Everton

Odśwież
37
Kapitalna bramka Van Persiego na ZCzuba.tv

Od początku mecz Arsenal miał wielką przewagę. Po pierwszej połowie powinien prowadzić kilkoma bramkami - bardzo nieskuteczni byli jednak Walcott, Gervinho i Van Persie.

W drugiej połowie Kanonierzy nadal przeważali, ale długo nie potrafili stworzyć sobie dobrej szansy bramkowej. Dopiero błysk geniuszu Van Persiego wyprowadził ich na prowadzenie. Holender potężnie huknął z powietrza po podaniu z głębi pola od Songa. Piłka wylądowała tuż przy słupku bramki zaskoczonego Howarda.

Wojciech Szczęsny nie miał w sobotę zbyt wiele pracy - wyłapał kilka groźnych dośrodkowań i pewnie grał na przedpolu. Arsenal po 15. kolejkach ma na koncie 29 punktów (4 miejsce). Piąta w tabeli Chelsea (28 oczek) mierzy się w poniedziałek z Manchesterem City.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

90. min. +4 Koniec meczu! Ważne trzy punkty Arsenalu. Kolejny raz bohaterem Van Persie.

90. min. +3 Szczęsny miał sporo szczęście. Mc Aleny uderzył mocno i bez zastanowienia sprzed pola karnego - tuż obok słupka. Polak nie miałby szans.

90. min. +1 Van Persie próbował strzelać z narożnika pola karnego. Nie trafił. Sędzia dolicza 4 minuty.

86. min. Distin miał dobrą pozycje strzelecką, strzelił jednak obok bramki. Szczęsny kontrolował lot piłki.

85. min. Szczęsny pewnie wyłapuje dośrodkowanie.

82. min. Arsenal stara się grać bezpiecznie i od czasu do czasu dopuszcza Everton do ataków.

77. min. Van Persie tym razem próbował strzelać głową. Nad poprzeczką.

71. min. To piętnasta bramka Holendra. Po 15 kolejkach.

70. min. Fenomenalna bramka Van Persiego! Holender przepięknie uderzył z pierwszej piłki po podaniu Songa. Zaskoczony Howard bez szans. Arsenal prowadzi 1:0!

65. min. Przewaga Arsenalu w tym momencie meczu nie przekłada się na sytuacje bramkowe...

59. min. Udane piąstkowanie Szczęsnego. Polak na razie spisuje się bez zarzutu.

57. min. Znowu Walcott! Anglik w łatwy sposób ograł w szesnastce Bainesa, ale kolejny raz fenomenalnie interweniował Howard.

55. min. Walcott próbował strzelać, wysoko nad poprzeczką.

53. min. Coraz większa przewaga Arsenalu. Everton zamknięty na swojej połowie.

48. min. Walcott przewrócił się w polu karnym, wygląda to na drobną kontuzję.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy. Arsenal powinien prowadzić kilkoma bramkami, jest jednak 0:0. Czy po przerwie podopieczni Wengera będą skuteczniejsi? Wracamy za 15 minut.

45. min. +2 Saha próbował z 25 metrów przelobować Szczęsnego. Nie trafił w bramkę.

45. min. +1 Fatalne dośrodkowanie Walcotta do Van Persiego.

45. min. Arsenal ma wielką przewagę, naciera praktycznie w każdej minucie, ale jest bardzo nieskuteczny. Sędzia dolicza 3 minuty.

41. min. Próbowali Walcott z Van Persim, ale znów zabrakło precyzji.

35. min. Arsenal ciągle w natarciu. Van Persie zagrywał wzdłuż bramki, wystarczyło przeciąć podanie i trafić do pustej bramki. Znowu się nie udało.

30. min. Gervinho przegrywa rywalizację z Howardem w sytuacji sam na sam. Arsenal powinien już wysoko prowadzić, a nadal jest 0:0.

29. min. Ramsey sam na sam z Howardem, nie zdecydował się jednak na strzał. Obrócił się z piłką i technicznie próbował pokonać bramkarza Evertonu. Nad bramką.

26. min. Kolejna pewna interwencja Szczęsnego po trudnym dośrodkowaniu.

23. min. Everton próbuje grać z kontry, przed chwilą kilku zawodników w niebieskich strojach minęło się z piłką w polu karnym. Szczęsny ma uzasadnione pretensje.

21. min. Arsenal znowu miał wielką szansę - Gervinho z Van Persim mieli przed sobą tylko jednego obrońcę i Howarda, ale Holender spalił. To powinien być gol!

20. min. Pierwsza pewna interwencja Szczęsnego - Polak pewnie wyłapał dośrodkowanie.

14. min. Najlepsza szansa Arsenalu! Akcja 3 na 2, Walcott wyłożył piłkę Gervinho, ale ten pogubił się w polu karnym i nie zdołał trafić do siatki. Świetna interwencja Howarda.

9. min. Djorou i Saha zderzyli się ze sobą, ale są w stanie kontynuować grę.

7. min. Arsenal od początku meczu ma przewagę, na razie jednak długo rozgrywa piłkę w środku pola.

3. min. Ładna akcja Gervinho z Ramseyem, ale na razie obrońcy Evertonu są czujni.

1. min. Zaczynamy spotkanie!