murawie.

90. min. +2 Świetne zmiany Dalglisha, ale na pewno Liverpoolowi pomogła czerwona kartka Frimponga.

90. min. +1 Sędzia doliczył 4 minuty, ale nic już nie zabierze gościom kompletu punktów.

90. min. +1 GOL! 2:0 dla Liverpoolu po bramce Luisa Suareza. Lucas podał do Meirelesa, a ten znalazł Urugwajczyka, który strzelił do pustej bramki.

90. min. Kanonierom udało się wejść na połowę przeciwnika, nie mogą odpuścić.

89. min. Liverpool gra na połowie rywala, Arsenal musi przejąć piłkę jeśli chce powalczyć o remis.

89. min. Lansbury fauluje Adama i dostaje żółtą kartkę.

88. min. Suarez powstrzymany przez Vermaelena.

87. min. Adam podaje do Meirelesa, a ten strzela niecelnie. To 12. uderzenie The Reds w tym meczu, Kanonierzy grozili Reinie 9-krotnie.

86. min. Posiadanie piłki: Liverpool 57%, Arsenal 43%.

85. min. Jenkinson został na boisku, ale wyraźnie utyka. Plaga zawieszeń (Gervinho, Song, Frimpong) i kontuzji w drużynie Kanonierów.

84. min. Jenkinson kontuzjowany, a Wenger wykorzystał komplet zmian...

84. min. Jeszcze jeden zryw Arsenalu, ale wygląda to tak, jakby brakowało wiary.

83. min. Trybuny Emirates powoli pustoszeją.

82. min. Akcje Arsenalu są chaotyczne, gospodarzom będzie bardzo trudno wyrównać.

80. min. Zmiana: Bendtner za Walcotta. Anglik rozczarował.

79. min. Powtórka pokazuje, że Suarez był na małym spalonym.

79. min. Dwójkowa akcja Suareza z Meirelesem, Miquel walcząc z Suarezem nabił Ramsey'a, a piłka przelobowała bezradnego Szczęsnego.

78. min. GOL! Liverpool prowadzi po samobójczym trafieniu Ramsey'a!

77. min. Bomba Vermaelena z dystansu tylko postraszyła Reinę.

76. min. Przy piłce jest już tylko Liverpool. Arsenal gra o przetrwanie, chyba że uda mu się wyprowadzić jakąś kontrę.

75. min. Szczęsny łapie wrzutkę Meirelesa.

75. min. Downing! Kolejna wzorowa interwencja Szczęsnego.

74. min. Szczęsny broni sam na sam z Suarezem! Urugwajczyk strzelił prosto w Polaka.

72. min. W Arsenalu Henri Lansbury zastępuje Arszawina.

71. min. Luis Suarez zmienia Andy'ego Carrolla, Raul Meireles wszedł za Dirka Kuyta.

71. min. Młody pomocnik grał świetnie, ale bardzo brutalnie i nieodpowiedzialnie. Mógł złamać nogę Lucasowi i schodzi z boiska za drugą żółtą kartkę.

70. min. Czerwona kartka dla Frimponga!

69. min. Arsenal nadal czeka na swoją pierwszą bramkę w nowym sezonie ligowym. W pierwszej kolejce Kanonierzy zremisowali 0-0 z Newcastle.

68. min. REINA! Powinno być 1-0 dla Arsenalu, van Persie z najbliższej odległości strzela na bramkę Hiszpana, a ten kolanami wybija piłkę na rzut rożny.

67. min. W Arsenalu brylują Frimpong i Nasri.

66. min. Enrique gra chyba najsolidniej spośród wszystkich graczy The Reds, przed chwilą świetnie powstrzymał Walcotta.

65. min. Adam szukał Carrolla, niezłe podanie Szkota przeciął Vermaelen.

64. min. Enrique posłał ładną piłkę za linię obrony do Kuyta, ale dobrze przeczytał to Szczęsny.

64. min. Kontra LFC, Kelly spowolnił ją podaniem nie w tempo do Downinga. Były gracz Aston Villi zakończył wypad kiepskim, zablokowanym dośrodkowaniem.

63. min. Dośrodkowanie Walcotta prawie trafiło do van Persiego, w ostatniej chwili piłkę wybił Carragher.

62. min. Szczęsny dobrze wypiąstkował piłkę.

61. min. Piłkarze obu ekip mają problemy z piłką, murawa jest bardzo śliska. Rzut rożny dla Liverpoolu.

60. min. Teraz w Londynie pada już naprawdę mocno. Szczęsny i Reina mają utrudnione zadanie, chociaż najpierw ktoraś drużyna musi oddać strzał na bramkę - a na to się nie zanosi.

58. min. Arsenal na dłużej przejął piłkę, lecz nic z tego nie wynika.

56. min. Piękne podanie van Persiego do Ramsey'a, jednak Walijczyk traci piłkę.

55. min. Nieudany rajd Enrique lewym skrzydłem. Szczęsny zacznie od bramki.

55. min. Może mecz się trochę ożywi. Teraz faul Kuyta na Frimpongu.

54. min. Świetny wślizg Kuyta, Adam mógł wypuścić Carrolla sam na sam, ale podał zbyt mocno. Piłka trafiła do Kelly'ego, a ten huknął w słupek.

53. min. Liverpool coraz częściej cierpi na brak pomysłów i gra długą piłkę na Carrolla. A mamy dopiero 53. minutę...

52. min. Zagranie ręką Adama w środku pola. Mecz zrobił się fatalny.

51. min. Prosty błąd w przyjęciu Andy'ego Carrolla. Do tej pory Anglik popisał się tylko jednym dobrym strzałem, który z trudem obronił Szczęsny.

50. min. Liverpool próbuje przejść środkiem, Arsenal się nie zgadza.

48. min. Rozpadało się na Emirates Stadium.

47. min. Według francuskiego "Canal Plus" negocjacje pomiędzy Nasrim a Manchesterem City zostały zerwane. Być może to nie ostatni występ Nasriego w barwach Kanonierów.

46. min. Liverpool rozpoczął od strzału z połowy boiska, który oczywiście nie sprawił żadnych kłopotów Szczęsnemu.

Za chwilę początek drugiej połowy. Jedyne co zmieniło się na ławce rezerwowych Liverpoolu to Kenny Dalglish, który założył kurtkę. Suarez dalej siedzi i czeka na swoją szansę.

Pierwsze 45 minut rozczarowało, najlepiej wypadli Szczęsny i Reina, którzy uratowali swoje drużyny przed stratą bramki.

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +2 Kolejny strzał Nasriego tym razem wyjątkowo nieudany. Piłka szybuje wysoko nad bramką Reiny.

45. min. +1 Nienajlepszy wykop Szczęsnego, piłka wyleciała na aut.

45. min. +1 3 minuty doliczonego czasu gry.

45. min. Van Persie strzela w mur.

44. min. Lucas fauluje Frimponga i ogląda żółtą kartkę.

43. min. Arsenal w końcu przycisnął. Liverpool solidnie się broni.

43. min. Posiadanie piłki: Liverpool 54%, Arsenal 46%.

42. min. Przejęcie Lucasa i strzał Carrolla. Piłka odbiła się od obrońcy i zmierzała na rzut rożny, ale zdążył ją złapać Szczęsny.

41. min. Downing dośrodkowuje do Carrolla, dobrze wybija Vermaelen.

40. min. Gra się trochę uspokoiła.

39. min. Downing uderza z dystansu, zabrakło mu jednak bardzo wiele.

38. min. Arsenal stara się zastosować agresywniejszy pressing, ale gospodarzom nie udaje się na dłużej wejść w posiadanie piłki.

36. min. Nasri! Rajd z piłką zakończony strzałem, piłka przeleciała kilkadziesiąt centymetrów obok słupka.

35. min. Ładna akcja kombinacyjna Liverpoolu w środku pola, jednak wrzutka Jose Enrique zatrzymała się na pierwszym defensorze Kanonierów.

34. min. Downing ma pogadankę z arbitrem za wybicie piłki pięścią.

34. min. Liverpool znów przycisnął, Arsenal zamknięty na własnej połowie.

32. min. Kolejny spalony, tym razem Kuyt. Prowizoryczna linia obronna Arsenalu świetnie radzi sobie z ustawieniem.

32. min. Liverpool wciąż wrzuca piłkę na długi słupek, gdzie ma być Andy Carroll, ale Arsenal radzi sobie z tym bez problemów.

31. min. Szczęsny niepotrzebnie dotknął piłkę po wrzutce Downinga, wydawało mu się, że piłka leci w bramkę. W efekcie rzut rożny dla The Reds.

31. min. Miquel łatwo poradził sobie z dryblingiem Hendersona.

30. min. Potężny strzał Frimponga z 25-30 metrów, ale Reina fantastycznie broni końcami palców!

30. min. Rzut wolny dla Arsenalu po pojedynku między Sagną a Kellym.

29. min. Liverpool szybko przejął piłkę, a Adam strzela zza połowy, bo Szczęsny był wysunięty... piłka przelatuje metr, może dwa nad poprzeczką.

28. min. Nieporozumienie między Reiną i Enrique, Arsenal ma aut na wysokości pola karnego gości.

27. min. Kontra Liverpoolu, ale Carroll na spalonym. Anglik kopnął piłkę po gwizdku i zobaczył żółtą kartkę.

27. min. Arsenal wreszcie przechwycił piłkę, ale Ramsey wrzucił piłkę do nikogo.

26. min. Fatalny kiks Frimponga w polu karnym, na całe szczęście dla gospodarzy piłka wyszła na aut.

26. min. Nadal atakuje Liverpool. Downing wywalczył rzut rożny.

25. min. Carroll domaga się rzutu karnego, ale nie ma mowy o faulu.

25. min. Carroll minął Vermaelena, ale został sfaulowany.

24. min. Kuyt wrzuca wysoko piłkę w pole karne, strzał Hendersona bez problemów broni Szczęsny.

23. min. Gra wciąż jest wyrównana, ale teraz to Liverpool ma przewagę.

22. min. Nieudane dośrodkowanie Adama ze stałego fragmentu gry.

22. min. Ależ rajd Enrique! Nowy piłkarz Liverpoolu okiwał trzech rywali i został sfaulowany przez Jenkinsona.

21. min. Zamieszanie pod bramką Arsenalu, strzał Kelly'ego przelatuje wysoko nad bramką Szczęsnego. Gdyby nie Polak byłoby 1-0 dla gości.

20. min. Szczęsny! Polak fantastycznie obronił strzał głową Carrolla. Rzut rożny dla LFC.

20. min. Świetne podanie Hendersona do Downinga, ale strzał skrzydłowego Liverpoolu został zablokowany.

19. min. Downing na spalonym, ale i tak nie doszedłby do zbyt mocnego podania Charliego Adama.

18. min. Gra jest bardzo szarpana, żaden z zespołów nie potrafi przejąć kontroli.

16. min. Koscielnego zmienia Ignasi Miquel - 18-letni Hiszpan.

14. min. Wygląda na to, że Koscielny już w tym meczu nie zagra.

14. min. Koscielny klęczy teraz na trawie, ale nie jest to chyba związane z faulem Carrolla. Obrońca odniósł kontuzję biegnąc z piłką.

13. min. Gol dla Liverpoolu, ale Stewart Downing strzelał już po gwizdku. Andy Carroll zgrywając mu piłkę faulował Laurenta Koscielnego.

12. min. Andy Carroll faulowany w środku pola.

10. min. Kuyt stracił w środku pola, piłka trafiła do Walcotta, ale jego dośrodkowanie złapał Pepe Reina.

10. min. Charlie Adam groźnie dośrodkował z rzutu wolnego, ale dobrze wybronił się Arsenal.

8. min. Żółta kartka dla Frimponga.

7. min. Zapraszamy też na alternatywną relację, którą przeprowadza serwis Ciacha.net.

6. min. Liverpool na razie zamknięty na swojej połowie.

4. min. Nasri stracił piłkę.

3. min. Rzut rożny dla Arsenalu.