Ten mecz mi się...
podobał
nie podobał

• 90. min. + 4

Po bardzo interesującej pierwszej połowie przyszła nieco mniej interesująca druga, obie były natomiast tak samo pozbawione bramek. Arsenal atakował trochę bardziej, Chelsea atakowała trochę groźniej, nie było większych kontrowersji i niebiescy wywożą z Lond... to znaczy z Emiratest trzy punkt... nie, wywożą jeden punkt, ale wydają się być nim niebywale usatysfakcjonowani.

Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy a kolejne.

• KONIEC MECZU

"Ale jak to koniec? Nie będzie dogrywki?" - zdaje się mówić Wenger.

90. min. + 4

Koniec meczu! Chelsea cieszy się jakby wygrała co najmniej 3:0, a zalicza jedynie "zwycięski remis".

Jeszcze Arsenal chciał wyszarpać jedną akcję. Wszyło odwrotnie. Ramires pomknął z kontrą i został sfaulowany przez Monreala. Kolejna żółta kartka.

• 90. min. + 3

I jeszcze ostatnia zmiana Josego Mourinho: Cuadrado za Williana.

• 90. min. + 2

Oezil chce być bohaterem ostatniej akcji, Walcott nie trafia, potem Oezil znowu nie trafia z dobrej piłki od Monrreala, Cortois broni, ale Arsenal ostro naciera przez te ostatnie minuty.

Cazorla sfaulował Hazarda i dostał kartkę.

• 90. min. + 1

Arsenal był bliski szczęścia! Znakomita akcja lewą stroną boiska. Monreal posłał płaskie dośrodkowanie, ale nikt z jego kolegów nie zdołał go przeciąć. Najbliżej był Welbeck, ale przepuścił piłkę.

Ten mecz potrwa o cztery minuty dłużej (niż 90 minut)

I zmiana w drużynie Chelsea: żegnany buczeniem (ale też trochę oklaskami) Cesc Fabregas schodzi robiąc miejsce Kurtowi Zoumie.

• 89. min.

Chelsea nie zależy na dyktowaniu tempa. Oni chcą dowieźć remis. Oczywiście od czasu do czasu postraszą gospodarzy kontrą. Tak jak przed chwilą. Ramsey nie chciał, aby się to rozwinęło i nieprzepisowo zatrzymał rywala. Żółta kartka.

• 88. min.

Teraz John Terry leży na murawie i odpoczywa, a Cortois zaczyna od bramki i, jak zwykle w tym meczu, wybija pod nogi Kanonierów. Sanchez pędzi, podaje do pędzącego Oezila, ale ten nie dopędził i znowu Cortios, tym razem na ziemię niczyją, ale do piłki pierwsi znó dopadają Kanonierzy, Ramsey traci piłkę, Drogba też, znów Ramsey i wybicie na aut - wrzucać będzie Chelsea.

• 86. min.

Byliśmy świadkami ciekawego obrazka w polu karnym Chelsea. Cazorla dośrodkował na głowę Walcotta jakby zapomniał, że on raczej wzrostem nie imponuje. Courtois nawet nie musiał skakać by złapać futbolówkę nad jego głową. Arsenal się tym nie zniechęcił i zafundował kibicom kolejną wrzutkę. Adresatem był Welbeck. Nie doszedł do piłki, która ugrzęzła gdzieś między Cahillem i Terrym. To była odrobina piłkarskiego pinballu.

• 83. min.

Zmiana w Arsenalu: Theo Walcott za Oliviera Giroud.

• 83. min.

Rzut rożny dla Arsenalu, do piłki rzuca się Cortois i Giroud, bramkarz Chelsea zdaje się być faulowany, a przynajmniej nieco poturbowany w tym wspólnym wyskoku.

• 82. min.

Willian dopuścił się faulu taktycznego. Na ziemi wylądował Monreal. Wściekły Mourinho, jak to on, czegoś się od sędziego w tej sytuacji domagał. Nie będziemy go cytować. Pierwsza odważniejsza akcja Welbecka. Pokręcił Azpilicuetą i dośrodkował albo strzelał. W każdym razie jest rożny, bo Courtois wybił za linię końcową.

• 80. min.

Chelsea znów przynudza, to znaczy posiada piłkę, i tak przez dłuższą chwilę, w końcu Arsenalowi udaje się ją przejąć, podbiec pod pole karne Chelsea, przygotować atak pozycyjny i przejąć pałeczkę przynudzania.

• 76. min.

Ofensywna zmiana Wengera! Nie poznajemy człowieka! Napastnik za defensywnego pomocnika, czyli Welbeck za Coquelina.

• 76. min.

Ładne podania Arsenalu, tylko, że to w pole karne kończy się na nogach graczy Chelsea. Arsenal jeszcze próbuje, Cazorla do Sancheza, potem Kościelnym pięknym ślizgiem, lądując na, pardon, pupie, podaje w pole karne, ale piłka nie dociera do Cazorli...

• 75. min.

Drogba przyjął piłkę na skraju pola karnego i zdołał tak mocno rozepchać rywali, że oddał strzał. Został jednak zablokowany. Chelsea dostała rzut rożny, ale da Iworyjczyka to była za mało. Jego zdaniem obrońca dotknął piłki ręką i powinien być karny. Całe szczęście nie on jest sędzią. Z rożnego nic nie było. Słabe dośrodkowanie.